סנדרה בולק מגיע לנטפליקס

סנדרה בולק היא אחת השחקניות המשפיעות ביותר בשנים האחרונות בהוליווד מאז שפרצה למסך הגדול עם "ספיד" היא מאז ממשיכה להצליח גם בקופות וגם עם המבקרים.

בולק יכולה להחזיק על הכתפיים שלה סרט, כמעט כל סרט. השאלה היא האם היא יכולה להחזיק על הכתפיים שלה סרט של נטפליקס?

הסרט החדש של נטפליקס Bird Box מספר על אירוע לא מוסבר שמי שצופה בו מחליט להתאבד, הדרך היחידה לשרוד בעולם הזה היא לכסות את העיניים שלכם.

סנדרה בולק משחקת את מלורי אשר בתחילת הסרט מסבירה לשני ילדים שהם עומדים לצאת למסע מאד מסוכן ואם הם לא יקשיבו לה הם לא ישרדו את המסע. הסרט קופץ שוב ושוב לבין המסע של דמותה של מלורי ולבין איך האירוע הזה התחיל כאשר אנחנו קופצים שוב ושוב בין שני קווי הזמן.

הסרט ברעיון שלו מזכיר סרט שיצא בשנת "ביום שזה יקרה" ע"י הבמאי מ. נייט שאמלאן ומי שלא יודע הסרט נודע כאחד הסרטים הנוראים ביותר שיצאו אי פעם, בדומה ל"BirdBox" בסרט הזה אירוע לא מסובר גורם לאנשים להתאבד.

מה שאתם רואים יכול להרוג אותכם

מה שאתם רואים יכול להרוג אותכם

דומה אבל שונה

בשונה הסרט "Bird Box" מצליח לעשות את הרוב בצורה הנכונה, סנדרה בולק מצליחה בהחלט להחזיק את הסרט וכך גם כל הצוות שמסביבה כולל השחקן ג'ון מלקוביץ שמשחק את … ג'ון מלקוביץ וזה התפקיד הכי טוב שלו.

הבמאית סוזנה בייר מצליחה לייצר מספר קטעי מתח מהמותחים ביותר שנראו במסך בשנים האחרונות ואין ספק שיגרמו לכם להתפתל במושב בבית שלכם.

עם שחקנים טובים ובמאית מוצלחת הסרט "Bird Box" עושה עבודה טובה לרוב ברוב החלקים של הסרט, הרעיון עצמו שאחד החושים שלנו הופכים להיות מה שיכול להרוג אותנו נבדק גם בסרט אחר בתחילת השנה, הסרט "מקום שקט" אך אל דאגה אין הרבה קשר בין העלילה שבין שני הסרטים.

הסרט עצמו גם מנסה לבחון את דמות של מלורי כאשר אנחנו פוגשים אותה בתחילת הדרך היא לא באמת משלימה עם העבודה שהיא בהריון, היא חסרת דאגות, מתבודדת מהחברה וכלואה בבית שלה, היא ציפור הכלואה בקופסא.

ככל שהסרט מתקדם הרעיון הזה נבחן אך נראה שלא נבדק מספיק כדי להצדיק את המהפך בדמות שלה כאשר אכן זה מגיע.

סנדרה בולק מוכיחה שאין ז'אנר שהיא לא יכולה להצליח בו

סנדרה בולק מוכיחה שאין ז'אנר שהיא לא יכולה להצליח בו

היה אפשר לקצר אותו טיפה

"Bird Box" מה שכן עושה בצורה פחות מוצלחת זה דווקא להסתיים, נראה שהמערכה האחרונה של הסרט ממשיכה וממשיכה לא דווקא בדרך לקדם את העלילה ויותר רק כדי למתוח יותר את הצופים, יכול להיות היה שכדאי היה לקצר מספר דקות מסוף הסרט.

עם סרטים כמו "מקום שקט" (ביקורת אפשר לקרוא כאן), "תורשה" (ביקורת אפשר לקרוא כאן) ו "הלוואין" (ביקורת אפשר לקרוא כאן) אין ספק שהשנה היא שנה מוצלחת לסרטי אימה ו "Bird Box" סוגר את השנה עם טעם טוב בפה.

האירוע שקורה בסרט "Bird Box" בלי להיכנס יותר מדי לפרטים הוא כוח המניע את האימה בסרט בצורה מדהימה ומצד שני הוא לא מה שמניע את העלילה בסרט, יאמר לזכותה של הבמאית  סוזנה בייר היא הצליחה לבנות סרט שבו מה שמעניין זה לא דווקא הקרב להישרדות ויותר האינטראקציה שבין הדמויות, השחקנים מבינים את זה ונתונים לזה דגש בהופעה שלהם.

לסיכום

"BirdBox" הוא מותחן שמבוים בצורה מעולה וכתוב בצורה טובה, סנדרה בולק מוכיחה שוב שאין ז'אנר שהיא לא יכולה לזרוח בו וגם כאן באימה היא מצליחה לתת לאישיות שלה לצאת החוצה.

מבחינת נטפליקס זה הצלחה מסחררת הם ואין ספק שזה סרט שהיה בכיף יכול להיות על המסך הגדול ולגרוף מיליוני דולרים ובכך נטפליקס מוכיחה שהיא יכולה לתת תחרות דרך מסך הטלפון שלך למסך הגדול.

 

 

ביקורת לסרט נטפליקס "Bird Box"
Bird box מוכיחה שנטפליקס יכולה לייצר סרטים גדולים במסך הקטן.
בימוי84%
אימה87%
משחק88%
סנדה בולק91%
זמן ריצה74%
85%Overall Score

תגובות

תגובות