ספיידרמן החדש

סוני וספיידרמן מנהלים כבר שנים מערכת יחסים של אהבה שנאה, מצד אחד יש לנו את הטרילוגיה המקורית של "ספיידרמן" אשר עומד מאחורי סאם ריימי והשחקן טובי מגוויר שנחשבת הצלחה גם עם המבקרים וגם בקופות, הפרק השני בטרילוגיה הזו נחשב אחד מסרטי סופר גיבורי העל הטובים ביותר עד היום והשלישי ובכן … פחות טוב.
סוני אחר כך איפסו את המותג של איש העכביש עם סדרת הסרטים "ספיידרמן המופלא" הראשון התקבל בצורה סבירה השני נשנא גם ע"י המבקרים וגם ע"י הצופים, תוסיפו לכך שהשחקן שיחק את הספיידרמן השני היה השחקן אנדרו גארפילד שנחשב לרבים יותר דוגמן מאשר פיטר פארקר החנון .

הפתרון של מארוול

סוני הבינו שהם בבעיה ומארוול הציעו להם עסקה טובה, תנו לנו את ספיידרמן ואנחנו נשלב אותו בעולם הקולנועי שלנו מארוול ומצד שני יפיקו את כל הסרטים הבודדים של ספיידרמן אך רוב ההכנסות ילכו לסוני החותם נחתם .

את ההופעה הראשונה של ספיידרמן החדש היה בסרט "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים" והשחקן טום הולנד התקבל באהבה, גם הסרט "ספיידרמן השיבה הביתה" התקבל באהבה גם ע"י המבקרים וגם ע"י הצופים.

סוני המשיכה לפתח את היקום של ספיידרמן שלה בלי ספיידרמן וקיבלנו אחר כך את הסרט "ונום", הסרט נחשב כישלון ע"י המבקרים אך הצליח לעשות כל כך הרבה ארגזים של כסף בקופות שהוא עקף את "באטמן נגד סופרמן", "וונדרומן" ו"ספיידרמן השיבה הבייתה" מסביב לעולם. (את הביקורת שלנו לונום אתם יכולים לקרוא כאן).

אז סוני הודיעו שהם מוצאים סרט חדש מצויר של ספיידרמן אך שהגיבור הראשי לא יהיה דווקא פיטר פארק ואנחנו נקבל במקום את מיילס מורליס הסרט החדש "ספיידרמן ממד העכביש" הוא שילוב של כל גרסאות הספיידרמנים השונים מכל הממדים השונים שצריכים להתאחד יחדיו כדי להציל את כל היקומים.

אחד מסרטי האנימציה הטובים ביותר

אחד מסרטי האנימציה הטובים ביותר

זוז הצידה פיטר היכנס מיילס מורליס

מיילס הוא היורש של ספיידרמן בקומיקס של מארוול, שלא תבינו לא נכון פיטר פארקר עדיין חיי ובועט אך כמה הוא יכול להישאר בן 16 לכן היוצרים של יקום האולטימט (יקום מקביל ליקום הרגיל של מארוול) הרגו את פיטר פארקר והיורש שלו היה מיילס.
מיילס דיבר יותר לקהל הקרואים החדש הוא יכל לספר סיפורים חדשים ולהתחבר למה לנוער ולהיות מה שפיטר היה לרוב הילדים בשנות ה60 עד סוף ה80, מיילס מורליס הוא גאון כמו פיטר אך הוא מביא איתו את דור המילוניום, הוא מחובר לטלפון, שומע מוזיקה ראפ, אוהב לצייר גרפטי ומנסה להשתלב בעולם כמו רוב בני הנוער.

בסרט החדש "ספיידרמן ממד העכביש", מיילס מתחיל את הלימודים שלו בבית ספר חדש ומנסה להשתלב וזה לא פשוט שאבא שלך שוטר שלא נותן לך להיות נער שרוצה לעשות גם שטויות, המצב של מיילס מסתבך יותר כאשר הוא ננשך ע"י עכביש רדיו אקטיבי בדומה לסיפור של פארקר.
בנתיים הנבלים ביקום של ספיידרמן לא נחים ומיילס מגלה שמכונה שהקינגפין הקים עומדת לקרוע את כל היקומים יותר מכך המכונה מביאה את כל הספיידרמנים השונים, מכל הממדים השונים ליקום של מיילס.
כל הספיידרמנים השוים מתאחדים ויחדיו הם צריכים לשתף פעולה כדי לעצור את הקינגפין מלהרוס את המולטיוורס.

אנחנו מקבלים את הגרסה של ספיידר גוון הרי היא גוון סטייסי שביקום שלה במקום שפיטר פארקר ננשך ע"י העכביש היא זו שננשכה, ספיידר נואר (מודבב ע"י ניקולס קייג') וספיידר פיג שהוא אחד הדברים הנפלאים ביותר ביקום אי פעם.

מיילס מוראלס הוא הכוכב של הסרט

מיילס מוראלס הוא הכוכב של הסרט

סגנון אנימציה מיוחד

הסרט האנימציה החדש "ספיידרמן ממד העכביש" מביא איתו גם עריכה מהירה, מסכים משלובים ואפילו תמונה של ארטיק ספיידרמן נוראי, הסרט מביא פשוט רעננות לתחום האנימציה שנשלט עד היום על ידי גדולים כמו פיקסאר ואיליומנטי. האנימציה היא מצד אחד ניראת כמו דו ממדית אך עדיין תלת מימד והאנימטורים המוכשרים לא מתביישים לנסות כל פעם רעיונות חדשים וסגננות שונים כדי להביע את החזון שלהם של היקום המורכב של ספיידרמן ומי שזוכה כאן הוא הצופים.

הסרט הוא בהחלט אחד מסרטי האנימציה הטובים ביותר של השנה האחרונה (מצטערים "משפחת סופר על 2") בכך שהוא מביא ספין על סיפור הספיידרמן המוכר והידוע, מצליח לשלב רגש והתבגרות של הדמות הראשית של מיילס ובעיקר פוגע במקומות הנכונים גם באקשן, מוזיקה ואנימציה.

אם צריך לחפש בכוח משהו לא בסדר בסרט עצמו אפשר לציין שמי שנבחר לדובב את ספיידרמן הוא השחקן ג'ייק ג'ונסון המוכר מהסדרה "הבחורה החדשה" והיה אפשרי לבחור מישהו אחר ויותר מוצלח, בהתחלה היה דיבור על כך שטובי מגוויר ידובב את איש העכביש אך מתוך רצון לא לבלבל את הצופים סוני וויתרו על הרעיון.

לסיכום

"ספיידרמן ממד העכביש" הוא סרט שנכתב לדור החדש של אוהבי הספיידרמן, הוא מביא חזון חדש ודרך חדשה לספר סיפור עם האנימציה מיוחדת, סיפור מרענן, מוזיקה מוצלחת ובעיקר ופגוע היטב ברגשות של הצופים. הוא מכוון לדור החדש של אוהבי הקומיקס וספיידרמן ונותן במה לדמות שיכולה לתת לדור חדש להתחבר לספיידרמן שוב.

ביקורת לסרט ספיידרמן ממד העכביש
"ספיידרמן ממד העכביש" הוא הסיפור של מיילס מורליס והוא חדש ורענן כמו הדמות עצמה.
אנימציה 100%
בימוי100%
מוזיקה100%
עלילה100%
הקול של ספיידרמן המקורי80%
96%Overall Score

תגובות

תגובות