30 גיבורים, 18 סרטים ועשר שנים בהפקה

קשה לכתוב לסרט ביקורת שכל מילה שנייה יכולה להיות ספויילר אבל ננסה בכל מקרה לתת ביקורת לסרט החדש בעולם הקולנועי של מארוול "הנוקמים – מלחמת האינסוף".

אחרי עשר שנים שהיקום קיים, 18 סרטים מארוול הגיעו ליום הדין שלהם והם חייבים לעמוד בהבטחה שלהם, לתת את הקרב בין הנוקמים לבין תנוס (ג'וש ברולין) , הטיטאן המטורף שרוצה להחזיק בכל אבני האינסוף עם מטרה אחת, להשמיד חצי מכל החיים ביקום.

אם אתם רוצים לקרוא מי לדעתנו הוא הסרט הטוב ביותר של מארוול אז חילקנו את זה לשלושה חלקים,

לחלק הראשון  סרטים 18-14 אפשר ללחוץ כאן.

לחלק השני סרטים 13 – 9 אפשר ללחוץ כאן 

לחלק הראשון 1-8 אפשר ללחוץ כאן.

הרגע שחיכינו לו

"הנוקמים מלחמת האינסוף", הוא סרט שאפתני הוא מנסה לקבץ למעלה מ30 דמויות של היקום של מארוול למסך אחד גדול, הרעיון כעצמו נשמע בלתי אפשרי, היכולת לתת לכל דמות זמן מסך שמגיע לה ואת הקול המיוחד שלה, מארוול לסרט לקחו את האחים רוסו שבימו את שני הסרטים האחרונים של קפטן אמריקה, הבחירה כאן הייתה נכונה.

אין ספק שהסרט לא מצליח תמיד לעשות את העבודה בלתת לכל הדמויות את הקול שלהם אך מצליח לעשות את הבלתי אפשרי ולאזן כמה שהוא יכול בין 30 דמויות שונות, לשלב את הקבוצות השונות ולבחור מי ישתף פעולה עם מי כדי שהדיאלוגים יעבדו בצורה הטובה ביותר.

ג'וש ברולין בתפקיד תנוס הוא הנבל הטוב ביותר של מארוול עד היום

ג'וש ברולין בתפקיד תנוס הוא הנבל הטוב ביותר של מארוול עד היום

הסרט ממשיך מהנקודה של "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים" ו "תור ראגנורק", הנוקמים התפרקו, קפטן אמריקה נחשב כבוגד ונרדף ע"י המדינה וטוני סטארק (רוברט דאוני ג'וניור) עוסק במערכת היחסים עם פפר פוטס (גווינת' פאלטרו).

השלווה של תושבי כדור הארץ בכללי ונקודתית העיר נו יורק מופרעים עם ההופעה חללית ענקית של הטיטאן תנוס נמצא במסע לאסוף את כל אבני האינפנטי, אבנים המאפשרים למחזיק בהם לעשות כל מה שברצנו, במקרה של תאנסו זה להשמיד חצי מהיקום מסיבה שמוסברת בהמשך.

הנוקמים מוצאים את עצמם בקרב נגד כוח שהם לא למדו להכיר עד היום, איום שהוא מפחיד ואפילו מייאש לרוב הדמויות ביקום של מארוול. מה שמצליח לעבוד כאן בצורה טובה כל כך הוא ג'וש בורלין בתפקיד תנוס והתסריט שכתוב כאן בצורה נכונה.

האויבים של מארוול

זה לא חדש שנבלים ביקום של מארוול הם לא הכי מוצלחים שיש, הפעם מארוול לקחו על עצמם לבנות הייטב את דמותו של הנבל שאומנם שוב רוצה להשמיד את היקום (חצי במקרה שלו) אך בגלל שהתסריט כתוב נכון והשחקן עושה את העבודה הנכונה, אנחנו מצליחים להזדהות או לפחות להבין את המנעים של הנבל ובכך ליצור איתו קשר ריגשי.

הכי קרוב לנבל ברמה הזו היא לוקי (טום הידלסטון)  אחיו של תור', לוקי מהופעה הראשונה שלו מבהיר לנו שהוא מקנא בתור' הוא כועס על אביו שהוא לא האח הנבחר ובכך יש הסבר למנעים שלו ולכך הוא עד היום הנבל המוצלח ביותר של מארוול, עד היום.

תנוס הוא מפחיד, הוא נורא ובסוף היום הוא דמות שאנחנו מפחדים ומבינים אותה, ככל שהסרט מתקדם כך אנחנו גם מרגישים את היאוש של הגיבורים בקרב מולו, הם עד היום לא התמודדו עם אתגר כמו תנוס והסיכון הוא ממשי לא כולם עומדים לשרוד את הסרט הזה.

הסרט מצליח לתזז לרוב בהצלחה בין 30 גיבורים של מארוול

הסרט מצליח לתזז לרוב בהצלחה בין 30 גיבורים של מארוול

בונים יקום

המטרה הראשונה של מארוול מהתחלה היא לבנות יקום והם הצליחו לעשות את זה, המעבר בין המדינות השונות, לכוכבים השונים הופך להיות ברור מאליו ומי שצפה בסרטים השונים מבין את הבחירה הזו ומכיר את היקומים הללו. הקרבות בסרט הם אפים ולרגעים אפילו מזכירים את "שר הטבעות", ביכולת בניית עולם של מארוול.

אין ספק שבכל מקום שאנחנו מבקרים שוב יש לנו כבר רגש מסויים כלפיו ואפילו התלהבות לראות את הגיבורים שלנו במקרים שם שוב, מארוול בהחלט הצליחו לעשות עבודה טובה בבנית היקום.

הרגשה של מרומים

בלי לתת יותר מדי ספויילרים אפשר לומר שהבעיה היחידה בסרט היא הסוף שלו, יש הרגשה של אכבה קלה מסוף הסרט, השאלה היא איך מארוול יחליטו להמשיך לסרט הבא שיוצא בקיץ הבא, הסרט "הנוקמים 4" אמור לצאת במאי שנה הבא ולהיות המשך ישיר לסרט. השאלה היא מה מארוול יעשו אז והם זה יצדיק את הבחירה של סוף הסרט הנוכחי.

לסיכום

"הנוקמים מלחמת האינסוף" הוא סרט שאפתני שלא נראה כמו בקולנוע עד היום, הוא מנסה לאחד 30 גיבורים מסרטים שונים ולתת לכל אחד מהם זמן קול ומקום בסרט של שעתיים וחצי, האחים רוסו מצליחים לעשות עבודה טובה ואפילו מעולה לרוב הסרט. סוף הסרט הוא רגע בעייתי בהחלט אך לא מספיק כדי להשפיע על חוויה קולנועית שאסור לפספס.

 

ביקורת לנוקמים מלחמת האינסוף
"הנוקמים מלחמת האינסוף" הוא סרט שאפתני שלא נראה כמו בקולנוע עד היום, הוא מנסה לאחד 30 גיבורים מסרטים שונים ולתת לכל אחד מהם זמן קול ומקום בסרט של שעתיים וחצי, האחים רוסו מצליחים לעשות עבודה טובה ואפילו מעולה לרוב הסרט. סוף הסרט הוא רגע בעייתי בהחלט אך לא מספיק כדי להשפיע על חוויה קולנועית שאסור לפספס.
תנוס100%
הצלחה לתזז בין 30 גיבורים91%
היקום של מארוול92%
תסריט 97%
סוף הסרט70%
בימוי90%
90%Overall Score

תגובות

תגובות