LOADING

Type to search

Share

אפוקליפסה הוא התסריט וגם הסרט

הסרט לוגאן עומד לצאת בסופשבוע הקרוב ואנחנו עוברים על כל סדרת הסרטים של האקס – מן הפעם אנחנו כותבים על אקס – מן אפוקליפסה , הסרט האחרון שיצא בסדרת הסרטים מדבר גם על אחד האויבים הגדולים ביותר של האקס  – מן, אתם יכולים לנחש אפוקליפסה .
אי שם במצריים העתיקה 3500 שנה לפני הספירה לערך (אבל מי סופר) חיה לה המוטציה הראשונה והחזקה ביותר בעולם אפוקליפסה , אפוקליפסה היה אל בין אנשים, אנחנו לומדים על היכולת של אפוקליפסה להעביר את התודעה שלו לגוף אחר ובכך להמשיך את חי הנצח שלו אל בזמן ביצוע התהליך מתנגדים לשלטון שלו פורצים לפרמידה ובמה שנעשה באפקטים וגרפיקה הגרועים ביותר בסדרה אנחנו רואים את הפרמידה מתרסקת לתוך תוכה ואפוקליפסה  כלוא בה.
בנתיים במאה עשרים ואחת ישובים מספר מנהלים באולפנים של פוקס ומבינים שהחוזים שלהם עם הטאלנטים של הסדרה החדשה עומדים להסתיים, כלומר השחקנית הראשית שכבר מתחילה להראות סימנים של עייפות ג'ניפר לורנס המשחקת את המוטציה הכחולה מיסטיק, המנהלים סוגרים את העניבות שלהם בחוזקה על מנת שהדם ישאר כלוא בראש בתקווה פיגאנית שזה ייסע למצוא פתרון לבעיה. למזלם אחד מהם השאיר את העניבה מספיק פתוחה וצועק לכולם "הגיע הזמן להחזיר את האקס – מן מהסרט הראשון", מנהל אחד מתעלף מחוסר חמצן השני מזנק מהחלון והשלישי אומר "הם מבוגרים מדי", המנהל עם העניבה הפתוחה משיב "נביא שחקנים חדשים". כולם מחייכים, לוחצים ידים ופוצחים בשיר שמאוחר יותר יהפך להיות שיר זוכה האוסקר של לה לה לנד.

אז מה קורה לחברים שלנו עכשיו?
כפי שהבנתם מהמידע שאנחנו הצלחנו להשיג מאולפנים מישהו בחוכמה החליט להמשיך את האיפוס של הסידרה ע"י הסרט הקודם וללהק מחדש את סקוט סאמר הנודע בקוד שם ציקלופ (השחקן טאי שרידן) ואת אדומת השער ג'ין גריי (הכלה הכי קלה במשחקי הכס סופי טרנר). הסיפור שלנו ממשיך בשנות ה80 כאשר מיסטיק מסתובבת ברחבי העולם מצילה מוטציות הפעם את נייטקולור השד הכחול שיכול לשגר את עצמו ממקום למקום ופוגשת גם את איינגל, שני המוטציות קיבלו כבר הופעה בסדרה נייטקולר בסרט הראשון ואנגל בסרט השלישי. פרופסור אקסיוור חזר להיות פרופסור בכך שהוא מלמד ומגינטו הצליח לברוח מהחוק מוצא מפלט עם משפחה חדשה איפשהו באירופה. אך בהווליווד כמו בהווליוד דברים לא יכולים להישאר כמו שהם והדמות הכי טראגית ובעלת משמעות בעולם של האקס – מן, מגניטו מקבל את הטיפול הכי עצל בתסריט ומגינטו החיי בהסתר מגלה בטעות את הכוחות שלו בזמן שהוא מציל חיים וזה מביא לכך שאספסוף שוב הורג את המשפחה שלו (באמת תסריט אתה יכול להיות יותר טוב מזה), בצד השני של העולם המוטציה החזקה ביותר בעולם קמה לתחייה חזרה והיא מגלה שהמוטציות הם לא השולטים בעולם, הם לא אלים הם מתחבאים מבני האדם, אפוקליפסה מגייס לצידו ארבע מוטציות שאותם הוא הופך להיות הרוכבים שלו (כלומר הרוכבים מהברית החדשה שבאו עם השטן) והוא מחליט לשים קץ לשלטון של בני האדם.
הסרט אקס – מן אפוקליפסה בויים ע"י בריאן סינגר שעשה עבודה נפלאה בסרט הראשון השני והעתיד שהיה אך נראה שמספר שלוש הוא לא מספר מוצלח בעבור סדרת האקס – מן כי הסרט הוא בלאגן אחד גדול והוא אשם בעיקר בתסריט חצי אפוי, תלבושות ואובר משחק של אוסקר אייזק כתפקיד אפוקליפסה, שרק הסרט יצא להאקרניים יצאו כבר MEME רבים הלועגים בצד לתחפשות, חלקם השוו אותו לאויבים של הפאור ריינגרס.
age-of-apocalypse-meme
כמה שהייתי רוצה להטיל את האשמה על אייזק הבעיה היא בעיקר על הכתפיים של סינגר והתסריט שנכתב ע"י סימון קינברג. הסרט לא ממוקד המטרות של הדמויות לא ברורות וחלקן סתם שם בגלל שהם מדליקות, דוגמא אחת ברורה היא אוליביה מאן בתפקיד סיילוק ואלכסנדרה שיפ בתפקיד סופה, שמישהו יזכיר לנו באמת מה הם עשו בסרט ?. אם נחזור שוב ונדבר בעוד כמה נקודות על אפוקליפסה הבעיה הכי עיקרית היא שהוא לא מאיים מספיק, הוא לא מפחיד הוא פשוט נראה כמו שחקן עם איפור גרוע. תוסיפו לכל הבעיות הללו את העובדה שהאפקטים בסרט הם הגרועים ביותר בכל הסדרה והבחירה להשתמש במסך כחול בערך ביותר משמונה אחוזים מהסרט היא החלטה שגויה עד מאד. המפיקים הבינו שהקטע הכי טוב בסרט הראשון היה קוויקסילבר ואכן השחקן אוון פיטרס עושה עבודה נפלאה אך הפעם גם החן והומר שלו לא מצליחים לעזור. ההפקה של הסרט הייתה כל כך עצלנית שהם הבינו שהקטע בכלא בסרט העתיד שהיה הוא אחד הקטעים הטובים ביותר אז הם ניסו לשכפל אותה והתוצאה היא פשוט כמו חיקוי של חובבנים.

אוליביה מאן, אוסקר אייזק ואלכסנדרה שיפ

אוליביה מאן, אוסקר אייזק ואלכסנדרה שיפר

אחד מהנקודות שהתסריט מודיע לכם שהסרט הוא אחד הגרועים היא במפגש של ציקולפ עם גי'ן גריי, הדיאולגים שהם מתאימים לסרט רמה ז' והמשחק היה אמין אם זו הייתה פארודיה על הסרט ולא הסרט עצמו.
גין' גריי מסבירה לסקוט "אני טאלפתית, אני יכולה לקרוא את המחשבות של אנשים" .
סקוט משיב "אז תתרחקי משלי, אני לא זקוק לבחורה מוזרה קוראת את הראש שלי".
אם לא הבנתם צופים יקרים ג'ין גריי היא עדינה ואומללה, סקוט כועס על העולם והוא Badass.


ישנם עדיין מספר נקודות אור בסרט והם מגיעות מג'יימס מק'אבוי המשחק את פרופסור אקס, ניקולס הולט המשחק את חיה והתמיד מוכשר מייקל פסבנדר המשחק את מגינטו. העובדה שמוטציות חביבות אחרות צצות פה ושם בסרט גם מסייע the blob לדוגמא וכמובן הקטע שהטריילרים כבר חשפו והוא וולברין בחליפת נשק X שלו מזנק החוצה ולא מכיר או מזהה אף אחד. נקודה אחת שהייתי רוצה לדעת היא איך הוא הגיע מכך שמייסטיק הוציאה אותו מהמים בסרט הקודם לכך שהוא מסתובב בתוכנית X שוב ? הקרב האחרון מהנה אך נראה רע מאד בגלל האפקטים ונקודת החסד היחידה שלו היא העובדה שאנחנו רואים את הפינקס. עוד נקודת אור אחת לסרט הוא הקוויקסליבר וזה לא האפקטים זה בעיקר הבדיחות שהוא משלב בסרט.
הסרט אקס – מן אפוקליפסה הוא הגרוע ביותר בסדרה עד היום, כן כן הוא יותר גרוע מאקס – מן 3, הוא רגע בגלל שחצי מהצוות מרגיש שהוא בכלל לא רוצה להיות בסרט השני, החלק השני לא יודע לעשות את העבודה שלו. אפקטים גרועים, תסריט נורא ובכללי הפקה שעדיף שהייתה בוחנת מחדש כל החלטה. נקווה שהסרט הבא בסדרה יעשה משהו יותר טוב למוטציות שהדבר הטוב ביותר כרגע בשבילם הוא דדפול.
 
ביקורת לאקס-מן
ביקורת לאקס-מן 2
ביקורת לאקס-מן המפלט האחרון
ביקורת לאקס-מן המקור: וולברין.
ביקרות אקס-מן ההתחלה
ביקורת לוולברין
ביקורת לאקס-מן העתיד שהיה
ביקורת ללוגאן.

Tags:

3 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *