ונום נבל או גיבור?

אנחנו בקרוב מקבלים גרסה קולנועית לאחד הנבלים\ גיבורים אוהבים ביותר של ספיידרמן – ונום.

האנטי גיבור אומנם כבר כיכב במסך הגדול ע"י השחקן טופר גרייס בסרט "ספיידרמן 3" אך ההופעה הזו נחשבת כאחת לא מוצלחת בכלל, הגרסה החדשה של ונום עומדת לצאת בקרוב ממש במסכים וכדאי להיזכר שוב מי הוא החייזר מהחלל שהגיע לכדור הארץ כדי לאכול מוח.

ונום הוא שילוב של אדי ברוק וגזע החייזרים הנודע בשם סיימביוט,  ספיידרמן קיבל את החליפה בקומיקס מספר  Secret War #8, סדרת הקומיקס סיפרה על כך שהגיבורים מהיקום של מארוול הגיעו לקרב ענקי ע"י ישות מסתורית בשם הביונדר. במהלך הקרבות החליפה של ספיידרמן נפגעה והוא מצא את הסיימביוט.

ספיידרמן והסימביוט נקשרו אחד לשני וכך הייתה ההופעה הראשונה של ספיידרמן בחליפה השחורה, ספיידרמן חזר לכדור הארץ עם החליפה החדשה והכוחות החדשים אך במהרה הבין שהישות הזו משפיעה עליו ולא דווקא לטובה, בעזרת ריד ריצ'רדס (מר פנטסטיק)  מארבעת המופלאים הוא מבין שהחליפה היא יצור חיי, חייזר מהחלל החיצון.

ספיידרמן הצליח להפריד את הסיימביוט ממנו ע"י פעמוני כנסיה (גזע הסיימביוט פגעים לקולות חזקים).

אדי ברוק

אדי ברוק היה כתב בעיתון דיילי ביוגל העיתון שבו גם עובד פיטר פארקר, התברר שאדי פיברק סיפור בקשר למי הוא הנבל The Sin Etear, ברגע שספיידרמן הביס את הנבל וגילה את הזהות האמיתית שלו התגלית גרמה  לפיטורים של אדי,  מלא שנאה כלפי ספיידרמן  ומגלה שהוא חולה בסרטן אדי מחליט ללכת לכנסייה על מנת למצא מענה לתפילות שלו, למזלו של אדי הוא מגיע לכנסיה באותו רגע שספיידרמן נפרד מהסיימביוט.

הסמבייוט נקשר עם אדי ברוק וכך נוצר ונום, אדי והסמבייוט מלאים שנאה כלפי ספיידרמן הפכו להיות יחדיו האויב של איש העכביש.

מי הם הסיימביוטים

לפי הסיפור The Planet of the Symbot גזע הסיימביוטים הם גזע שנקשר למארח ונותן לו כוחות מיוחדים, שיפורים גופניים ועוד יתרונות אחרים. הסיימביוט של ונום נחשב מטורף בכך שהוא מוכן לתת יותר מעצמו כדי  לשרת את המארח שלו. בגלל התכונה הזו הוא גורש נכלא בכוכב הקרב שבו ספיידרמן פוגש בו לראשונה.

Agent Venom

Agent Venom

 

הסיימביוטים בעולם בקומיקס

אדי ברוק הוא לא היחיד שהתחבר עם הסייבמיוט וישנם מספר גרסאות של ונום ונאנחנו נעבור אליהם בקצרה

מאק גארגן הנודע גם "העקרב" האיוב של ספיידרמן ביחד הוא חבר לסיימביוט כדי להביס את ספייידרמן אך הובס לבסוף ע"י ספיידרמן.

פלאש תומפסון – פלאש תומפסון קיבל את הסייבמיוט דרך הממשלה על מנת ליצור חייל על שיהיה יכול להגן על המדינה וכך נוצר Agent Venom.

אנטי ונום – אדי חזר להיות שוב ונום אך בעזרת נגיע ממר שלילי אשר העירו את השאריות של הסיימביוט ובכך יצרו את היהפך של ונום מה שנודע בשם אנטי ונום.

ונום בעולם האולטימייט של מארוול – מארוול יצרו בתחילת שנת ה2000 עולם אולטימיט שבו הם סיפרו מחדש את הסיפורים של מארוול וגם שם הם המציאו מחדש את העלילה של ונום. ביקום הזה ונום הוא לא חייזר. ביקום של האולטיימט אבא של ספיידרמן ואבא של אדי ברוק מייצרים חליפה שהמטרה של להילחם בסרטן, החליפה היא החומר השחור שברגע שהוא נקשר עם החומר היא הופכת אותו להיות ונום (זה הרבה יותר מורכב מכך אבל זה הרעיון בקצרה).

 

קרנג'

אי אפשר שלדבר על ונום ולא לדבר על קרנג' , קרנג' הוא הרוצח הפסיכופת בשם קליטוס קסדי, אדי ברוק חלק תא כלא עם קליטוס קסדי וברגע שהוא פרץ מהכלא חלק מהסיימביוט שלו השתלט על קליטוס קסדי וייצר את ונום.

בשונה מאדי אשר מלחמה בערה בגוף שלו על היצירים של הסיימביוט עם קליטוס קסדי לא היה מלחמה בכלל והסיימביוט והאישיות הפסיכופתית יצרו את קרנג'  אחד האויבים המסוכנים ביותר של ספיידרמן.  המלחמה בין ספיידרמן וונום הביאו גם את אחת הריצות המפרוסמות ביותר של ספיידרמן בשם Maximum Carnage.

 

 

מאחורי הקלעים

הרעיון לדמות הגיע בכלל מרדני שולר אשר מכר את הרעיון לדמות של ונום למארוול בעבור 220$ (כמה שהוא מצטער על הרגע הזה עכשיו), מייק זק וטוד מקפרלן הם מי שלבסוף נתנו לונום את המראה שלו שאנחנו מכירים כיום.

ההופעה הראשונה של הדמות הייתה בחוברת Amazing Spider-Man #299.

 

תגובות

תגובות