LOADING

Type to search

Share

ממשיכים בהכנות לסרט לוגאן ואנחנו עוברים על כל סדרת סרטי האקסמן והפעם על אקס-מן המקור: וולברין, אני כבר רוצה להכין אותכם שזו עומדת להיות הביקורת הקצרה ביותר שלי מסיבה נורא פשוטה כי זה גם אחד הסרטים הגרועים ביותר שיצאו מסדרת הסרטים של אקסמן.
אקס-מן המקור: וולברין הוא הבטחה לסיפור טוב, הסרט מספר לנו על מי הוא וולברין ועד לנקודה שהוא הגיע לאקס – מן, לכל מי שמכיר את הקומיקס המפורסם "המקור" הקומיקס שואב השראה מהיצירה הזו שנכתבה ע"י פול ג'נאקיס בשישה החוברות הללו אנחנו לומדים מי הוא לוגאן את שמו האמיתי ואיך הוא הפך להיות המוטנט שאנחנו לומדים לאוהב ולהכיר. הסרט מתחיל בערך מאותה נקודה כמו הקומיקס אך משם הדרכים שלהם נפרדות ולא בצורה טובה.
כאשר הכריזו על אקס-מן המקור: וולברין הידיעה הייתה בשורה טובה כמו לגלות ביום לימודים שיש בעצם שביתה, כל מעריץ של אקס-מן אי פעם חגג על הסיכוי להביא לחיים את הסיפור של לוגאן ועוד סרטים אחרים. השמועות החלו לרוץ שפוקס עובדים על עוד ספין אוף למינהם, בזמנו דיברו על סרט על מגניטו, סרט על גמביט ועוד הרבה סרטים אחרים אך הכל התמוטט בעקבות הסרט עצמו כן זה היה כמעט גרוע כמו באטמן  ורובין (טוב אף אחד לא גרוע כמו באטמן ורובין).
הסרט וולורין המקור נותן לנו חשיפה לעולם והיסטוריה של לוגן, אנחנו מתחילים מהסיפור של לוגאן נולד ומגלה את הכוחות שלו, הקשר שלו עם סייברטות והזמנים שהם עוברים ביחד. כשאר מופיע קטע הפתיח שבו אנחנו רואים את לוגאן סייברטות עוברים בזמן, בין המלחמות השונות הוא קטע יפיפה, מצולם ועורך הייטב אך ככל שהוא עובר אנחנו מתחילים להבין שאנחנו מפספסים את הרבה קטעים טובים שהיינו שמחים לשמוע את הסיפור שלהם. פאק תנו לי סרט עכשיו על לוגאן וסייברטות בזמן מלחמת האזרחים.

הקטע כמה שהוא עובר מהר נותן לנו להבין על העבר של וולורין ועל האישיות שלו, וולורין היה לוחם שתמיד רדף אחרי מלחמה וזה מה שמניע אותו, הנקודה אך מגיעה שוולורין מחליט לפרוש לחיים בודדים עם אהבת ליבו סילבר פוקס. העולם לא רוצה שוולורין יחיה בשקט ואהובת ליבו נרצחת מה שמביא את המוטנט שלו לבצע את הניסוי של תוכנית X (מזכיר קצת את העלילה של דדפול) ומשם וולורין יוצא לחפש נקמה.

