LOADING

Type to search

Share

אקס – מן ההתחלה עושה חסד לסדרת הסרטים

אפשר לנשום עומק כאשר אנחנו ממשיכים עם הסבב ביקורות שלנו של סרטי האקס-מן והפעם אקס – מן ההתחלה או הסרט הטוב של סדרת הסרטים של  אקס – מן. אם אנחנו צריכים לשים אותם בסדר זה הסרט הכי אוהב עלי בסרטים ואחריו זה אקס – מן 2.. הסדרה עצמה עברה תקופה לא פשוטה לאחר שני סרטים טובים (אקסמן הראשון ואקסמן השני) הסרט  השלישי הרג את כל הסיכוים להמשכון  ואחר כך יצא התועבה שהוא וולברין המקור. אולפני פוקס הבינו שהם לא יכולים לכתוב קדימה את העלילה אחרי שבמאי האקס – מן שלוש השאיר הת האדמה כרוכה ושפך עליה מלח, בנקודה זו האולפנים ניסו להיות יצרתיים, מה אפשר לעשות בלי להתאמץ יותר מדי. "לא נעשה המשך צעק אחד המנהלים!!" , הוא דפק את ידו על השולחן בלהט "אנחנו לא נכתוב קדימה אנחנו נכתוב אחורה, כלומר לקחת את התסריט שהיה אמור להיות לסרט של מגניטו ולהוסיף את פרופסור אקס ויש לנו סרט". הפעם הם הצליחו לעשות משהו כמו שצריך.
הסרט אקס – מן ההתחלה כשמו מספר על שני המנהיגים ההפוכים בסדרה, מצד אחד יש לנו את פרופסור אקסיוור שמאמין בכל מה שטוב ובצד השני יש לנו את מגינטו הרי אריק לנשר שנולד בשואה ולמד לפחד מבני האדם ומה שהם יכולים לעשות אבל לפני שהאחד ניהל בית ספר והשני היה מנהיג אירגון טרור, אנחנו בסרט לומדים איך הם הכירו נהיו חברים ואפילו הקימו את האקס -מן ביחד, כאילו ככה האקס – מן התחיל, "רגע זה רעיון טוב לשם!,",צעק אחד המנהלים או המתרגמים במקרה שלנו בארץ, "מה אם נקרא לסרט אקס – מן ההתחלה!, כאילו איך הכל התחיל".

לפני שנתחיל הייתי רוצה לציין שאני משוחד כאן, הסרט אקס – מן ההתחלה הוא אחד הסרטים שאני הכי אוהב, כנראה שזה גם הסרט הכי אוהב עלי ויש בו את וולברין רק לרגע, אז מה גורם לסרט הזה להיות אחד הטובים בסדרה בלי הקנדי עם הטפרים ? יש כאן שני סיבות הראשון הוא הבמאי והשניה היא האנסבל של השחקנים שמרכיבים כאן את הדמויות.
בוא נדבר על הבמאי.
הבמאי של הסרט הוא מת'יו ווהן והוא אחד הבמאים הטובים ביותר שיש כרגע בהוליווד, אם די.סי באמת היו רוצים לפתור את כל הבעיה של העולם המורחב שלהם והאי הצלחה של הסרטים הם צריכים לתת מת'יו ווהן את תפקיד הבמאי. הבחור ביים את הסרט לאייר קיק המעולה ואז הלך ועשה סרטים יותר טובים אחרי השני, יש לנו את אבק של כוכבים המדהים שמבוסס על סיפור מאת ניל גיימן, קיק אס היוצא דופן וכמובן את קינגס מן בשירות החשאי שאם לא ראיתם עדיין כדאי שתרוצו לראות.
הצוות השחקנים הוא אחד הבחירות הטובות ביותר של אולפני פוקס בשנים האחרונות, לא האמנו שיהיה אפשר לעלות על פטריק סטיוארט ואיאן מק'קלן אך פוקס בחרו שני שחקנים שהצליחו להיות שווים להם ביכולת שלהם להיכנס לנעלים של הדמויות הללו ולגרום לנו לצופים להאמין שהבחור הצעיר הזה יהפוך להיות מגינטו או פרופסור האקס שאנחנו אוהבים.

מי שזוכר את הסצנה בדדפול כאשר קולוסוס גורר אותו ואומר
"אני לוקח אותך לפרופסור"
דדפול משיב "מי סטיוארט או מקווי? הזמנים המקבילים הללו מבלבלים מאד".


