המלך החדש

יש הרבה רעש ובלאגן על הסרט החדש של "מלך האריות", התלונות הם בעיקר שהסרט לא מצליח להביא משהו חדש למסך, שהסרט האנימציה היה מושלם ומיותר לעשות סרט נוסף. אני אומר לכל הטהורים הללו תישארו בשנות ה90 עם וקחו עיפרון לגלגל את הקלטת חזרה לשים אותה בדיסק מן.

הסרט החדש של "מלך האריות" הוא אותו סיפור ידוע ומכור, פשוט מוצג בצורה אומנותית שונה, היוצרים לקחו על עצמם להפוך את הסרט האנימציה לסרט חיי ואת המשימה שהם שמו לעצמו הם עשו בצורה מדהימה. לרגעים נראה שאנחנו צופים בערוץ טבע המספר לנו את הסיפור של מלך האריות וברמה הטכנית זו יצירת אומנות.

לפני כעשרים ושתיים שנה החליטו להפיק גרסה חיה של מלך האריות, במקום גרפיקה ממוחשבת הביאו אנשים עם תחפשות. הרעיון כמה שנשמע מטופש הוא ההצגה הרצה המוצלחת בברוודוי שזכתה בעשרות פרסים.

ג'ולי טיימור  לקחה על עצמה לתת פרשנות לסרט האנימציה שכולנו הכרנו ואהבנו ובכך יצרה יצירת אומנות בלתי נשכחת, זה אותו סיפור, אותם שירים רק ויזיאולית קיבלנו פרשנות אחרת.

ההצגה כבר רצה 22 שנה באולמות מלאים ועדיין קשה להשיג כרטיסים לסרט.

דונלד גלובר עושה עבודה מדהימה כסימבה

דונלד גלובר עושה עבודה מדהימה כסימבה

לא מושלם אבל פשרנות מהדהימה

הגרסה החדשה לא מושלמת, סובלת ומצליחה מהעודף ריאלזים שמקשה על החיות להביע את הבעות פנים שאנחנו זקוקים כדי להבין את הרגשות שלהם.

כאשר אין לך הבעות פנים אתה זקוק לתנועות גוף ושחקני שמבעים את הקול בצורה מדהימה.

במחלקת הקולות הסרט קצת נופל בעיקר בקול הילד של סימבה שלא מצליח לתת את הנשמה שסימבה זקוק לה, דונלד גלובר וביונסה בתפקיד של סימבה הבוגר ולנה מושלמים ואין ספק שהם היו בחירה מעולה.

בחלקת הקומדיה אין ספק שהסרט מצליח גם לעבור את המבחן הזה ופומבה טימור עושים עבודה מעולה במחלקה הזו, הקטעים איתם עדיין רעננים ומצליחים להצחיק את הקהל.

במאי הסרט ג'ון פאברו שעומד מאחורי הסרט "איירון מן", "ספר הג'ונגל" ואחרים לוקח כאן החלטה תמוהה מאד, בקטע של השיר Can you feel the love tonight הוא בוחר לצלם את הרגעים הללו ביום, כאילו אתה לא שומע את המילים של השיר עצמו??.

פאברו בוחר כאן ללכת בחזון מסויים והוא מתמיד בוא וגם מצליח להגיע אליו, הגרסה החדשה של "מלך אריות" היא בהחלט פרשונות מענינת ומסקרנת לסיפור המכור והידוע ודרך להביא את זה לקהל חדש.

לבטח ממד הצפיה של הסרט האנימציה עלה בתקופה האחרונה בעקבות הסרט החדש.

הריאלזים הוא הפרשנות של הבמאי לסרט האנימציה

הריאלזים הוא הפרשנות של הבמאי לסרט האנימציה

לסיכום

"מלך האריות" גרסת 2019 היא פרשנות אומנותית אמיצה ומסקרנת, הבמאי וכל הצוות לקחו על עצמם לתת לנו חזון ריאליסטי של סיפור האנימציה והם עושים את זה בצורה מעולה.

תמיד יהיו כאלה שיטענו שהגרסת האנימציה היא הכי טובה וכנראה שאין ספק בזה אך זה לא עוצר מגרסאות חדשות להיות טובות ואפילו מדהימות כמו הגרסה הזו.

 

מלך האריות 2019 ביקורת לסרט
"מלך האריות" גרסת 2019 היא פרשנות אומנותית אמיצה ומסקרנת, הבמאי וכל הצוות לקחו על עצמם לתת לנו חזון ריאליסטי של סיפור האנימציה והם עושים את זה בצורה מעולה.
ריאליזים93%
קולות87%
עלילה100%
השירים פחות מצליחים להדהים77%
89%Overall Score

תגובות

תגובות