השחקן ליב שריבר שמשחק את סייברטות הוא אחד השחקנים המוכשרים ביותר ואם לא יצא לכם לעקוב אחריו עד היום אני ממליץ בחום רב הוא אומנם לא מציג את סייברטות שאני מכיר מהקומיקס אך נותן לנו גרסה מאד מענינת של הדמות, דמות אכזרית לוחמת שלא רק נעה לפי דם אלה גם מפעילה את הראש שלה. יו ג'קמן הוא וולורין הוא וולורין בכל סרט אחר שהוא משחק בו, גם בסרט יוקרה ועלובי החיים.
הבעיה העיקרית עם קטעי האקשן בסרט הם שהם לרוב מגוחחים ולא אמינים. אם לדוגמא ניקח את קטעי האקשן מאקס – מן 2, לא נמצא נקודה שוולורין קופץ מהאופנוע שלו על מנת להרויד מסוק. מה שיותר מדהים שהאדם שישב בכיסא הבמאי הוא גאווין האד. האד עומד מאחורי סרטים מעומדי אוסקר כמו צוצי לכן זה מפתיע שהוא לקח על עצמו לביים את הסרט קרוב יותר לבאטמן ורובין הידוע לשימצה מאשר להוריד את התסריט ואת הסגנון יותר ארצה ולנסות לתת לסרט אמינות. קטע האקשן היחיד שהוא עוד מוצלח הוא בפעם הראשונה שאנחנו פוגשים את צוות אקס, וולורין, סייברטות, וויד ווילסון (עומד להיות דדפול הגרוע ביותר אי פעם על המסך) ושאר החברים כולל קולנל ווילאם סרטרייקר.
הבעיות בסרט לא מסתיימות רק בבימוי או בתסריט האיום הם ממשיכות לעובדה שיש האפקטים בסרט הם מהנוראים ביותר שנראו בסדרת האקסמן, בסרט הראשון של האקסמן כאשר וולורין מוציא את הטפר הראשון שלו זה אחד הקטעים המדהימים ביותר בסרט והעובדה שהם לא בחרו להשתמש בגרפיקה ממוחשבת ובאפקטים של גומי ומכניקה גרמה לסצנה הזו להיות אחד האמינות ביותר בסרט. ראו את הבדל של הטפרים של וולרין בין הסרטים, רוב הסרטים של האקסמן וולורין מחזיק תוספת של טפרים ברוב הסרט וולורין המקור הטפרים הם ממוחשבים ושיא הגיחוך מגיע בסצנה בשירותים אחרי שהוא עובר את התהליך להפיכת נשק X.

wolverinebadeffects

טפרים שנראים כמו ציור הם רק אחד מהבעיות הרבות בסרט הזה


הסרט ממשיך לנסות לדחוף עוד ועוד בעלילה ונותן לנו את הבלוב, גמביט סילבר פוקס כולם כתובים בצורה מטופשת ונמצאים שם רק כדי לספק את חובבי הקומיקס. האולפנים אמרו באו נראה מי הם הדמויות שחובבי האקסמן הכי אוהבים נזרוק אותם שם רק כדי לקרוץ עין לצופים ואין צורך בתסריט.  אקס – מן המקור יכול להיות סרט אם הם היו פשוט לא מתפזרים כל כך הרבה בעלילה, אין צורך בגמביט, דדפול וכל השאר. קחו את העלילה של אוריגן ונשק X המקורי תעבדו את זה לקומיקס ויש לכם אחלה סרט.
deadpoolwolverine

דדפול!! מה הם עשו לך


הסרט ממשיך ליפול באיכות שלו מרגע לרגע ומגיע לנקודת השפל הגדולה ביותר שלו ברגע שסייברטות וולוורין נפגשים מול יוצר בין כלאים שאפשר לקרוא לו דדפול, ההצגה של ריאן ריינולדס כדדפול זו נקודת השפל של הסרט ובכלל כמעט כל סדרת סרטי האקסמן, אפשר לומר שהדבר היחיד שיצא טוב מהסצנה הזו היא העובדה שהסרט דדפול עצמו יכל לצחוק על הבחירה השגויה הזו.
 
ביקורת לאקס-מן
ביקורת לאקס-מן 2
ביקורת לאקס-מן המפלט האחרון
ביקרות אקס-מן ההתחלה
ביקורת לוולברין
ביקורת לאקס-מן העתיד שהיה
ביקורת לאקס-מן אפוקליפסה
ביקורת ללוגאן.
 

Tags:

You Might also Like

3 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *