"כל הסיפורים שסיפרו לך עליו לא היו מוגזמים הם היו מדוללים מהאמת" ג'ון – ג'ון וויק 2.

ג'יון וויק הראשון היה הפתעה קולנועית כהרגלו של קיאנו ריבס הוא במודע או לא במודע בחר בסרט שהפך להיות הצלחה מחסררת כמו המטריקס ב1997, העלילה של הסרט היא די פשוטה ג'יון וויק נוסע עם הכלב בהרכב שלו למלא דלק יום אחד כאשר פושע שם עין על הרכב שלו ומציע לקנות אותו. וויק מסרב בנימוס וממשיך לנוסע לתומו ממשיך את היום שלו, באותו לילה הפושע פורץ לבית שלו מכה את וויק, גונב את הרכב שלו והכי גרוע הורג את הכלב שלו. מה שהפושע לא ידע זה שהכלב הוא המתנה האחרונה שוויק קיבל מאישתו שנפטרה מסרטן, מה שיותר גרוע שהפושע לא ידע זה שוויק הוא מחסל ידוע לשמצה בעולם התחתון של המחסלים והרוצחים השכירים. וויק לא נשאר חייב ויוצא במצוד של איש אחד כנגד ערב רב של פושעים, רוצחים ושאר דמויות סיגנונות המרכיבות את העולם התחתון.
הסרט התפצוץ בצורה טובה בקולנוע ובקופות והוכרז כהצלחה מסחררת, המבקרים יצאו נלהבים ומתרגשים לספר על כמה הסרט מחזיר את זא'נר סרטי האקשן לזמנים הטובים וכל מי שצפה בסרט לא יכול לא להתרשם מסצנות האקשן הארוכות ומצולמות בטייק אחד לתת חוויה חדשה לצופה, לא עוד מצלמה רועדת בסגנון של חטופה עם ליאם ניסן.

סרט ההמשך היה ברור מאליו ורק עיניין של זמן והנה אנחנו כאן חוזרים שוב לדמותו של ג'ון וויק ולעולם מחסלים שלו, צ'אד סטהלסקי פעלולן בעבור חוזר שוב לעמוד מאחורי המצלמה לאחר שביים בהצלחה את הסרט הראשון והוא משדרג את צוות השחקנים עם התוספת של האגדה,מקון, רובי  ולורנס פישבורן הרי הוא מופריס. באנגלית הסרט נקרא ג'ון וויק פרק 2, לאחר חזרתו לעולם התחתון על מנת להתנקם באנשים שהרגו את הכלב שלו וגנבו את הרכב שלו ג'ון וויק מגלה שמישהו שם פרס גדול בעבור הראש שלו וויק צריך להרוג הרבה אנשים על מנת לעצור את הפרס הזה.

כיאה לסרט המשך הפעם הסיכון הוא גדול יותר כאשר ג'ון וויק מוצא שכל רוצח שכיר רודף אחריו והעלילה עוברת מארצות הברית לסביב העולם, אם וויק יכול להרוג בארצות הברית בהחלט אין בעיה שהוא יהרוג עוד כמה imagesאנשים ברומא. קיאנו מפגין יכולת גופנים מדהימים והוא לא מפחד לקפוץ, להתגלגל ופשוט לדחוף את הגוף שלו לכל מקום. השחקן הוא בן 52.. כן כן והוא עושה את רוב הפעלולים שלו בעצמו. קיאנו אומנם לא נודע בגלל יכולת המשחק היוצאת דופן שלו אך יש לו משהו בכריזמה האישית שלו, האדישות והעצב שבפנים הצעירות לנצח שלו מצד אחד גורמת לצופה לרחם עליו מצד שני להתחבר  להאטימות שלו לכל מה שהדמות שלו עוברת ברמה של האסונות אישים.

ריבס עצמו עבר מספר אסונות בחייו, השחקן איבד את חברו הטוב ריבר פינקס ומאוחר יותר אשתו ילדה תינוקת אשר נולדה מת, הטרגידה לא הסתיימה בעבור כאשר אשתו שנפרדה ממנו עשתה תאונת דרכים ומתה. הטרגדיה של קיאנו נשקפת במבט האדיש שלו וחסר הרגש. קיאנו ריבס תמיד טען שהוא בחור רגיל והוא לא נותן לפרסום לשנות אותו ותמונות שלו ברכבת התחתית נוסע עם כולם משקפת את העובדה שהצלחה מעולם לא עלתה לשחקן לראש

בפעם האחרונה שעזבנו את וויק הוא סיים לנקום את מות הכלב שלו וגנבת המכונית שלו, הפעם פונה לוויק בשם סאנטיאנו והוא מביא איתו שטר חוב שיש לוויק אליו, וויק מחוסר ברירה מחליט לצאת שוב מפרישה או כפי שהשוטר שאל אותו בסרט הראשון שהוא רואה את הגופות מוטלות ברחבי הבית "אתה עובד שוב?", מכאן וויק יוצא למסע ברחבי העולם ואפילו מוצא את עצמו המטרה של כל המתנקשים.

ג'ון וויק מתחיל בסצנה אקשן המתוכנת לכל פרט ומיוצרת בצורה כאוגרפית עד לשלמות, הסרט לא חוסך מאיתנו באלימות אם זה אנשים שנפגעים ממכוניות או פגיעות ראש עם כדורים שאי אפשר לספור אותם. אך אחד הדברים שעשו את הסרט כל כך מושך לצופים היא לא רק סצנות האקשן המכילות אקדחים, מכוניות, אגרופים ואפילו עיפרונות, המרכיב הסודי של הסרט הוא עלילה של עולם המתנקשים. בסרט הראשון הכרנו את המלון הקונטניאטל והאיסור לאלימות בו. בסרט החדש אנחנו נכנסים עמוק יותר לתוך עולם המתנקשים ומכירים דמויות חדשות, החייטים, אוגרי הנשק והמועצה העליונה.

הסצנה הכי המעודפת אלי בסרט היא דווקא שוויק  מוצא את עצמו בקרב אקדחים ברכבת התחתית מול המתנקש קומן, וויק נמצא במעבר קומה מתחת לקומן. שני המתנקשים הולכים במקביל אחד לשני בצורה רגילה בין המון האנשים הנמצא ברכבת ויורים באקדחים עם משתקי הקול, רק האבנים שעפים מפגעית הכדורים בקירות הם עדות לקרב השקט המתחולל בין שני הדמויות.

לורנס פישברון המפתיע בסרט הוא לא תוספת מיוחדת ואפילו מיותר, המשחק שלו הוא הנקודה הפחות מענינת בסרט ונראה שהוא נמצא שם רק על מנת לקרוץ לחובבי המטריקס, לסרט יש בעיה אחת חמורה והיא הדבר היחיד שפוגם באיכות של הסרט והרמז אליו נמצא בשם של הסרט – חלק 2. וויק הראשון היה מושלם כיצירה אחת שהסתיימה באותו רגע ללא הבטחות לסרטי המשך רק סרט אקשן טוב שהכניס אותך לרכבת הרים שלא עוצרת, הסרט השני לא מאכזב באקשן ומביא סצנות מורכבת מקרבות איגרוף ואקדחים שחלקם אפילו מזכירים ביופי את הסרט איקוליבריום ובעיקר את סצנת הסיום שלו אך הצורך האובססיבי של האולפנים לחלוב כל פרה זה גם הבעיה הסרט, וויק מודע לכך שהוא זכיון סרטים ואנחנו בגלל זה מקבלים הבטחה להמשך שלפי דעתי קצת פוגמת בסרט.

לסיכום ג'ון וויק הוא 2 הוא סרט האקשן הטוב ביותר שיצא השנה והוא לא מתבייש בצילום סצנות ארוכות, משיכת מצלמה ולא קוטע כל רגע את המומנטם על מנת לתת לשחקן זמן לנשום או לזייף את הפעילות הגופנית אלא נותן לנו במקום קטעי אקשן מצולמים בזוית רחבה המאפשרים הנאה גדולה. ג'ון וויק 2 הוא סרט קונג פו כאשר במקום אגרופים לגיבור שלנו יש שלל של אקדחים.

 

 

 

ג'ון וויק 2 ביקורת לסרט
ג'ון וויק 2 הוא סרט קונג פו כאשר במקום אגרופים לגיבור שלנו יש שלל של אקדחים.
אקשן 97%
ריבס80%
סצנת הרכבת התחתית93%
מוזיקה76%
צילום89%
איאן מקשיין89%
87%Overall Score

תגובות

תגובות