כמו כל שנה תקופת החגים מביאה לגיימרים חובבי הספורט שבינינו את מה שחיכינו לו שנה שלמה וזה כמובן הגרסאות החדשות לשלל משחקי הספורט וביניהן כמובן המהדורה החדשה והעדכנית של משחק הכדורגל PES.

חברת KONAMI החזיקה לאורך שנים בתואר משחק הכדורגל הטוב בעולם עד למהפכה העצומה ש-EA עשתה ב-FIFA ולקחה לחיקה את רוב השחקנים אבל עדיין נשארו בינינו מספר רב של שחקנים שנשארו נאמנים לסדרה הותיקה והמצויינת של משחקי PES.

גרפיקה

KONAMI מחזיקה באחד ממנועי הגרפיקה החזקים בעולם הרי הוא ה-FOX ENGINE ויש בשנים האחרונות שימוש נכון וחכם בו בסדרת PES.

אנחנו מקבלים את דמויות השחקנים בצורה מאוד ריאלסטית ואנימציות ריצה,בעיטה ותיקול שקשה למצוא אפילו אצל המתחרה הגדול של PES.

לפני כ-3 שנים KONAMI  חתמה על הסכם שותפות עם מועדון הכדורגל הגדול בעולם הרי הוא FC BARCELONA וההסכם הזה הביא עימו מספר שינויים לסדרה שממשיכים להשתפר משנה לשנה והם מתבטאים ברמת פירוט מטורפת של המגרשים של הקבוצות שחברות בשותפות עם KONAMI ואנו מקבלים כאוהדים את ההזדמנות הכי טובה לשחק עם הגיבורים שלנו בתנאים הכי ריאליסטיים שנקבל.

מגוון השחקנים שפניהם נסרקו למשחק גדל משמעותית השנה , התפריטים קיבלו עיצוב חדש במסכים הראשיים אבל עדיין נשארנו עם התפריטים היחסית לא מעודכנים מבחינת עיצוב במהלך המשחק אבל זה לא מפתיע אותי כאשר אני משחק במשחק יפני.

משחקיות

PES 2019 הוא משחק כדורגל פשוט טוב,נקי מגימיקים , נקי מ"טכניקות שליטה חדשות" ונקי משלל הבטחות שהחברות מצהירות עליהן אבל בפועל הכל אותו דבר ללא שינוי.

כגיימר עם חיבה למשחקי ספורט אין לי דרישה גדולה ממשחק כדורגל , אלא פשוט להיות משחק כמה שקרוב למשחק כדורגל אמיתי ומציאותי ללא שום דברים לא מציאותיים אותם אני יכול לעשות עם השחקנים על המגרש כמו לשחק עם שחקן עם מהירות יחסית איטית ואיתו להשיג בריצה לכדור את מסי.

PES הוא הדבר הכי קרוב ששיחקתי בו שמגיע לרמה של סימולטור משחק ספורט כמו ש-2K מביאים שנה אחר שנה לסדרת משחקי הכדורסל שלה וזה פשוט מהנה לשחק במשחק כדורגל ללא שום בעיה להתמודד עם באגים ידועים במשחק אותם אוכל לנצל על מנת לנצח את היריב.

הבעיה הכי גדולה של PES משנה לשנה היא אובדן הרישיונות שלה,השנה בנוסף לנטישה של מספר ליגות הם איבדו את הנשק העיקרי שלהם מול FIFA שהוא הרישיון של UEFA למפעל ליגת האלופות והליגה האירופית. בעייתי מאוד לשחקן לבחור קבוצה מהליגה הספרדית או האנגלית ולהתמודד עם ניחוש איזו קבוצה זו? או למה התלבושות של הקבוצה שלי הם לא המקוריות…בעיה.

מצב המשחק MyTeam  הוא אמנם הניסיון של KONAMI  להתמודד עם FUT של FIFA אבל זה עוד רחוק משם שנות אור ולא באמת יכול להוות עליו איום כלל למרות שיש שם כמה דברים קטנים שהחברה ב-EA צריכים לקחת בחשבון וליישם אותם ב-FIFA.

PES הוא אמנם משחק כדורגל מעולה אבל הוא משחק "רזה" מאוד מבחינת אופציות המשחק לשחקן הממוצע ויכול לממש את הפוטנציאל העצום שטמון בו רק על ידי רכישת כל הרישיונות של הליגות הטובות בעולם וליטוש של מצבי המשחק שלהם כי בלי כל זה הוא סתם משחק כדורגל מעולה אבל די משעמם.

כאוהד מושבע של FC BARCELONA החוויה האדירה לארח משחק בקאמפ נואו עם רמת הפירוט האדירה של המגרש והקהל היא משהו אדיר אבל מצד שני אם אוהד ריאל מדריד ישחק במשחק ויצטרך לנחש ש- MADRID WHITE  זו הקבוצה שלו ואז לשחק במגרש דמוי הברנבאו זה די מאכזב.

לסיכום KONAMI הביאו לנו השנה את משחק הכדורגל אחד הטובים בשנים האחרונות אבל כל עוד הם לא ישקיעו את את אותה ההשקעה בגיוס כל הליגות הגדולות חזרה ומהפכה משמעותית במצבי המשחק אנחנו נשארים עם משחק שלא נותן לשחקן שום עניין בו בסוף היום וחבל שכך.

 

 

PES 2019 - ביקורת
לסיכום KONAMI הביאו לנו השנה את משחק הכדורגל אחד הטובים בשנים האחרונות אבל כל עוד הם לא ישקיעו את את אותה ההשקעה בגיוס כל הליגות הגדולות חזרה ומהפכה משמעותית במצבי המשחק אנחנו נשארים עם משחק שלא נותן לשחקן שום עניין בו בסוף היום וחבל שכך.
גרפיקה9
משחקיות8
8.5Overall Score

תגובות

תגובות