הסרטים הטובים ביותר ביקום הקולנועי של מארוול – חלק 3

עשר שנים ליקום הקולנועי של מארוול מסתכם בסרט אחד גדול ואפי "הנוקמים מלחמת האינסוף", הסרט אומנם אמור לצאת למסך הגדול רק בעוד שבוע בדיוק. אנחנו רוצים לקחת את הזמן הזה ולסכם את כל הסרטים של היקום של מארוול מהגרועים ביותר לטובים ביותר, אנחנו גם ניתן נקודות למצחיקים ביותר, בעלי האקשן, אנסמבל הכי טוב וכל איזשהו ציון שנחשוב עליו במהלך הדרך.

 

עם 18 סרטים היקום הקולנועי של מארוול מחזיק עד היום שלושה סרטים של "איירון מן", שלושה סרטים של "תור' " ו "קפטן אמריקה", שני סרטים של "שומרי הגלקסיה", שני סרטים של "הנוקמים", סרט אחד של "אנטמן", "הענק הירוק", "הפנתר השחור"', "ספיידרמן" ו"דוקטור סטריינג", יש רשימה של הרבה סרטים טובים ובהחלט מספר סרטים פחות מוצלחים.

אנחנו ממשיכים עם הרשימה.

לחלק הראשון  סרטים 18-14 אפשר ללחוץ כאן.

לחלק השני סרטים 13 – 9 אפשר ללחוץ כאן 

 

במקום השביעי – הפנתר השחור

הפנתר השחור הוא בהחלט אחד הסרטים הכי יותר מרוכבים שמארוול יצרו בשנים האחרונות, הסרט מספר על מלך וואקנדה מדינה דמיוניות באפריקה. וואקנדה בשונה ממדינות אחרות באפריקה היא מדינה עשירה ובעלת טכנולוגיה שלא קיימת בשאר העולם אך היא גם חיי בסוד משאר העולם.

הסרט מספר על עלייתו של המלך החדש אחרי אירועים "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים" והיחס של המדינה כלפי האחים שלהם שנתלשו מהבתים שלהם ונמצאים בשכונות עוני מסביב העולם.

השחקנים עושים עבודה נפלאה אך השחקן מייקל בי. ג'ורדן הפך להיות אחד הנבלים הבלתי נשכחים של מארוול עד היום.

במקום השישי – תור ראגנארוק

"תור ראגנארוק", הוא הסרט הכי מפתיע של מארוול עד היום, דמותו של האל הנורדי עד היום התקבלה ברצינות יתר והסרט השני בסדרה נחשב אחד הפחות מוצלחים. מארוול הביאו את הבמאי טאיקה וואטיטי אשר נתת לדמות צד יותר קומי ומצליחה להפוך את האלים לחייזרים נורדים ובעיקר לתת שעתיים של כיף והנאה שהיו חסרים לדמות.

"תור ראגנארוק"  עושה כמעט הכל נכון, תפאורה מדהימה, שילוב של דמותו של הענק הירוק בצורה טובה והכי חשוב השחקן ג'ף גולדבלום.

בהחלט אסור לפספס.

 

במקום החמישי – איירון מן

"איירון מן", הוא הסרט שהתחיל את הכל אין ספק שהוא גם אחד הסרטים החשובים ביותר של מארוול, הסרט מספר על טוני סטארק מליונר ופלייבוי שמגלה שהחברה שלו מייצרת כלי נשק ומוכרת אותם לטרוריסטים. טוני סטארק נחטף ע"י הטרוריסטים ובונה חליפה אשר מאפשרת לצאת לחופשי גם מהטרוריסטים וגם ברצון לשנות את העולם.

הסרט גם הכלי את הסצנה הראשונה אחרי הקרדיט שמביאה לנו את סמואל ג'קסון בתפקיד ניק פיורי המגלה על העולם המורחב של הנוקמים.

במקום הרביעי – קפטן אמריקה מלחמת האזרחים

בסרט המבוסס גם על הקומיקס באותו שם, לוקח את שני הגיבורים קפטן אמריקה ואיירון מן ומציב אותם אחד נגד השני כאשר חוק ממשלתי חדש מחייב את כל הגיבורים להירשם. קו נחקק בחול והגיבורים בוחרים צדדים שונים ואנחנו מקבלים את הקרבות האפים ביותר ביקום של מארוול עד היום.

הסרט גם מצליח להכניס חזרה את ספיידרמן ליקום של מארוול, להביא לנו את הפנתר השחור ודיאלוגים ומשחק שעומדים ברמה הגבוה ביותר בסרטים של מארוול עד היום.

במקום השלישי – שומרי הגלקסיה

"מארוול יכולה לעשות את הכל", זה מה שנאמר על מארוול אחרי צאת הסרט שומרי הגלקסיה. למה אומרים את זה? בימים שהסרט יצא אולפני די.סי פחדו לעשות סרט של וונדרומן בגלל שהוא מסוכן מדי כלכלית מארוול הלכו ועשו סרט בחלל על איש עץ, דביבון מדבר ועוד דמויות צבעוניות. הסרט בבימוי של ג'יימס גאן מצליח להפתיע את כולם והופך מיד להיות הצלחה פנומנליות.

מארוול הבינו שהם חייבים להרחיב את היקום שלהם מכדור הארץ ולתת חשיפה יותר לעולם הרחב והם מצליחים לעשות את זה בעזרת "שומרי הגלקסיה".

"שומרי הגלקסיה" הוא סרט כיפי, מלא אקשן, דמויות בלתי נשכחות ובעיקר הצלחה קולנועית.

 

במקום השני הנוקמים

הסרט שחיבר לראשונה את הנוקמים ביחד והביא את החזון של היקום של מארוול למקום אחד הוא חוויה קולנועית שאי אפשר לפספס. הבחירה של הבמאי ג'וס ווידון מצליח לכתוב תסריט שלוקחים אלים נורדים, מפלצת ענק, חייל שיצא מהקרח מזמן מלחמת העולם השנייה ועוד שני מרגלים ומשלב אותם ביחד נגד לוקי על השקרים.

רק הרגע שבו כל הקבוצה עומדת ביחד ומתכוננת להילחם בצ'יטאורי גרמה לכל חובבי הקומיקס לבכות.

הנוקמים הוא לא רק סרט טוב הוא אחד מהבחירות הנכונות בשחקנים, סיפור ובעיקר הוכחה אפשר לבנות יקום קולנועי בצורה הנכונה, שגם הקהל יאהב, המבקרים יהללו ואולפנים יספרו את הכסף.

במקום הראשון קפטן אמריקה חייל החורף

אנחנו בטוחים שיש הרבה אנשים מופתעים כאן אבל חייל החורף הוא הסרט הטוב ביורת של מארוול בעיקר בגלל הבמאים המוכשרים ג'ו רוסו, אנתוני רוסו, משחק מפתיע של כריס אונס וסיפור שכתוב נכון ומשחק מדהים. קטעי האקשן הם עדיין הטובים ביותר לא רק בסרטים של מארוול בכללי בסרטי אקשן.

חייל החורף עושה הכל נכון ומצליח לייצר חוויה קולנועית בלתי נשכחת להחזיר את קפטן האמריקה למקום שלו כחייל ומרגל הנלחם למען החירות של אמריקה.

תגובות

תגובות