מה הם הסרטים שפספסתם בשנת 2018

שנת 2018 הייתה מלאה בפנינים וסרטים שרבים שנלחמו על התשומת לב שלנו, מה שגורם לסרטים קטנים שאין להם תקציב פרסומי מפלצתי להגיע אלינו. אך אנחנו בדקנו את כל הסרטים הללו ובחרנו לכם מספר סרטים שפספסתם וכדאי לכם לראות.

את רשימת הסרטים הטובים ביותר של שנת 2018 אפשר למצוא כאן

אז מה הסרטים שפספסתם בשנת 2018?

 

"העולם שאחרי : ההכחדה"

הבמאי אלכס גרלנד העומד מאחורי "אקס מכינה" ביים סרט שלדעת האולפנים להפצה במסכי הקולנוע מחוץ לארצות הברית, מה שנתן לנו במתנה את הסרט בנטפליקס.

הסרט שמספר על תופעה לא מובנת המשנה את האיזור שהיא נמצאת מסביבה מביא קבוצה של נשים מדעניות בראשה נטלי פורטמן לחקור את האירוע הזה.

אלכס מצליח לייצר סרט שהסיפור הוויזואלי שבו מדהים כמו הסיפור העלילתי, ההשפעות של התופעה על הטבע מסביבה הופך את כל דבר ליפיפה וקטלני באותו מידה.

הסרט הוא לא סרט מדע בדיוני שאומנם הצופים רגילים לראות אך אין ספק שהוא חוויה קולנועית מסקרנת מיוחדת ויצירת מופת שהתפספסה ע"י רוב האנשים.

את הביקורת לסרט "העולם שאחרי" הכחדה" אפשר לקרוא כאן

"OverLord"

מה קורה כאשר משלבים זומבים עם מלחמת העולם השנייה? ובכן מקבלים את Call of Duty Zombies אבל אם אתם מחפשים תחליף במסך הגדול הסרט "OverLord" הוא הבחירה הנכונה.

הסרט מספר את הסיפור של יחידה מיוחדת הנשלחת לתוך שטח האויב כדי להפציץ כניסה של נאצים על מנת לסייע לכוחות הברית כדי לשנות המלחמה, מה שמתחיל כמבצע לפיצוץ כנסיה הופך למלחמה כנד נצאים על מתים בסרט מלא אימה, דם, אברים ובעיקר כיף.

הסרט לא מתיימר להיות יצירת מופת אך בהחלט נותן דגש על כיף, בידור ובעיקר זומבים(סוג של).

את הביקורת ל "OverLord" המלאה אפשר לקרוא כאן.

"סליחה על ההפרעה"

הסרט "סליחה על ההפרעה" מתחיל בסיפור חייו של קאסיוס בחור אפרו אמריקאי חסר העבודה שגר בחניה של הדוד שלו, מנסה להתקבל לעבודה בטלמרקטינג על מנת לסייע למנוע מהבנק לקחת את הבית שלו דוד ולהרשים את החברה שלו.

ברגע שהוא מתחיל את העבודה במקום החדש הוא למד שעל מנת להיות מוכר מוצלח הוא צריך להשתמש בקול הלבן שלו, מה שהופך להיות אחד הקטעים היצרתיים ביותר שנראו על הדרך שבה הטלמרקטינג נכנס לתוך החיים שלו דרך הטלפון.

הסרט שבויים ע"י הבמאי המתחיל בוטס ריילי הופך מתחיל כסרט מחאה על עבדות וחברות ענק ומשנה כיוון לגמרי במערכה השלישית. "סליחה על ההפרעה" הוא אחד הסרטים המפתיעים ביותר השנה והמוצלחים שמצריכים אפילו צפייה שנייה כדי לגלות את כל הרבדים השונים ששזורים בסיפור.

ראו שהוזהרתם מכוון שהמערכה האחרונה היא בהחלט אחת התפניות היותר מוזרות\ מיוחדות שנראו בקולנוע בשנים האחרונות. הסרטים שזור בכוכבי ענק כמו טסה תומפסון, לילי ג'יימס וארמי האמר.

 

"באהבה סיימון"

הכתבת שלנו שחר ורוד כתבה את זה הסרט.

אני חושבת ש"באהבה, סיימון" הוא אבן דרך. מלבד העובדה שהוא סרט נהדר, מצחיק, עם דמויות שניתן להזדהות איתן ורגעים מרגשים שאולי אפילו יגרמו לכם להזיל דמעה, הוא מסמן את המעבר של ענקית הכְתבת הנורמות הוליווד מהטרוסקסואליות מובהקת לקבלת השונה, גם אם רק קצת. מי יודע, אולי בעוד כמה שנים נקבל גם סיפור יציאה מהארון של בחורה בתוך סרט הוליוודי, ואולי כמה שנים אחר כך אפילו נקבל גיבורים להט"בים בסרטים שוברי קופות דוגמת הסרטים של מארוול ושל DC. בזכות סיימון, יש לנו לאן לשאוף.

את הביקורת ל"באהבה סיימון" אפשר לקרוא כאן.

"תורשה"

ציינו את "תורשה" גם ברשימת הסרטים הטובים ביותר של השנה האחרונה וזה בגלל שזה אחד הסרטים הטובים ביותר שיצאו בשנה האחרונה שאף אחד לא טרח לראות.

הסרט שמספר על מערכת יחסים בין הבת השחקנית טוני קולט ואמא שנפטרה לאחרונה, האובדן של האם מתחיל לגולל סדרה של אירועים נוראים אשר קושרים את המשפחה לכוח שהם לא יכולים להבין.

ככל שהסרט נפרם כך גם אנחנו לומדים על המערכת הבעייתית שיש בין האם לילדים שלה וההשפעה של ההורים שלנו על מי שאנחנו והיחסים בני משפחה.

הבמאי  ארי אסטר מצליח להוכיח שאפשר לייצר סרט ע"י אימה שלא דווקא מבוססת על רעשים חזקים או תזוזות של דמויות ברקע.

המבקרים מהללים את הסרט "תורשה" בעיקר בגלל החדשנות שהוא מביא לסרטי האימה, נכון השנה קיבלנו מספר סרטי אימה מוצלחים כמו "מקום שקט" (ביקורת למקום שקט אפשר לקרוא כאן) או "הלוואין" (את הביקורת לסרט אפשר לקרוא כאן) אך אם אתם זוכים לראות סרט אימה אחד משנת 2018 "תורשה" זה הסרט שאתם צריכים לראות.

את הביקורת שלנו ל"תורשה" אפשר לקרוא כאן.

 

 

 

תגובות

תגובות