LOADING

Type to search

She-Ra פתחה את הדלת לדמות גאה בתוכניות טלויזיה

Share

לאמץ את אהבה

דיסני הודיע לאחורנה שבתוכנית החדשה שלהם בדיסני+ עומדת להופיע הגיבורה הדו מינית הראשונה. זה צעד ענק לענקית הבידור אשר הרבה זמן דיברה על כך שהיא מתכוונת לקדם גיבור או גיבורה אשר ייצגו את המגזר הגאה.
סדרת האנימציה המשודרת בערוץ דיסני+ הנקראת "בית הינשוף" עשתה היסטוריה בזכות הדמות הראשית הראשונה שהיא ביסקסואלית.
אך דיסני היא לא הסידרה הראשונה שפרצה את הגבולות ורק לפני מספר חודשים נטפליקס הציגה מערכת יחסית בין קטרה ואדורה ב- She-Ra של נטפליקס.

בית הינשוף של דיסני

הסדרה "בית הינשוף" עוקבת אחרי לוז נוקדה, הגיבורה בת ה14 עוברת לעולם אחר במטרה להפוך להיות מכשפה, במהלך הסדרה לוז נמשכה לדמויות הגבריות בתוכנית ובפרקים האחרונים הציגה גם משיכה לדמות הנשית אמיטי. בסדרה נראה שאמיטי ולוז הולכות ביחד לנשף ואפילו חולקות ריקוד ביחד.
יוצרת הסדרה דנה טרסס כתבה בטוויטר כי אכן מדובר במערכת יחסים להט"בית – משהו שמנהיגי דיסני לא תמיד היו רוצים שיופיע בתוכנית.
"בפיתוח הסדרה הייתי מאוד פתוחה בכוונתי להכניס ילדים גאים לקאסט הראשי. אני שקרנית נוראית כך שלהכניס עלילה מסוג כזה הייתה קשה מאד ", כתב טרס. "גם כאשר קיבלנו אור ירוק לסדרה חלק מהנהגת דיסני אמרו שאני לא יכולה לייצג שום צורה של יחסים דו או הומואים בערוץ."
כל זה לא עצר את היוצרת לקדם את מה שהיא מאמינה בה ולבסוף הודיעה שהיא קיבלה תמיכה מהרמות הגבהות ביותר בדיסני לקדם את התוכן שהיא מאמינה בו.

היפה והחיה

דיסני לא כל הזמן היו כל כך אמיצים ובהתחלה היו הרבה הצהרות שבסרט "היפה והחיה" יציגו רומן דו מיני ראשון של דיסני. לבסוף הרומן התגלה כגרסה מדוללת בכך שדמותו של גאסטון ולה פו ינהלו רומן.
במציאות התגלה רק רמיזה לאהבה של לה פו בעבור גאסטון אך גם זה כמעט ולא היה קיים.
כל זה לא מנע מרוסיה לצנזר את הסרט בגלל הרמיזות הללו.

נטפליקס עשתה את זה קודם

הסדרה She-Ra מבוססת על סדרה דומה משנות ה80 וקיבלה חידוש ע"י נטפליקס, גם כאן יוצרת הסדרה הניעה את התהליך שהיא האמינה בו.
יוצרת She-Ra נואל סטיבנסון דחפה את נטפליקס לשנות את הסטטוס-קוו בסדרות מצוירות ובכך לדחוף סיפור אהבה לסבי בסדרת ילדים.
יוצרת הסדרה הייתה נחושה שהקשר בין שתי הדמויות המככבות, אדורה וקטרה, יהיה הרומן שישנה את היחס לקהילה הלהט"בית בסדרות אנימציה לילדים.
"הפחד הגדול שלי היה שיתגלה מוקדם מדי מה הכוונות שלי ויגידו לי בצורה מאוד מוחלטת שאסור לי לעשות את זה". היא המשיכה לומר "היה לי סוג של תוכנית וזה היה כמו: אם אני יכול להביא אותם למקום הזה שהיחסים ביניהם והרומנטיקה הם מרכזיים בעלילה, ולא ניתן להסיר אותה, לא ניתן לציין את זה אז זה לא יהיה משהו שנחתך אחר כך, אז הם יתנו לי לעשות את זה. "

ברגע שהכל היה במקום, היא פרסמה את הבשורה למנהלי הסדרה.
"זה מאוד פגיע – במיוחד כיוצרת גאה – להיות כמו 'הנה מה אני רוצה לעשות. אני רוצה לקחת את She-Ra Princess of Power, דמות אייקונית קלאסית, דמות מורשת, ולהעניק לה אהבה נשית וסוף רומנטי" אמרה סטיבנסון.
היא חששה שנטפליקס לא יאפשרו לה להציג יחסים חד מיניים בתכנית טלוויזיה מונפשת, תוך סיכון לזעם של מיליון אמהות

 

 

הדמות של וילמה יצאה מהארון – בערך.

הבמאי ומפיק העומד מאחורי מספר פרויקטים של סדרת האנימציה "סקובי דו" טוני סרווונה, כולל הסרט – SCOOB האחרון!.
היוצר חשף באמצעות פוסט באינסטגרם שלו, כי חברת חוקרי המסתורין וולמה דינקלי נכתבה למעשה כדמות לסבית בסקובי-דו! Mystory Incorporated Cartoon.
אך לבסוף הרעיון לא יצא לפועל.
היוצר קווין סמית' כבר בסרט "ג'יי ובוב השקט מכים שנית" כבר הציג את וולמה כלסבית והבהיר את מה שכולם כבר חשבו.
הידיעה הזו אומנם לא מפתיעה חובבים של המותג אך עדיין רשמית זה לא הוצג ככה.

השינוי של נטפליקס ודיסני הוא צעד מעודד לקהילה הלהט"בית. עכשיו יוצרים שיגיעו למותגים גודלים יוכלו לספר את הסיפור שהם מאמינים בו גם בסדרות לילדים ללא צורך רק לרמוז את הסיפור שהם מאמינים בו.

Tags: