ידי הברזל והקשר שלהם לדוקטור סטריינג

המגן האחרון מגיע אחרי דרדוויל Daredevil, ג'סיקה ג'ונס Jessica Jones ולוק קייג Luke Cage מגיע המגן האחרון והוא לוקח את העולם הסדרות של מארוול למימד המיסטי, אם כבר לא יצא לכם להכיר או שזו הפעם הראשונה שאתם שומעים עליו קבלו את איירון פיסט (מחיאות  כפיים גם אתם בחדר לבד בבקשה למחוא כפיים אנחנו צופים בכם).

אירון פיסט יוצא לנטפליק ביום שישי הקרוב ה17-3 אנחנו החלטנו להביא לכם את המידע הכי חשוב השבוע שאתם תצטרכו על הדמות ששמה מתחרז באיירון מן אבל בכלל מתקשר לדוקטור סטריינג. מי הוא בכלל דני ראנד ? למה יש לו קעקוע ענקי של דרקון על החזה ולאדם שקם בשורה השלישית לא! זה לא קשור לספרים של נערה עם קעקוע דרקון.  אז בואו נתחיל  לדבר על דני ראנד שהוא איירון מן סליחה אירון פיסט..

קצת היסטוריה

דני ראנד הוא בנם של וונדל והתר' ראנד, אביו הוא המקים של חברת ראנד ולאחר מפגש קצר עם אורסון ראנדל הוא הלך לחפש את העיר המיסטית קון לון, בני הזוג נהרגו ודני אומץ על ידי הנזירים אשר אימנו אותו באומנות המיסטית ושם הוא הפך להיות  האירון פיסט.

אירון פיסט

אירון פיסט

הופעה ראשונה של הדמות

ההופעה הראשונה של איירון פיסט היא בחוברת  Marvel Premiere #15 בשנת 1974. הדמות נוצרה ע"י בהכותב רוי תומאס והמאייר גיל קיין וההשראה לדמות Amazing – Man Comic המספרת על אדם הנוסע למזרח הרחוק ללמוד אומנות לחימה ועל סדרת הטלויזיה קונג-פו משנת 1972.

 ההופעה הראשונה של אירון פיסט Marvel_Premiere

ההופעה הראשונה של אירון פיסט Marvel_Premiere

כוח האירון פיסט

כוח האיירון פיסט עובר בין האווטרים שלו כל דור ודור יש אירון פיסט אחר, דני ראנד הוא אירון פסיט מספר 66 והוא קיבל את כוח האירון פיסט מאורסון  ראנדל. אביו של דני ראנד היה אמור להיות האיירון פיסט הבא, בגלל שהוא לא הצליח לדבוק בעולם החיים (הדרך שלנו לומר שהוא מת וגם אישתו) התפקיד עבר לידיו של דני.  את האימונים שלו להפוך להיות אירון פיסט ראנד קביל בעיר המיסטית קון לו אך כאשר הוא נמצא בניו יורק מבלה עם החברים שלו הוא הקים לעצמו בסיס בשכונה הרלם (לא השיק) הנקראת Thunder Dojo.

כוח האירון פיסט

כוח האירון פיסט

הדרקון שאו לו החי- מת

את הכוחות של אירון פיסט הוא קיבל בגיל 19 אחרי שהוא הביס דרקון (אנחנו לא ממצאים את הדברים הללו) Shou-Lao the Undying בעברית שאו לו החי-מת,  בקרב נגד הדרקון ככה הוא גם קיבל את הקעקוע המפורסם שלו.

העיר קון לון

חלק מהתפקדים של מקבל כוח האירון פיסט הוא להגן את על העיר המיסטית קון לון K’un Lun, העיר עצמה קיימת בכלל במימד אחר לגמרי. העיר עצמה נבנתה מסביב לחללית אשר התרסקה באזור. הניצולים המחללית השתמשו בחלקים שלה על מנת לבנות את העיר. העיר ון לון היא חלק משבע ערים מסטיות אחרות הנמצאות בין הממדים.

אורסון ראנדל

אורסון ראנדל הוא האירון פיסט שקדם את דני ראנד, הספינה האווירית של אביו התרסקה בעיר המיסטית של קון לון ואורסון  הפך להיות האירון פיסט, הוא לא הצליח להביס את הדרקון  שאו לו החי-מת,  ראנדל לחם בזמן מלחמת העולם הראשונה ובקומיקס הוא הופיע שוב אחרי שדני הרגיש שמישהו חוץ ממנו משתמש בכוח האיירון פיסט.

לוק קייג, הנוקמים, המגנים ודרדוויל.

בקומיקס לוק קייג ודני ראנד הם חברים טובים, מספר פעמים השוו אותם לזוג של נשק קטלני. דני ראנד היה חבר בנוקמים, במגנים, בצוות להשכרה Heros for Hire. בזמן מלחמת האזרחים בקומיקס אירון פיסט בחר בצד של קפטן אמריקה. בזמן שמאט מורדק הנודע גם בשם דרדוויל נכנס לכלא הוא לקח על עצמו את התפקיד של דרדוויל והסתובב ברחובות הל ק'יצין.

המגנים

המגנים

 

זה לא מפתיע שאירון פיסט מגיע עכשיו והוא המגן האחרון שמגיע (מגן כחלק מצוות המגנים) במארוול הכל מחושב והסיבה היא שהם המתינו שמי שיחשוף את העולם המיסטי לצופים יהיה דוקטור סטריינג, סטריינג חשף לפנינו שהעולם של מארוול לא מורכב רק מחייזרים, טכנולוגיה וסופר גיבורים אלא שיש קיום של עולם מיסטי והצטרפות של גוסט ריידר לסדרת הטלויזיה סוכני שילד ועכשיו אירון פיסט מחזקת את המיסטי של מארוול.

 

לעובדות על וולברין לחצו כאן

לעובדות על המשפחה מספר אחת ארבעת המופלאים לחצו כאן

עובדות על קריפטונייט

 

 

תגובות

תגובות