סרט האנימציה Next Gen ביקורת

הסרט Next Get הוא סרט אנימציה מבית נטפליקס, הסרט  מספר על עולם מקביל שבמקום שכולם מסתובבים עם טלפונים חכמים יש רובוטים אישים לכל בן אדם.

העולם של הסרט כל כך  אוהב רובוטים שלכל דבר  בסרט  יש פתרון רובוטי עד למברשת השיניים שלך.

הסיפור שלנו מתמקד בגיבורה שבמסורת של הסרטים של פיקסאר סובלת ממשפחה לא מתפקדת, בתחילת הסרט אנחנו מגלים שאביה עזב אותה ואת אמה. האמא בוחרת להתמודד בנטישה של האב ע"י רכישת רובוט שממלא את חייה אך הגיבורה שלנו מוצאת את עצמה לבדה ומפתחת שנאה לרובוטים.

במקום חברת אפל אשר מייצרת את כל המוצרים המדליקים ביקום של הסרט יש חברה בשם אייקיו, החברה מופעלת ע"י גאון הדומה בצורה מוזרה לסטיב ג'ובס בהתנהגות שלו והצל שלו שהוא באמת המוח מאחורי כל הפעילות שוב דומה למערכת היחסיים של סטיב ג'ובס וסטיב ווזניאק

הגיבורה שלנו חוברת בטעות לרובוט שנמצא במעבדה והוא יצירה חדשה של הדמות האנימציה המקבילה לסטיב ווזניאק, הרובוט עוקב אחרי הגיבורה שלנו וביחד הם ממלאים את כל המשאלות של הגיבורה שלנו שבעיקר הם להרוס רובוטים.

ברגע שהמפתחים מגלים שהרובוט המיוחד שלהם ברח הם מנסים לאתר אותו מכוון שיש בו משהו מיוחד. באותו זמן הרובוט עצמו נמצא בבעיה מכוון שהזיכרון שלו מוגבל והוא צריך לבחור באיזה מהזיכרונות הוא רוצה לשמור ע"י מנת שכל המערכת שלו לא תתרסק.

אנימציה מדהימה

 

הויזואלית של הסרט היא מדהימה ועומדת ברמה של סרטים הוליוודים בעלי תקציב אדיר, בעזרת האנימציה הכמעט משולמת הזו אנחנו מצליחים לחוות את התחושות של הדמויות השונות וללמוד יותר ויותר על העולם שהם בהם. צריך לתת נקודת בנוסף לכך שהרובוטים עצמם דרך אגב מקסימים וחמודים מאד.
בגרסה האנגלית נטפליקס לקחו מספר תותחים גדולים לדובב את הדמויות ואנחנו מקבלים את ג'ון קרסינסקי, מייקל פנה, דיוויד קרוס ועוד הרבה שחקנים גדולים, הם עושים בהחלט עבודה מעולה בלתת חיים בדמויות והם הלב שלהם בסוף היום.

יותר מדי זה לפעמיים לא טוב

הבעיה של הסרט היא שהוא מנסה לגלגל יותר מדי דברים, גם לבחון את הנושא של הבריוניות, תלות בטכנולוגיה, התמודדות עם להיות דחוי וזה רק מה שעובר על הגיבורה שלנו. נראה שהבמאי של הסרט לא מצליח לעשות עבודה תמיד טובה בלאזן את הסיפור הזה.
החלק האחרון של הסרט אנחנו צופים בקרב בין הרובוטים מדהים ונראה שלפעמים הרמה של האלימות בסרט הם דווקא לא מתאימה לסרט ילדים, נוסיף על כך שהסצנה האחרונה היא ארוכה בצורה מיותרת מדי יש כאן צורך בהחלט לגלח איזה 5- 7 לדקות מהסצנה הזו.

לסיכום

Next GEN אומנם סובל מבעיות שהוא מנסה לעשות יותר מדי דברים אך זה לא עוצר אותו מלהיות סרט כיפי ומבדר, הסרט מכיל שחקנים טובים שנותנים חיים בדמויות אך הניסיון להכניס כל כך הרבה בעיות בסרט אחד מעמיס יותר מדי על הדמויות עצמם ובסוף היום מביא לפתרון של הכל לא דווקא בצורה הכי אמינה שיש.
אך לסרט שנמצא בנטפליקס הוא בהחלט יהלום שלא כדאי לפספס.

תגובות

תגובות