LOADING

Type to search

Share

השטן  חוזר לנטפליקס

העונה השלישית של "דרדוויל" נחתה בנטפליקס בצל הביטולים האחרונים של הסדרות האחרות, איירון פיסט ולוק קייג' קיבלו את הגרזן וכרגע המערכת היחסים בין מארוול ונטפליקס נמצאת במשבר.
השאלה היא האם המערכת יחסים הללו משפיעה על העונה שלישית של השט מהלס קיצ'ן? שני העונות הראשונות של "דרדוויל" הם מהסדרות הטובות ביותר של מארוול\נטפליקס הראשונה לדעתנו היא העונה הראשונה של "ג'סייקה ג'ונס", העונה השנייה הייתה פחות מוצלחת את הביקורת אתם יכולים לקרוא כאן.

המשך ישיר לDefenders

העונה השלישית ממשיכה מהיכן שהסדרה "המגנים" עצרה (את הביקורת אפשר לקרוא כאן), מאט נשטף לחוף הים אחרי שהבניין התרסק ועם השיטפון הזה כך נשטפה האישיות של מאט מורדק ונשאר רק דרדרוויל. כמו רוב הסופר גיבורים הלומדים שהחלטה שלהם להיות גיבורים שם בסיכון את האנשים שהם אוהבים ולכן הם מחלטים לחסל את האולטר איגו שלהם לרוב הצד הלא גיבורי שבהם.

המשך ישיר לDefenders

דרדוויל נאסף ע"י הכומר ומוצא מפלט בכניסה\בית היתומים שבו הוא גדל, בתוך הבית היתומים דרדוויל מתעמת עם האמונה שלו, הרצון לחזור לאנושות כמאט מורדק.
כאשר דרדוויל בוחר לאבד את מאט מורדק לנצח, האחות מגי מייצגת את הצד האנושי שבו והיא נלחמת כל הזמן כדי להשאיר את עדיין את האישיות של מאט מורדק צפה, המאבק דומה מאד למאבק של הענק הירוק באישיות של ברוס באנר.
בצד השני של המפה ווילסון פיסק מצליח לשכנע את הFBI שיש לו מידע שהם זקוקים לו והFBI מחליט לפתוח את הדלתות ולהקל על החיים שלו.
ווילסון בהיותו הפושע העל כבר מתחנן את הדרך שלו חזרה לעולם ותמרן את כל האנשים מסביבו בעיקר את ביל פוינדקסטר, מי שעומד להפוך להיות הנבל המפורסם בולסאי.

דרדוויל עוזב את החליפה השחורה וחוזר לבסיס עם החליפה השחורה לעבר כל הסדרה

דרדוויל עוזב את החליפה השחורה וחוזר לבסיס עם החליפה השחורה לעבר כל הסדרה

האמונה במבחן

הסדרה החדשה בוחנת את הנושא של האמונה כאשר כל אחד מהדמויות בסדרה לא רק נבחן אך בוחן את מי שהוא מאמין בו, ווילסון פיסק מאמין באהבה שלו לונסה, מאט מרודק בוחן את אלוהים, בן פוינדקסטר בוחן את האמונה שלו בשיטה של הפסיכולוגית שלו והשיטה לשמור על המפלצת שבתוכו, פוגי וקראן בוחנים את החברות שלהם מול מאט.
כמו רוב הסדרות של נטפליקס הדמויות הם שמניעות את הסדרה אך הפעם אי אפשר להתעלם מכך שיש דמות אחת שמצליחה להתעלות בצורה משמעותית על כל האחרים וזה השחקן וינסנט ד'אונופריו המשחק את הקינגפין.
ד'אונופריו נותן הופעה מדהימה בתפקיד הקינגפין והוא מצליח להעביר את כדור הזעם שמסתובב בתוך הגוף שלו אך עדיין מנסה להישאר שליו, דמותו היא זעם אדיר שרק עומד להתפרץ והדרך שבה הוא מצליח לתחמן את כל הסובבים שלו מזכירה לא פחות מאשר את יאגו הנבל מהמחזה של ויליאם שייקספיר "אותלו".
שאר הצוות בהחלט מדהים בהופעה שלו השחקנית דבורה אן וול עושה עבודה נפלאה ויש סיבה לכך שהיא גם הופיעה בסדרה "המעניש" וגם ב"דרדוויל", פרק מתמקד על החיים שלקרן, החיים שלה לפני שהיא הגיעה לניו יורק הוא בהחלט אחד הפרקים הטובים ביותר בסדרה.
השחקן צ'ארלי קוקס המשחק את מאט מורדק\דרדוויל נותן הופעה ממוצעת כך מאט מורדק אך כאשר הוא הופך להיות דרדוויל הוא בהחלט השטן של הלס קיצ'ן.
גם הדמויות המשניות האחרות מצליחות להפתיע וג'י אלי המשחק את הסוכן ריי עושה עבודה נפלאה והוא כתוב היטיב לתוך התסריט בצורה שאי אפשר לראות את העלילה מתקיימת בלעדיו גם אם הוא לא הדמות הראשית .

וינסנט ד'אונופריו הוא גונב את ההופעה

וינסנט ד'אונופריו גונב את ההופעה

בימוי ותסריט

הדבר שעובד בצורה המשמעותית בעבור העונה הזו מאחרות היא התסריט, העלילה קצובה בצורה הנכונה וכולם מקבלים את הזמן מסך שמצליח להעביר לנו מי היא הדמות והמנעים שלה.
הנבל הנוסף בעונה הוא בולסאיי, מי שמכיר את הקומיקס בולסאיי הוא אחד הנבלים הגדולים ביותר של דרדוויל ובעונה הזו אנחנו לאט לאט רואים איך הנבל מקבל עור וגידים בשונה מהעיבוד של הדמות בסרט של בן אפלק משנת 2003 הנבל כאן הוא מעבר לרק דמות קריקטורה הוא מונע מדחפים ורצונות שהם מבוססים על בניית דמות מלאה.
הסדרה לא מפספסת כמובן את האקשן והיא רצופה ברגעים כאלה, האקשן כאן בשונה מסדרות קומיקס אחרות הוא המאבק של דרדוויל נגד האויבים שלו ומה שנפלא הוא שהוא מתעייף באמצע הקרב וגם האויבים שלו, הקרבות הם ויזואליים ולא מהססים להציג אלימות, אחד הקטעים הטובים ביותר בסדרה היא בבית הכלא כאשר מאט מנסה להימלט מכלא מלא אסירים שרוצים להרוג אותו.

דרדוויל הוא דווקא הצד החלש ביותר בסדרה

הבעיה הגדולה ביותר בעונה היא דרדוויל וזה לא המשחק צארלי קוקס דווקא, הבעיה היא במנעים של הדמות הסבל שלו מובן לכל הסדרה אך הוא נמתח יותר ויותר, הדמות עצמה בגם בקומיקס סובלת תמיד ומתענה ואין ספק שדמותו עוברת סבל רב ואין ספור עיוניים אך נראה שהפעם חלק מהחלטות של הדמות לא דווקא תאומות את ההיגיון שהיינו רוצים לראות בה.

לסיכום

העונה השלישית של "דרדוויל" היא בהחלט אחת הטובות, היא מונעת בעיקר מדמויות שבנויות היטב והשחקנים שנבחרו לשחק אותם עושים עבודה נפלאה, דמותו של דרדוויל היא דווקא החלשה ביותר בסדרה אך עדיין הסדרה מצליחה להתעלות מחדש משני העונות הקודמות.

Tags: