סרט האימה שאתם צריכים לראות

בשנים האחרונות יצאו מבול של סרטי אימה, חלקם טובים "לזמן את הרוע" חלקם פחות מוצלחים "עיר המתים 2" וחלקם פשוט גרועים. מה שמוזר הוא שיצא לאחרונה ברחבי העולם סרט אימה שאף אחד לא מדבר עליו בארץ
הסרט נקרא Hereditary או בתרגום חופשי "תורשה".

הסרט עצמו מספר על מותה של הסבתא אם המשפחה ודרך האבל שבני המשפחה מתמודדים עם המוות שלה אנחנו לומדים שיש משהו מרושע מסתתר שם. הסבתא אומנם בתמונות מוצגת כסבתא חביבה אך האישיות הקשה שלה משפיעה על כל הסובבים עליה בעיקר על הבת שלה אותה משחקת השחקנית טוני קולט.
ככל שהסרט מתקדם אנחנו לאט לאט למדים על מערכת היחסים של בני המשפחה הטרודה מאד והדבר המרושע שנמצא שם מתחת לפני השטח ורק ממתין לצאת החוצה.

מתבשל לאט

"תורשה" הוא סרט הראשון של הבמאי ארי אסטר, הסרט עצמו עשוי טוב בעיקר בגלל שהוא לא נופל לטריקים והשטיקים הרגילים של סרטי האימה ומצליח להפחיד בלי מוזיקה רועמת או הקפצות ברקעים. האימה נובעת מתוך המשחק המעולה של הדמויות, התסריט שכתוב הייטב ובעיקר הבמאי שמוכיח יכולת בימוי מעולה.
מהנקודה הראשונה של הסרט עד לסופו אנחנו מרגישים שיש משהו לא תקין, משהו מרושע ונורא שכל הזמן נמצא שם ברקע ואנחנו לא מבינים מה הוא, זה היכולת של הסרט לגרום לנו לחשוש ללא הפסקה.

משחק מעולה

מה שמפתיע ביותר הוא שהסרט הזה לא הגיע בכלל לאקרנים בארץ, מסיבה מסוימת הסרט הזה לא מתאים לקהל הישראלי אך הסרט "עיר המתים 2", סרט זומבים עם ציון נורא של 0% מצליח לקבל הקרנות בארץ.
יום המתים מהצד שני עומד עם ציון של כמעט 89% ומוכיח שיש עדיין במאים שמוכנים לעשות סרטי אימה חדשנים ומהנים שלא דווקא מסתמכים על הקפצות, אנחנו מדברים עליך "הנזירה" (את הביקורת לסרט אתם יכולים לקרוא כאן).

חביב המבקרים מסביב לעולם

"תורשה", קיבל ציונים גבוהים מאד מרוב המבקרים ויש סיבה לכך, השחקנית טוני קולט מוכיחה שוב ושוב את היכולות המדהימות שלה במשחק. זה לא הסרט הראשון של השחקנית שהופיע כבר בסרט "החוש השישי". טוני קולט מחזיקה את הסרט על הכתפיים שלה והיא עושה את זה בצורה מדהימה. מי שמפתיע בסרט הזה הוא דווקא שני הילדים שלה השחקנית העולה מילי שפירו המשחקת את ביתה והקליק שהיא משמיעה ימשיך לרדוף אותכם בכל הסרט.

מי שמפתיע בסרט הוא דווקא השחקן וולף שמצליח לגנוב את ההופעה ולתת קרב טוב לטוני קולט על מי שבאמת הוא הכוכב של הסרט, השחקן גבריאל ביירן בתפקיד בעלה סטיב נותן הופעה סבירה פחות או יותר אך לא מצליח לגרום למסך לרועד בזכותו.

 

לסיכום

כמו שאמרנו הסרט עצמו לא מפחיד בגלל שיש מפלצות גדולות, הקפצות או פס קול שכל מטרתו להקפיץ אותכם ברגע שיש איזה שד או מפלצת שעוברת ברקע. הסרט עובד בעיקר בגלל שהוא נבנה לאט לאט. האימה לא נוצרת מהרגע הראשון וזה דווקא דבר טוב.

תגובות

תגובות