LOADING

Type to search

Share

אקסמן 2 ביקורת לסרט

לא הרבה סרטים מצליחים לעשות את הסרט שני יותר טוב מהראשון, למרות שזה אחד הויכוחים העתיקים ביותר של מערצי הקולנוע, מה יותר טוב הסרט הראשון או השני. בסרט צעקה 2 ישנו קטע שבו שני דמויות מתווכחות על הנושא הזה, צעקה 2 בהיותו סרט המודע לעצמו הדיון על איזה סרט יותר טוב בא להתווכח האם הסרט שאנחנו צופים כרגע "צעקה 2" הוא באמת יותר טוב מהסרט המקורי.

הגענו לשנת 2003 ואנחנו צופים באקסמן 2, סרט ההמשך לסרט המפתיע הראשון (את הביקורת שלנו על הסרט הראשון אתם יכולים לקרוא כאן), הסרט השני מכניס שחקן נוסף לקרב הגדוול של מגנטו ופרופסור אקסיוור בתפקיד ווילאם סרטייקר בתפקיד בריאן קוקס, סטרייקר משכנע את נשיא ארצות הברית לפועל נגד בית הספר של אקסיוור לאחר שנייטקרולר תוקף את הנשיא בבית הלבן באחת הסצנות הטובות ביותר בסדרה. הנשיא נענה לדרישה של סטרייקר בית הספר מותקף וולוורין מוצא את עצמו נמלט עם התלמידים מהממשלה לאחר שהוא מזהה את סטרייקר כהאדם מהעבר שלו. נמליטים מהממשל האקסמן מוצאים ידיד באויב שלהם מגניטו ואחוות המוטציות שלהם במטרה לעצור את התוכניות הזדונית של סטרייקר.
 

אחד הקטעים אוהבים עלי בכל סדרת האקסמן היא סצנת הסיום בסרט הראשון שבו מגנטו שואל את פרופסור אקסיוויר, "מה תעשה ביום הזה שהם יבאו לבית ספר שלך, יבאו לקחת את התלמידים שלך?"
אקסיוור עונה "זה בהחלט מדאיג אותי"
מגנטו שואל שוב "אז מה תעשה אז?"
אקסיוור עונה "אני חש רחמים רבים על הטיפש הזה שבא לבית הספר הזה לחפש צרות "


הסרט הראשון היה יחסית קטן ומאופק התוכנית של מגניטו הייתה לשנות את כל מנהיגי העולם למוטציות ובכך לגרום להם לשנות את הששפעה שלהם כלפי היחס של המוטציות כפי שקרה לדת הנצרות לאחר שמנהיג האימפריה הרומית התנצר. בסרט השני הסיכון הוא יותר גדול כאשר האויב לא מאיים רק על החירות של המוטציות. הסרט השני גם יותר חוקר את השינאה והפחד ממוטציות בכך שבובי הרי הוא אייסמן מספר להורים שלו שהוא לא לומר בבית ספר רגיל והוא בעצם המוטציה בכך יוצא מהארון לפני המשפחה שלו, אמא שלו בתגובה שואלת האם הוא פשוט לא יכול להפסיק להיות מוטציה ?.
סינגר במאי הסרט הראשון הרגיש מחויב להגדיל את הסיכונים וגם להרחיב את צוות השחקנים והוא מצליח בצורה יפיפה לאזן בין כל הדמויות החדשות עם זה נייטקרולר, אייסמן, פירו ולייד דאת סטרייק. הסרט ממשיך לחקור את העבר של וולורין וזורק לנו רמיזות עדינות על העתיד לבוא עם הכוח של ג'ין גריי הרי היא הפינקס.
xmen2
עד היום אקסמן 2 נחשב אחד מסרטי הקומיקס הטובים ביותר ואחד הסיבות החשובות לכך היא לא קטעי האקשן המדהימים, הרגע שוולורין שולף את הטפרים שלו בבית הספר על מנת להילחם בקומנדו הצבאי שפרץ לבית הספר הוא אחד מקטעי האקשן הטובים ביותר בסרט ובכללי בעולם הקומיקס\ קולמוע. מה שעושה את אקסמן 2 סרט כל כך טוב זה הדמויות הבנויות הייטב, העובדה שאנחנו נחשפים לכך שמגינטו הוא לא נבל רגיל הוא אדם עם השקפה שונה על איך העתיד יכול להיות יותר טוב למוטציות. אנחנו מקבלים נקודות ראשונות לעבר של וולרין ולהבין מי ומה הוא היה והכי חשוב הסרט לא מפסיק לאתגר אותנו במחשבה על איך שאנחנו מתייחסים לשונה.
המגרעה היחידה של הסרט היא השחקנית הלי בריי בתפקיד סופה, האלי בריי מעולם לא הצליחה לכנס לעצמה את התפקיד והנוכחות שלה בסרט הזה היא אפילו פחות טובה מהסרט הקודם, מכאן ועד לסוף סדרת סרטי האקסמן האלי בריי היא אחת הנקודות החלשות ביותר של סרטי האקסמן.
xmen2-1
לסרט שיצא בשנת 2003 ולמעלה מ14 שנים שנכתבו ביקורות על הסרט, הסרט עדיין עומד על 86% ברווטן טומטיטוס ויש סיבה לכך בימים שקדמו לסרטים כמו הנוקמים שהצליח לאזן בין כל כך הרבה דמויות כאשר לכל דמות יש חשיבות, סינגר עושה את זה בצורה מדהימה וזה לא מפתיע, מי שצפה בסרט שלו החשוד המיידי יכול להבין את היכולת המדימה של הבמאי לעבור בין הדמויות השונות, לתת איזון והכי חשוב לגרום לנו להתחבר לדמויות ולבחון את עצמנו כאנשים. סיום הסרט בלי לגלות יותר מדי הוא סצנה מדהימה המכילה קריצת עין למעריצים בלי להפריע למבנה של הסרט עצמו.

אקסמן 2 הוא סרט אקשן טוב, שסובב דמויות הכותבות הייטב ומשוחקות ע"י שחקנים טובים שלא מהסיים לדחוף את עצמם קדימה ולתת את הטוב ביותר למה שנחשב עדיין בזמנו פשוט סרט קיץ, לצערנו הרב זה גם הנקודה הגבוהה ביותר בקרירה של בריאן סינגר שאחרי הסרט הזה פרש לביים את הסרט סופרמן חוזר הנשכח וחזר לעולם האקסמן לסרט העתיד שהיה המעולה אך עדיין לא טוב כמו הסרט הזה.
 
ביקורת לאקס-מן
ביקורת לאקס-מן המפלט האחרון
ביקורת לאקס-מן המקור: וולברין.
ביקרות אקס-מן ההתחלה
ביקורת לוולברין
ביקורת לאקס-מן העתיד שהיה
ביקורת לאקס-מן אפוקליפסה
ביקורת ללוגאן.

Tags:

You Might also Like

3 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *