ביקורת לסרט "משימה בלתי אפשרית"

משימה בלתי אפשרית היא בהחלט אחת מסדרות האקשן היותר מוצלחות בשנים האחרונות, החל מהסרט הראשון שיצא בשנת 1996 עד היום ולא נראה שהיא עומדת להפסיק בזמן הקרוב. כל מספר שנים טום קרוז  מוציא סרט נוסף בסדרה ומוכיח שגיל הוא לא בעיה והוא יכול לקפוץ מבנינים, לעוף ממטוסים, לזנק מאופנועים ובעיקר לעשות פעלולים שמביישים שחקנים צעירים.

כל הפעלולים שבעולם לא יכולים לעזור לסרט שאין בו עלילה טובה וכאן "משימה בלתי אפשרית" מצליח גם להפתיע (אם נוציא את הסרט השני מהסדרה) ומוכיח שהבחירה באנשים הכותבים את התסריט בצורה הנכונה מביא עלילה מותחת .

השילוב של שחקנים טובים, מוקמות אקזוטיים, אקשן מטורף הצליחו לגרום ל"משימה בלתי אפשרית" לעמוד במבחן הזמן, בשונה מסדרה אחרת דומה חלקית בקונספט "מהיר ועצבני" שבה מכל סרט לסרט האפקטים נהיו יותר ממוחשבים, השחקנים יותר גרועים והעלילה יותר ויותר מגוחכת (עדיין בכינו בפרידה של פול ווקר).

מספר 6

"משימה בלתי אפשרית התרסקות" הוא השישי בסדרה והוא גם המשך ישר לסרט הקודם, החל מהסרט השלישי שבו היה מעורב המפיק\כותב\במאי ג'יי ג'יי אברהמס הכניס לסדרה דם חדש וגם הצליח לשמור על המשכיות יחסית קלילה בין הסרטים אבל כזו שמתגמלת מי שמתמיד להגיע בין סרט לסרט.

בסיבוב מספר 6 טום קרוז חוזר תפקיד של איתן האנט סוכן מיוחד ביחידת משימה בלתי אפשרית, הקבוצה מנסה לאתר פלוטוניום שניגנב ובהחלטה של הרגע איתן בוחר להציל את הצוות שלו במקום להשיג את הפלוטוניום והבחירה הזו מצרפת לצוות שלו את סוכן סי.אי.אי   הנודע בכינוי הפטיש השחקן הנרי קאביל והשפם המפורסם ביותר אי פעם (לקרוא עוד על השפם כדאי להיכנס לכתבה הזו).

הצוות מנסה לאתר את הפלוטונטים שנגנב ויוצא למסע חוצה יבשות המפגיש שוב את איתן הוק עם רוחות מהעבר שלו, בסרט הזה האתגר הוא לא רק פיזי אלא גם נפשי בעבור הדמות שלו.

מצליחים איפה שאחרים נכשלו

נתחיל ולומר ש"משימה בלתי אפשרית" החדש הוא סרט אקשן מהתחלה עד הסוף ואפילו מצליח להמציא מחדש את הז'אנר של עצמו, היתרון הגדול ביותר בסרט הזה שבשונה מכל הסרטים שאנחנו רואים בזמן האחרון הסרט הזה הוא כמעט ללא מסך ירוק רוב המקומות שבהם הסרט צולם הם במקום האמיתי ולא מאחורי מסך ירוק, כאשר מישהו מתרסק עם האופנוע שלו זה לא אפקטים ממוחשבים – טום קרוז באמת משתלשל ממסוק ונפצע כאשר הוא עושה את זה.

הסרט היחיד לאחרונה שמזכיר את סגנון ההפקה הזה הוא ג'ון וויק, סרט שלא כדאי לפספס את הביקורת לסרט ההמשך אפשר לקרוא כאן את הביקורת לסרט השני בסדרה.

בכל הסרטים של  "משימה בלתי אפשרית" כל פעם מתחלף הבמאי וזה הפעם הראשונה שהבמאי חוזר לסרט שני, כריסטופר מקווארי הבמאי עשה עבודה מעולה בסרט הקודם ומוכיח שהיכולת שלו להמשיך עם המותג מוצלחת עד מאד, הוא מבין את הדמויות הוא מצליח לקדם את העלילה ובעיקר בוחן את הדמות הראשית של איתן האנט.

הבמאי מצליח למצוא חוזק גם בסצנות האקשן שלא מפסיקות להפנט אחת אחרי השנייה, סצנה מרדף המסוקים בסוף הסרט (בלי לגלות יותר מדי ) היא אחת הסצנות הטובות ביותר בשנה אחרונה לכל מה שקשור לאקשן.

הזמן ריצה פשוט גדל וגדל

הבעיות של "משימה בלתי אפשרית התרסקות" היא בעיקר זמן הסרט, הסרט נמשך יותר 134 דקות היה אפשרית להוריד עשרים דקות מהסרט ועדיין הוא היה עובד בצורה נפלאה. בעיה נוספת של הסרט היא גם סצנה שמגיעה בתחילת הסרט, הסצנה בלי הרבה סופיילרים מגלה את אחת התפניות  המרכזיות בעלילה ויש הרגשה שהסרט היה עובד הרבה יותר טוב בלי הסצנה הזו.

 

לתת קרדיט לאקשן הטוב והישן

עם קיץ שמלאה בסרטים המבוססים על אפקטים מיוחדים כיף לראות סרט שמתמקד בעיקר באקשן שלא מסתמך על מחשב כדי להלהיב את הצופה, נעשה כאן הרבה עבודת מחשבה על העלילה ורוב הדמויות בסרט עם מנעים שמבוססים בדמות עצמה וכך גם הבחירות שלהם בסרט לא מבוססים על רצון לקדם את העלילה או העובדה שזה יצטלם טוב על המסך.

"משימה בלתי אפשרית התרסקות" הוא סרט שכל חובב אקשן חייב לראות ולא ממולץ לפספס.

 

תגובות

תגובות