LOADING

Type to search

Share

מלחמת העולם השנייה וזומבים

לפעמים יש סרטים שמספרים לנו שיצאו בארץ ואז מחליטים מסיבות כאלה או אחרות לבטל את היצאה שלהם בארץ, סרט אחד כזה יצא לאחרונה בארצות הברית נקרא בשם OverLord הסרט שיצא מבית ההפקה של ג'י ג'י אברהמס הוא לא עוד סרט בסדרת הסרטים של קלוברפילד אלא סיפור שעומד מעצמו על קבוצה של חיילים אמריקאים הנלחמים זומבים נאצים.
הסרט עצמו עומד על ציון של 80% באתר הביקורות RT ויש סיבה לכך אך היא חלקית מוצדקת, מצד אחד הסרט הינו סרט מלחמה\אימה המציג בעצמו סיפור מסקרן על מלחמת העולם השנייה ועל צוות הגיבורים שלנו אשר מנסה להשמיד את חדר התקשורות.

הזומבים הם אלגוריה לאכזריות הקיימת בתוך הנאצים?

הזומבים הם אלגוריה לאכזריות הקיימת בתוך הנאצים?

יוצאים לנצח במלחמה

הסרט עצמו נפתח עם המטוס המסייע את צוות החיליים שלנו בדרך להשתלט על כנסייה שבה נמצא חדר תקשורת שמונע את הפלישה של האמריקאים לחופי נורמנדי, עוד לפני שהצוות מצליח לקפוץ הגרמנים מתחלים להפציץ את הפלישה האמריקאית והצוות מוצא את עצמו מפוזר בכפר צרפתי קטן מנסים להתמודד עם המשימה, מה שהם מגלים לאט לאט שבכנסיה שבה נמצא חדר התקשורות יש עוד סודות ומכאן מתחיל המסע של הגיבורים שלנו במלחמה בזומבים.
האלמנט העל טבעי בסרט מגיע אך הוא לא תופס חלק גדול  כמו שהטריילרים מציגים את זה. כלומר יש בחלט זומבים בסרט אומנם מספרם עומד על פחות מחמש אך כאשר הם על המסך הם בהחלט מאיימים ומפחידים.
מה שכן משחק תפקיד חשוב בסרט ובסוף היום הוא החלק הגדול ביותר בסרט הוא נושא המלחמה, כמו הרבה סרטי מלחמה הסרט הזה גם לא פוסח על זוועת המלחמה, הקשרים שנוצרו בין האחים לנשק והתמודדות מול מכונת המלחמה הנאצית. בצורה מפתיעה הסרט עושה את זה יותר טוב מאשר כל אלמנט אחר בסרט, הדמויות כתובות היטב, המטרה שלהם ברורה והאחווה של הצוות מורגשת בכל הרגעים בסרט.

זה יותר מסרט זומבים זה בעיקר סרט מלחמה

זה יותר מסרט זומבים זה בעיקר סרט מלחמה

כל האומות המאוחדות

הסרט מצד שני לא פוסח על האפשרות להיות פולטיקלי קורקט ודואג להציג לנו חייל אחד אמריקאי בלונדיני יפה (מפקד של פלוגה), חייל שחור המציג את המצפון של החברה, חייל איטלקי בעל דעות קדומות אשר לומד לכבד את שאר החברים שלו בצוות וכמובן חייל אחד יהודי. אפשר לראות כאן אלגוריה על אמריקה עצמה רק לפי הצוות עצמו אך אנחנו לא כאן לדבר על זה אנחנו כאן כדאי לראות חיילים אמריקאים נלחמים בזומבים.
OverLord מציג גרסה מעניינת ורעננה לקונספט של הזומבים, אנחנו רגילים לראות את הזומבים שהולכים לאט ורוצים רק לאכול בשר אדם ("המהלכים המתים", סרטי הזומבים הקודמים של הבמאי ג'ורג רומרו), את הזומבים המהירים של זאק סניידר בסרט חידוש של "שחר המתים" ואת הזומבים הסופר מהירים של "מלחמת העולמות Z", בסרט הנוכחי אנחנו מקבלים זומבים שמחזיקים בכוחות על של מהירות וכוח והם הרבה יותר מעוותים ומאימים מהרבה זומבים שראינו לאחרונה.
הזומבים משולבים עם נאצים הם לא רעיון חדש ויש כבר מספר סרטים כאלה (אומנם לא אמריקאים) וגם משחקי מחשב רבים על אותו רעיון, הזומבים כאן הם לא רק חסרי מוח שרוצים לאכול בשר אדם ויש כאן אלגוריה כלפי מי שהנאצים היו, היוצרים מציגים את הפנים של הזוועה הנאצית דרך המפלצות הזומבים.
מה שיכול להיות בעייתי גם לצופים אחרים היא העובדה שהסרט לוקח את הזמן שלו בכך שהוא מתבשל, אנחנו מצד אחד מקבלים סצנת פתיחה מלאת אקשן אך אחרי זה יש יותר מ30ל 40 דקות עד שהסרט תופס שוב תאוצה, הזמן הזה מוקדש כדי לבנות את הדמויות והחברות בניהם מה  שמאוחר יותר משתלם כאשר אנחנו רואים את הצוות הזה ביחד.

לסיכום

Overlord הוא אחד סרט מלחמה\ אימה שמצליח להיות יותר מוצלח בחלק בצד המלחמתי שלו, הסרט כולל צוות של שחקנים שמספק את הסחורה ובימוי מוצלח ששומר על הנאה ובידור לזמן ריצה של 100 דקות שלו, חובבי הזאנ'ר של המלחמה או זומבים בהחלט יבלו היטב בסרט הזה.

Tags:

You Might also Like