ביקורת למשחק NIOH

2011 תזכר כשנה שחוללה מהפכה בעולם המשחקים, הרבה בזכות משחק אחד ומיוחד DARK SOULS. עולם הגיימינג קיבל זעזוע רציני בצורת משחק RPG שונה ובעל מאפיין אחד ומיוחד רמת קושי גבוהה אשר גרמה לגיימרים רבים ללילות רבים של ייאוש אבל עדיין השאירה בהם את הרצון לנסות שוב ושוב לסיים את המשחק.
TEAM NINJA אשר זכורים לנו בעיקר מסדרת NINJA GAIDEN המצויינת לקחו את הנוסחה של DARK SOULS ושיכללו אותה בעזרת מאפיינים נוספים ויצרו לנו את אחד המועמדים למשחק השנה כבר בחודש פברואר

4

גרפיקה 
העולם של NIOH הוא אפל וכך גם הגרפיקה של המשחק. החל מתיאורים מאוד מדוייקים ואיכותיים של הסביבה ועד לחיסולים ברוטאליים של היריבים שעומדים מולנו. המשחק נותן לנו לבחור אם אנחנו מעוניינים בגרפיקה גבוהה יותר במהירות של 30 פריימים לשנייה או שאנו מעדיפים משחק מהיר יותר על חשבון הגרפיקה במהירות של 60 פריימים לשנייה. אני אישית בחרתי את המהירות של 60 פריימים לשנייה על מנת לספוג את חוויות הלחימה המעולה של המשחק בצורה הטהורה ביותר. TEAM NINJA, כיאה לשמם, אוהבים מאוד את עולם הסמוראים והפירוט הגבוה של הדמויות ובייחוד הבוסים המעולים שיש במשחק לא נופלת מציור יפני עתיק ומדוייק.

 

3

עלילה
עלילת המשחק עוסקת בחיפושיה של מלכת אנגליה בכל עזרה אפשרית בלחימתה מול ספרד במאה ה -16. אנחנו משחקים את דמותו של וויליאם אדאמס (מבוסס על דמות אמיתית) שהוא נווט בצי המלכותי של המלכה שבמשחק שלנו הופך ללוחם עז שקוטל מפלצות ברחביה של יפן. במהלך העלילה אנו נפגשים בדמויות שונות מההיסטוריה של יפן שקיבלו ספין עבור עלילת המשחק. בעיקרה העלילה מגוללת את המסע של אדאמס ביפן במלחמות מול צבא של מפלצות שבראשם עומד השד יוקאי. הסיפור אמנם צר והדמויות אינן עגולות אבל עדיין זה מה שמרגיש לנו נכון במשחק שכזה.

2
משחקיות 
וואו…פשוט וואו זה מה שכל גיימר יגיד לעצמו לאחר מספר שעות בתוך המשחק. תדמיינו לכם מיקס של מנוע הלחימה המצויין של NINJA GAIDEN, אסיפת LOOT של דיאבלו המצויין ואת רמת הקושי המאתגרת מאוד של DARK SOULS במשחק אחד ורמת ביצוע של 3 האלמנטים הללו בצורה מושלמת.
מערכת הלחימה של NIOH אמנם היא מורכבת משלל רבדים אבל היא הדבר הנכון לכל גיימר, החל מקביעת עמדת המוצא של הדמות שלנו בלחימה ועד לחיפוש מתמיד של שיפור הציוד שלנו בלחימה מול מפלצות ואוייבים שונים, בתקווה שיפילו לנו חרב טובה יותר או רכיב שריון שהיה חסר לנו.
מצב המשחק הראשי של NIOH אורך כ-80 שעות אבל המשחק מציע שלל משימות צד ואף מעודד לחזור על שלבים אותם סיימנו על מנת לשפר את נתוני השחקן שלנו ואת הציוד שלנו.
שיפור נוסף ש-TEAM NINJA הוסיפו לנו הוא אפשרות זימון יריבים שנפלו בקרב (שחקנים אחרים מהעולם) לקרב מולך דבר שיתגמל אותנו אם נצליח בקרב מולם בסיכוי לקבל מהם את הציוד שהיה עליהם בנקודה הספציפית הזו בהם הם נהרגו.
הדבר העיקרי שעליו תדברו בזמן המשחק הוא הבוסים ש-TEAM NINJA רקחו לנו במשחק הזה. אני לא רוצה להרוס לכם, אבל כל בוס במשחק הזה הוא פשוט חוויה אחרת ומהווה אתגר רציני לכל גיימר שישחק במשחק הזה…כפי שאמרתי מקודם פשוט וואו.

 

ציון כללי
לאחר לילות ארוכים ללא שינה ושלל שלטים שיצאו מתפקוד בשל סדרת DARK SOULS הבטחתי לעצמי שלא אחזור לשחק במשחקים שרמת הקושי שלהם היא "בוא נראה אם אתה שווה משהו" (על מי אני עובד? אני רק מחפש את האתגרים הללו) ואז הגיע NIOH שלקח את רמת הקושי הזו לשלב אחר אבל עדיין משאיר בך רצון לשחק בו עוד ועוד על מנת לשפר את הדמות ולראות כמה אנחנו מויומנים מספיק אם בכלל מול צבא המפלצות והבוסים שהם יצרו לנו.
זהו משחק חובה לכל מי שמחפש משהו מעבר למשחק שמעביר את הזמן, אלא לבדוק עד כמה אתם טובים. מועמד רציני למשחק השנה כבר בפברואר…אני מרגיש שהולכת להיות לנו שנה מעניינת.

ביקורת למשחק NIOH
זהו משחק חובה לכל מי שמחפש משהו מעבר למשחק שמעביר את הזמן, אלא לבדוק עד כמה אתם טובים. מועמד רציני למשחק השנה כבר בפברואר...אני מרגיש שהולכת להיות לנו שנה מעניינת.
גרפיקה 9
עלילה 10
משחקיות 10
9.7Overall Score

תגובות

תגובות