כמה עובדות על המשפחה מספר אחת בעולם הקומיקס

יום המשפחה הגיע ואנחנו רוצים לדבר על המשפחה מספר אחת בעולם הקומיקס, המשפחה שהגיע לפני הנוקמים והאקס – מן והיא עדיין חיה ובועטת – ארבעת המופלאים.
הרבה דמויות הגיעו ורצו להיות חלק מהמשפחה מספר אחת של מארוול אך אין תחליף לצוות המקורי שהציל את הקרירה של סטן לי.
ריד ר'יצרדס, סוזן סטורם, ג'ונתן "ג'וני" סטורם ובן גרים טסו לחלל לחקור תופעה קוסמית אך הקרנים הקוסמים שינו את גופם של הארבע והם הפכו להיות.. (קול תופים) ארבעת המופלאים. ריד ריצ'רדס הוא מר פנטסטיק שיכול להאריך כל חלק בגוף שלו, סוזן הופכת להאישה הבלתי ניראת שיכולה להיות בלתי ניראת (נו באמת)  ולייצר שדות אנרגיה, אחיה ג'וני יכול להבעיר את הגוף שלו באש בכך להפוך להיות הלפיד האנושי וגופו של בן גרים הפך להיות אבן ושמו נודע כהדבר.
ארבעת המופלאים קיימים משנת 1961 והם נוצרו ע"י סטן "האיש" לי והצייר האגדי ג'יק קירבי על ארבעת המופאלים עברו הרבה חוויות משנות ה60 ואנחנו החלטנו לאסוף כמה עובדות על המשפחה מספר אחת בעולם הקומיקס ליום המשפחה.

ג'וני סטורם הוא לא הלפיד האנושי הראשון

למרות שהוא מחזיק את השם הכי מוכר לדמות ג'וני סטום הוא לא הדמות הראשונה בעולם של מארוול להחזיק בשם הזה. בזמן מלחמת העולם השניה קפטן אמריקה הסתובב עם נמור "נסיך הים" והלפיד האנושי, השלושה נלחמו בנאצים בעבור ארצות הברית. מה שהתברר בהמשך שהלפיד האנושי מהתקופה ההיא בכלל היה סייבורג אך זה לא עצר מקפטן אמריקה לכסח לנאצים את הצורה.

humontoruch

הלפיד האנושי הראשון היה בכלל אנדרואיד

 

הסרט משנת 1994

ארבעת המופלאים הופיע בסרט חיי לפני הסרט עם משנת 2005, חברה שקנתה ממארוול את הזכויות של הסידרה הייתה חייבת לייצר סרט על מנת לשמור את הזכויות של הדמויות אצלה, מה שנוצר זה סרט עם תקציב זול ולא נחשף מעולם לאקרניים. רק מאוחר יותר יצא הגרסה והיא מסתובבת באינטרנט איפשהו או בלינק כאן למטה והוא מביך לגמרי.

הילדה הבלתי ניראת

עד שנות ה80 האשה הבלתי נראית הייתה הילדה הבלתי ניראת, בגלל הסטריואטיפ הקבוע של נשים בקומיקס היה נרטיב קבוע של נערה במצוקה, סוזן סטורם הייתה חסרת תועלת לארבעת המופלאים וכל הצוות היה צריך להציל אותה שוב ושוב רק לקראת שנות ה80 העלילה תפסה מפנה והילדה הפכה להיות אישה וגם חלק פעיל בקבוצה.

theinvisablwoman1

ספיידרמן רצה להצטרף לצוות

לאחר שהוכר בקומיקס Amazing Fantasy #15 ספיידרמן רצה להצטרף לארבעת המופלאים בתמורה לתשלום אך התאכזב לגלות שהם אירגון ללא מטרות רווח.

ספיידרמן עם ארבעת המופלאים

ספיידרמן עם ארבעת המופלאים

וולברין היה חלק מהצוות

כל אחד מהצוות של ארבעת המופלאים עזב בזמן זה או אחר את הצוות ולצוות של ארבעת המופלאים הצטרפו בערך כמעט כל דמות מהיקום של מארוול אם זה ביקום מקביל או חוברות שמדמינות מה היה יכול להיות. בין חברי הצוות אפשר למצוא את לוק קייג, וולברין, ספיידרמן, גוסטריידר ועוד הרבה אחרים.

וולברין, הענק הירוק, ספיידרמן וגוסט ריידר היו הצוות החדש

וולברין, הענק הירוק, ספיידרמן וגוסט ריידר היו הצוות החדש

דוקטור דום

האויב של הארבע הוא גם המנהיג של המדינה לאטבריה, דוקטור דום שאמו נהרגה ע"י מפיסטו נשבע להתנקם בנבל, על מנת לעשות זאת הוא הקים מכונה שבעזרתה הוא יכול לשגר את התודעה של למישור האסטרל, המכונה שלו התפוצצה וגרמה לפנים שלו להצטלק ומאז הוא מאשים את ריד בכל מה שקרה לו.

doctordoom

פרנקלין ר'יצרדס הוא אחד מהדמויות החזקות ביותר של מארוול

פרנקלין ר'יצרדס הוא הבן של סוזן סטורם ריד ר'יצרדס נחשב כאחד מהדמויות החזקות של מארוול ובשנות ה90 לאחר שכל הגיבורים נעלמו מהעולם של מארוול בן ריצ'רדס יצר עולם מקביל שהם חיו בו.

herosreborn

 

וולברין כמעט לקח חלק בסרט של 2005

בשנת 2005 יצא הסרט הראשון של ארבעת המופלאים ובאחד הקטעים המחוקים, ריד משנה את הפנים שלו למוטנאט שכולם אוהבים. הצסנה לבסוף לא הגיע למסך הגדול אך נחמד לדעת שבראש של אולפני פוקס, ארבעת המופלאים והאקס – מן חיים ביחד.

ועוד כמה נקודות קטנות

  • יש סיכוי שארבעת המופלאים יחזרו למארוול בעקבות הכישלון של הסרט האחרון.
  • הדבר שיש לדבר מתחת לתחתונים עשוי גם מאבן, אתם יכולים להבין איך עובד של ריד.

אל תשכחו לעקוב אחרינו בדף הפייסבוק לעוד מידע מדליק על קומיקס, סרטים, גיימינג, אנימה וכל מה שחשוב באמת.

תגובות

תגובות