רעל ממוחשב אחד גדול

ונום הוא אחת מהדמויות המסקרנות ביותר של מארוול, הוא התחיל כאויב מושבע של ספיידרמן הפך להיות אנטי גיבור ומאז הסיפור של הדמות רק התרחב. אולפני סוני שהם הבעלים של העולם של ספיידרמן ניסו את מזלם להביא אותו למסך הגדול עם "ספיידרמן 3" בשנת 2011 אך הוא התקבל בפנים קרירות ונחשב פספוס אחד גדול.

רוצים ללמוד עוד על ונום ? לחצו כאן לקרוא על היסטוריה של הדמות בעולם הקומיקס.

השנים עברו והניסיון של סוני לאפס את ספיידרמן לא צלח והגיבור עבר לשורות של הנוקמים ולוקח חלק ביקום הקולנועי של מארוול, סוני עדיין מחזקים בשאר הדמויות מהיקום של ספיידרמן החליטו להתקדם עם סרטים עצמאים שקשורים לעולם המורחב יותר מכאן אנחנו מקבלים את "ונום".

השחקן טום הארדי ולא הכפיל שלו  לוגאן מרשל גרין  (לא מאמינים לנו לחצו על הלינק כאן) משחק את אדי ברוק עיתונאי שנזרק מנוי יורק אחרי תקרית שלא ממש מדברים עליה ובוחר לעבור עם החברה שלו השחקנית מישל ווילאמס לסן פרנסיסקו.
אדי עוסק בזמנו לעקוב אחרי ארגון בשם המכון לחיים ומוצא את עצמו מסתבך עם הבעלים של ארגון קרלטון דרייק השחקן ריז אחמד.

מה שאדי לא יודע זה שדרייק הצליח להשיג דוגמיות של סימביוט חייזרי והחזון שלו זה לשלב את הסימביוט עם בני האדם. ככל שאדי חוקר את "המכון לחיים" הוא מגלה את הזוועות שמתרחשות בארגון אך גם מוצא את עצמו נקשר עם אחד מסימביוטים מכאן נולד ונום.

טום הארדי הוא הדבר הטוב ביורת בסרט הזה

טום הארדי הוא הדבר הטוב ביורת בסרט הזה

הסרט שבנוי משני סרטים שונים

לפני שנבין האם הסרט "ונום" הוא טוב או רע צריך לנסוע בזמן ולהבין שבמקור הסרט היה מיועד להיות סרט בדירוג R, סוני לקראת השלבים האחרונים של ההפקה החליטו להוריד את הדירוג לPG מה שהביא גם צילומים מחודשים של הדמות ומכאן מתחילה לצמוח אחת מהביות של הסרט.

הסרט "ונום" הוא שילוב של שני סרטים הראשון סוג של אימה\אקשן ואז התוצר שאנחנו מקבלים שהוא לא זה ולא זה.
תוסיפו על כך שהשחקן טום הארדי בכלל משחק בסרט אחר לגמרי משאר השחקנים ואתם מקבלים בלאגן אחד גדול, הארדי בכלל משחק את התפקיד של אדי ברוק בין הקומי למשוגע וכל שאר השחקנים משחקים בסרט רציני לגמרי והשילוב הזה לא עובד.

יאמר לזכותו של הארדי שהוא הדבר הטוב ביותר בסרט והקטעים הטובים ביותר בסוף היום הם הרגעים שהארדי משחק מול עצמו (הארדי גם מדובב את ונום), הדיאלוגים והאינטראקציה של אדי ברוק מול ונום הם בהחלט הנקודות הטובות ביותר של הסרט, הבעיה מתחילה שאנחנו רק רואים את ונום ואז הקסם של הארדי נעלם ואנחנו מקבלים דמות ממוחשבת זזה על המסך ובלי רגש בכלל.

כל הגרפיקה הממוחשבת לא מצילה את המפלצת הזו

כל הגרפיקה הממוחשבת לא מצילה את המפלצת הזו

דיאלוגים של סרט קומדיה

"ונום" גם סובל מדיאלוגים מגוחכים ויכול להיות שזו הסיבה שהראדי בחור לשחק אותם בחצי קריצה קומית, הוא מבין שהוא נמצא בסרט שהוא קומדיה לפי התסריט עצמו כל שאר השחקנים מנסים לקרוא את התסריט ולתת לנו משחק דרמה רציני וזה לא עובד.

מישל ווילאמס היא שחקנית של סרטי אוסקר ונראה שבסרט הזה היא לא מצליחה להביא אפס אחוז כריזמה לתפקיד או איזשהו סוג של כימה עם השחקן הראשי, תוסיפו על כך שדמותו של הנבל ריז אחמד היא הכי גנרית שיש ואתם מקבלים סרט שבו לאף דמות חוץ מהדמות הראשית אין באמת אישיות.

אקשן

הסרט מסתכם בשלושה קטעי אקשן ורק אחד מהם באמת מצליח להיות מרשים ואתם יכולים לנחש זה האחד שבו טום הארדי מופיע והוא לא באמת ונום, מרדף המכוניות שנראה בטריילר של הסרט מספר פעמים הוא מרהיב מקורי ואפילו מעניין אך זה בערך הקטע האקשן הטוב היחיד בסרט.
הקרב האחרון הוא פשוט דמות ממוחשבת אחת נגד דמות ממוחשבת שנייה והיא כל כך חסרת השראה ומשעממת שאתם תעדיפו את הסוף של "יחידת המתאבדים" במקום הסוף הזה.

ריז אחמד בתפקיד הנבל התורני

ריז אחמד בתפקיד הנבל התורני

ונום הממוחשב

האפקטים הממוחשבים התקדמו בשנות או למה שאנחנו מכירים אך נראה שמי שהחליטו לעצב את ונום לא לקחו שיעור מסרטים שעשו עבודה טובה בנושא "הקרב על כוכבים הקופים" (ביקורת אפשר לקרוא כאן) מציג לנו את היכולות המדהימות של שימוש בטכנולוגיה ממוחשבות כדי להביא לחיים דמות פנטזיה.
העיצוב של ונום אכן תואם לקומיקס אך נראה שחסר משהו בדרך של האנימציה שלו הפנים שלו או של הדמות עצמה ובסוף היום הדמות הממוחשבת הזו חסרת נשמה וזה מורגש לאורך כל הסרט.

לסיכום

ונום הוא סרט רע הוא גם לא סרט טוב ובהחלט לא סרט הבכורה במסך הגדול שמגיע לדמותו של ונום, הארדי עושה עבודה נפלאה וכל עוד שהוא נמצא על המסך הגדול אתם מקבלים החזר שווה לכסף שלכם אך ברגע שאנחנו מקבלים את שאר הצוות של הסרט או הדמות הממוחשבת הסרט מאכזב ולא מספק את הסחורה.

ביקורת לסרט ונום
טום הארדי 84%
שאר הצוות 46%
תסריט47%
אקשן70%
אפקטים53%
קומדיה54%
59%Overall Score

תגובות

תגובות