ג'ונס חוזרת לסיבוב נוסף

העונה השנייה של ג'סיקה ג'ונס נחתה על המסך ביום האישה הבינלאומי ואחרי המתנה ארוכה אפשר לשבת ולדבר ** בלי ספוילרים רבים** על עלילותיה של הבלשית שלא מספיקה לשתות ולכסח לכולם את הצורה.

מי שלא מכיר

ג'סיקה ג'ונס (קריסטין ריטר) היא בלשית ובעלת הסוכנות זהות בדויה, היא בעלת כוחות על אבל בשונה מכל הגיבורים האחרים היא מעדיפה לא ללבוש בגד גוף ורוד ולצאת להילחם בפשע, ג'ונס עוסקת ברוב ימיה לשתות אלכוהל ולנסות להתגבר על המפגש עם קיילגרייב (האיש הסגול), העונה הראשונה הפגישה בין ג'ונס ללוק קייג' והביא לסיום את הסיפור של האיש הסגול – קילגרייב.

מי שרוצה לקרוא יותר על הדמות ימצא כאן הסבר בהרחבה על הדמות.

קריסטין ריטר בתפקיד הבלשית שלא מפסיקה לשתות

קריסטין ריטר בתפקיד הבלשית שלא מפסיקה לשתות

 

העונה הראשונה והדפנדרס

אחרי העונה הראשונה ג'ונס שילבה כוחות עם שאר הגיבורים של נטפליקס\מארוול בסדרה "הדפנדרס" (את הביקורת אתם יכולים לקרוא כאן), האירועים הפכו את ג'ונס לסוג של גיבורה בעייני חלק מהציבור של ניו יורק.

ג'סיקה מצידה רק רוצה לשתות ולהמשיך את חייה ללא הפרעה אך היא לא מצליחה לקבל את השקט שהיא כל כך משתוקקת. מצד שני אחותה החורגת פטרישה "טריש" ווקר (רייצ'ל טיילור) משתוקקת להוציא את הגיבורה מג'ונס ועל מנת לעשות את זה היא גורמת לג'ונס להתמודד עם העבר שלה. מה שמביא את ג'ונס להעיר שדים שהיו רדומים לזמן רב.

 

העבר ומי שאנחנו רוצים להיות

העונה החדשה מדברת בעיקר על מי שאנחנו רוצים להיות כאנשים והעבר שרודף אותנו, כל דמות בסדרה מנסה להשיג שקט נפשי ולהפוך להיות גרסה אחרת של עצמם אך העבר רודף אותם במציאות המרוכבת שהם יצרו לעצמם.

"טריש" ווקר הפכה להיות דמות נוראית ומעצבנת

"טריש" ווקר הפכה להיות דמות נוראית ומעצבנת

ג'ונס עצמה רק משתוקקת להגיע לשלום עם העבר שלה ומי שהיא, היא רוצה לראות את עצמה יכולה לשבת לארוחת ערב עם מושא התשוקה החדש שלה.
אחותה רוצה להיות גיבורה והיא לא מרגישה שהיא שלמה עד שהיא תהפוך להיות גיבורה בעצמה, במהלך העונה אנחנו מגלים שטריש מוכנה לעשות את הכל על מנת לבצע את זה,.

ג'רי הוגארת (קארי אן מוס) העורכת דין שמלווה את ג'ונס מגלה שהיא חולה במחלה נוראית ומוכנה לעשות הכל על מנת להחלים, אפילו לשנות את מי שהיא ולהיות גרסה טובה יותר של עצמה.

כך גם העוזר של ג'ונס מלקולם דוקאס (אקה דרוויל), שמתמודד עם העבר שלו כמסומם לשעבר והאדם שהוא רוצה להיות.
גם הנבל של העונה סובל מאותה בעיה (בלי לגלות יותר מדי ספויילרים), אנחנו רואים שהוא מכולם מייצג יותר את החוסר שלווה הקיים בכל הדמויות והרצון שלו להאבק במי שהוא לעומת מי שהוא רוצה להיות.

קו עלילה שנמתח עד שהוא נקרע

כמו בכל הסדרות של נטפליקס אנחנו נעים בין קווי עלילה שונים ופוגשים דמויות חדשות אך מכל הסדרות של נטפליקס, העונה החדשה של ג'סיקה ג'ונס מתגלה להיות החלשה ביותר. הסיפור הראשי שמלווה את הדמויות מאבד עניין אחרי התגלית הגדולה והנבל התורני לא מתגלה כמוצלח באמת ויכולת לעמוד אחרי קילגרייב (דייוויד טננט) של העונה הקודמת.

דמותה של טריש אחותה של ג'סיקה הופכת להיות הרבה יותר מעצבנת מכל העונות הקודמות וקו העלילה של הדמות שלה הופך להיות תפל ולא מעניין עד לסיום העונה שבכלל הדמות הופכת להיות בלתי נסבלת.

ג'ונס מתמודדת עם העבר שלה

ג'ונס מתמודדת עם העבר שלה

קריסטין ריטר בתפקיד של ג'ונס עדיין מעולה ומצליחה להחזיק את העונה הזו מעל המים מול אך גם הכשרון שלה לא מצליח להציל את העונה, הנבל בסדרה (בלי יותר מדי ספויילרים) הוא גרסה מעודנת של הענק הירוק ובחירה לא נכונה בליהוק גורמת לדמות להיות לא מפחידה או מענינת.

העונה כן מצליחה לעשות חסד עם הדמות החדשה של מנהל הבניין החדש שהוא גם מושא אהבתה של ג'ונס ובפרק שבו אנחנו חוזרים לעבר של ג'ונס הוא היהלום באבני הפחם של העונה החדשה.

לסיכום

ג'ונס היא דמות מעולה וריטר מצליחה לכבוש אותה בצורה שלא תאמן אך צוות השחקנים שסובב אותה הפעם לא מצליח להביא את העונה לרמה המתאימה, יכול להיות שזה גם העובדה שהעונה הראשונה של הסדרה נחשבת כאחת העונות סדרות הטובות ביותר של נטפליקס\מארוול אך נראה שהפעם מארוול לא מצליחים לשחזר את ההצלחה.

העונה כן מסתיימת עם רמיזות לקומיקס ודמויות חדשות אך היה אפשרי לקצץ את העונה הזו בחצי ולכתוב שישה פרקים חדשים מתאימים לעונה השניה אך נראה שהרצון למרוח את העלילה הוא אחד מהרבה בעיות שהעונה סובלת ממנה.

ביקורת ג'סיקה ג'ונס עונה שניה
ג'ונס היא דמות מעולה וריטר מצליחה לכבוש אותה בצורה שלא תאמן אך צוות השחקנים שסובב אותה הפעם לא מצליח להביא את העונה לרמה המתאימה, יכול להיות שזה גם העובדה שהעונה הראשונה של הסדרה נחשבת כאחת העונות סדרות הטובות ביותר של נטפליקס\מארוול אך נראה שהפעם מארוול לא מצליחים לשחזר את ההצלחה.
קריסטין ריטר86%
פטרישה "טריש" ווקר31%
תסריט שלא מתרומם65%
נבל לא מוצלח47%
הפרק על העבר של ג'סיקה92%
64%Overall Score

תגובות

תגובות