ג'ימס מקווי מגלם את פרופסור אקס בצורה מדהימה, הוא נותן לנו הצצה בצארלס אקסיוור צעיר ושובב, הפרופסור שלנו עדיין לא מבין את המשמעות של המלחמה הגדלה מיום ליום בין בני האדם למטוציות, השימוש בכוחות שלו הם בעיקר על מנת להרשים נשים וככל שהסרט מתקדם והוא מוצא את עצמו לוקח אחריות על המוטציות הצעירות הוא מתחיל להבין את כובד המשקל על הכתפיים שלו. מצד שני יש לנו את מייקל פסבנדר בתפקיד אריק לנשר (מגינטו) לנשר גדל בזמן השואה ותחת חסותו או ליתר דיוק השליטה חסרת הרחמים של הנבל סבאסטין שו (קווין בייקון המוכשר), שו הוא רופא כוחות משלו וכאשר הוא מגלה על היכולת של לנשר הוא המתעלל בילד הצעיר על מנת להוציא ממנו את היכולת. אנחנו גם למדים בסרט על החברות של פרופסור אקס ומיסטיק בזמנו השחקנית הפחות נודעת ג'ניפר לורנס, לורנס עד אותה תקופה שיחקה בסרט אינדי מוצלח מאד בשם קר עד העצם. לורנס מפתיעה כאן בלקחת דמות שעד היום הייתה יחסית משנית ולתת לה חיים, תפקיד ולהפוך אותה להיות אחד הדמויות המרכזיות בסדרת הסרטים של האקס – מן. עוד שחקן שהוא פחות נודע לציבור הרחב אך מוכשר בצורה פנומאלית הוא ניקולס הולט הולט שלרוב משחק תפקיד משני אך נותן הופעה תמיד מעולה.

סצנת השח מט האגדית שמנבא דברים לעתיד

סצנת השח מט האגדית שמנבא דברים לעתיד

אחד מהצעדים היותר מהנים היא העובדה שאנחנו עוברים לתקופה של שנות ה70 ואנחנו למדים על עולם שחי בפחד מהמלחמה הקרה, חשש מפצצות אטום והאיום הסוביטי הוא מה שמעסיק את התקשורת, מה שלא ידוע בתקשרות הוא סוד שמור על מוטציות. בתקופה הזו של הסרט המוטציות הם כמו אגדה אורבנית, סיפור מדורות. השילוב של התקופה ואירועים אמיתים כמו המשבר הטילים של קובה הופך את העלילה של הדמויות הללו יותר אמינה, פתאום אתה יכול לדמיין את הקיום שלהם בעולם ככל שמשלבים אותם מול דמויות אמתיות ששינו את פני העולם.
xmrnfirstcalss1
יש קטע אחת בסרט שהייתי מוותר והקטע הקולאז שבו רואים את כל המוטציות למדות על כוחות שלהם, אני חושב שסדרת סרטים שמצליחה פעמים לפרוץ את הדרך בצורה שאנחנו רגילים כיום לראות סרטי קולנוע לא צריכה להסתפק בקטעים המתאימים יותר לסרטים קיטשים כמו באטמן נגד סופרמן. נקודה נוספת פחות מוצלחת היא העוזרים של הנבל כאשר רובם פשוט בלתי נשכחים ורקנים.
לסיכום היום אקס – מן ההתחלה הוא אחד הסרטים הטובים ביותר שיצאו בסדרת הסרטים אם לא הסרט הטוב ביותר והוא נובע מבמאי מעולה, צוות מדהים ותסריט שכותב דמויות עגולות ואמינות.
נקודה לציון אנחנו בסוף כן זוכים לראות את וולברין לרגע ובכך יו' ג'קמן מבטיח שהוא מופיע בערך בכל סרט של אקס – מן עד היום.

xmrnfirstcalss4

יו' גקמן מודיע לפרופסור אקס ומגינטו מה הוא חושב על הרעיון שלהם

ביקורת לאקס-מן
ביקורת לאקס-מן 2
ביקורת לאקס-מן המפלט האחרון
ביקורת לאקס-מן המקור: וולברין.
ביקורת לוולברין
ביקורת לאקס-מן העתיד שהיה
ביקורת לאקס-מן אפוקליפסה
ביקורת ללוגאן.

Tags:

You Might also Like

3 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *