הגיבורים קטנים אך העלילה ענקית

כולנו עדיין מתאוששים מ"הנוקמים מלחמת האינסוף" (את הביקורת שלנו לסרט אפשר לקרוא כאן) ופחות משלושה חודשים אחרים כך אנחנו כבר שוב מקבלים סרט חדש מהיקום של מארוול, אך לפני שאתם נכנסים לקולנוע אתם צריכים לזכור משהו אחד חשוב! הסרט לא מתרחש באמת אחרי הנוקמים האחרון ובעצם מתרחש אחרי "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים".

הסרט של "אנטמן" הוא אחד הסרטים הטובים והשקטים ביותר של מארוול, הדמות עצמה לא באמת הצליחה לתפוס תאוצה כמו "דוקטור סטריינג" או "הפנתר השחור" אך אי אפשר שלא לחשוב על הדמות בחיבה רבה, הסרט הראשון מלא בבדיחות בזמן המקום, אפקטים מיוחדים ושימוש בלתי פוסק ומקורי לטכנולוגיה של כיווץ והגדלה.

הסיפור היה די פשוט פושע לשעבר השחקן פול ראד שמנסה לאחד את הקשר שלו עם הבת שלו וחובר עם גאון מיליונר (כמה כאלה יש ביקום של מארוול ודי.סי?) ונכנס לנעלים של חליפה מיוחדת המאפשרת לו להצטמק ולדבר עם נמלים.

מה שגורם לרעיון הזה לעבוד ולא להיות כישלון נוראי הוא הבמאי\תסריטאי שבכלל לא ביים את הסרט אדגר רייט, רייט לקח על עצמו את התפקיד כותב במאי של הסרט אך פרש בגלל אי הסכמות בין מארוול לחזון שלו (הפעם הפסד של מארוול).

במקומו נכנס לנעלים הבמאי פייטון ריד שעשה עבודה טובה בלקחת את התסריט של רייט וייצר סרט כיפי מבדר, העובדה שהשחקן פול ראד היה בתפקיד הראשי לא הזיקה בכלל.

ממשיך לסיבוב שני

הבחירה בסרט המשך לא הייתה החלטה ברורה, הסרט לא הכניס כסף בכמויות שמארוול רגילים לראות אך האהבה של הקהל לדמותו של סקוט לאנג\אנטמן הצליחה להחזיר את הדמות לסיבוב שני והשחקנית אוונג'לין לילי לתפקיד יותר גדול  בתפקיד הצערה.

 

הסרט ממשך אחרי אירועי "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים",  אחרי הקרב בגרמניה סקוט לאנג מסכים לעסקת טעון שבה היא נשלח למעצר בית ומבטיח לא להשתמש שוב בטכנולוגית פים.

סקוט עושה כל מה שהוא יכול על מנת לשמור על החוק ונשארו לו מספר ימים אחרונים לפני השחרור שלו אך חוויה ממלכת הקוואנטים מחברת שוב את סקוט, האנק פים והופ ביחד על מנת להציל את ג'אנט ואן דיין אשר נעלמה לפני עשרות שנים. סקוט מוצא את עצמו נגרר לתוך העולם של הסופר גיבורים אך באותו זמן מנסה לשרוד את הימים האחרונים שלו לפני סיום ימי מאסר הבית שלו בלי שידעו שהוא שוב מסתובב בחליפה של האנטמן.

 

איום קטן

היופי בסרטים של "אנטמן", היא העובדה שהם לא מנסים להחליף את הנוקמים או כל האיומים של הסופר גיבורים האחרים, בסרט סקוט מתמודד נגד נבל המנסה למכור את הטכנולוגיה של פים לא משהו מסיים עולמות כמו שהנוקמים מתמודדים איתם בימים הרגילים.

גם בסרט החדש "אנטמן והצערה" הם לא מתמודדים עם איום אשר מסכן את כל העולם, הגיבורים שלנו מנסים להציל את את ג'אנט ואן דיין ועל הדרך להתמודד עם הנבל התורן הפעם "גוסט" דמות היכולה לעבור דרך גופים.

עושה את העבודה אבל חסר לו סגנון של אדגר רייט

פייטון ריד הוא במאי מיומן ובסרט השני של "אנטמן" הוא גם משתחרר מהתסריט שכתב אדגר רייט ובכך הופך את כל הסרט שלו ולא תלוי בחזון חלקי של במאי אחר, ריד לוקח את כל מה שעשה את הסרט הראשון מבדר ומצליח לעשות עבודה נפלאה בסרט השני אך באותה מידה שהוא השתחרר מהתסריט של אדגר רייט כך גם הוא מוכיח שחסר לו סגנון שיכול לתת לסרט יחוד שלפעמים חסר לו.

השחקנים כולם חוזרים לסרט השני בסדרה והם עושים עבודה נפלאה, נראה שפול ראד כבר התרגל לתפקיד של אנטמן והוא מרגיש הרבה יותר חופשי בו, מי שזורחת בסיבוב השני היא השחקנית אוונג'לין לילי בתפקיד הופ, אנחנו ייכולים להבטיח לכם שהיא גונבת את כל הרגעים בסרט שהיא נמצאת בה.

הסרט מוצא דרכים חדשות ומגוונות להשתמש בטכנולגית פים ואנחנו גדלים וקטנים ללא הפסקה מה שנותן חוויה מיוחדת לסרט, הבדיחות לא מספיקות להגיע בסרט ותמצאו את עצמכם צוחקים ללא הפסקה.
אין ספק "שאנטמן והצערה" הוא אחד הסרטים הקלילים ביותר בסדרה של מארוול.

לא חסרים לו בעיות

הבעיות של הסרט הם בעיקר הבעיות הרגילות של סרטי מארוול והם הנבל, השחקנית האנה ג'ון-קאמן מנסה לעשות בכמיטב יכולתה עם הדמות אך לדמות חסר נפח כל כך ענקי שהיא פשוט נמצאת שם לרוב לזרז את העלילה ולא באמת מצליחה להגיע לצופים.

לסיכום

"אנטמן והצערה" הוא בהחלט אחד הסרטים היותר קלילים של מארוול וגם הסרט שעובד הכי הרבה בלי קשר ישיר לכל היקום של מארוול הוא פשוט סיפור כיפי על על גיבורים בעלי יכולות לשנות גודל ולדבר עם נמלים, הרבה דברים יכולים לא לעבוד בסרט בסגנון הזה אך עדיין עם שחקנית טובים, תסריט קליל הסרט עובד והוא בהחלט סרט קליל שאנחנו זקוקים לו אחרי "הנוקמים מלחמת האינסוף".

 

תגובות

תגובות