המפלצת שואגת שוב

כאשר נטפליקס הודיעו על סרט האנימציה החדש של גודזילה התרגשות רבה הייתה בצוות שלנו, אנימציה והשילוב של המפלצת הגדולה בהחלט סיבה לחגיגה, ב17 לחודש נטפליקס שחררה האת החלק הראשון בסרטים של "גדוזילה" והשאלה האם זה עומד בציפיות שלנו?

גודזילה עם חייזרים, סוף העולם, חלליות ודיון דתי

הסיפור הוא רחוק מכל מה שאנחנו מכירים עד היום על גודזילה, העלילה מספרת על העתיד הלא רחוק שוב המפלצות מתעוררת מתרדמת ומתחילות להשמיד את כדור הארץ, הגדולה והכי חזקה בין כל המפלצות הללו היא גודזילה.

בני האדם מנסים להילחם נגד המפלצת הענקית הזו אך ללא הצלחה, המאמצים הרבים הביאו את בני האדם לחשוש מכך שגורל שלהם עומד להיות סופי אך בהפתעה גדולה לגמרי לפתע גזעי חייזרים מופעים בשמים של בני האדם מבטיחים לסייע במלחמה נגד המפלצת הנוראית אם יקבלו מחסה.

השילוב של בני האדם והחייזרים כשל ובני האדם נידונים לחלל מנסים למצוא כוכב שהם בו יוכלו להתיישב, אחרי שנים של שהם נמצאים בחלל, בני האדם מגיעים למסקנה שאין דרך אחרת חוץ מלחזור חזרה לכדור הארץ ולקוות שכדור הארץ יקבל אותם בסבר פנים.

C6OEubIUsAAg8gI

לחשוב מחוץ לקופסא

העלילה עצמה מוכיחה את הנועזות בצורת הסיפור, אין כאן רצון להישאר בקווים הישנים של גודזילה בשונה מהסרט האחרון מהוליווד גוזדילה כאן היא גם לא יצור שבא להגן על בני האדם. (ראו את הסרט האחרון של הוליווד)

הסיפור מנסה לחזור יותר לקווים הישנים של המפלצת האמתנית שבאה במטרה להשמיד את בני האדם ובשונה מהאיום של הרדיואקטיבי של מלחמת העולם השנייה המפלצת הפעם היא הדרך של היקום להתמודד עם היהירות של בני האדם והמחשבה שהם שולטים בכדור הארץ.

השילוב של הסיפור עם חייזרים הוא בחירה קצת תמוהה מכוון שאין הרבה השפעה על כך במהלך הסיפור עצמו של הסרט אך יכול להיות שהסרט הבא יפתח יותר הנושא הזה אך כרגע הם בהחלט יותר מבלבלים מאשר עוזרים לעלילה.

ביצוע חדשני ומאתגר

האנימציה היא בהחלט מדהימה, גודזילה מעולם לא הייתה כל כך אמתנית ומפחידה ורוב הסרט הוא פשוט שילוב מדהים של אנימציה תלת מימד  עם דו מימד, הסיפור לא היה יכול להיות מסופר בצורה כל כך ברורה ללא אנימציה של האולפנים.

העיצוב של גודזילה הוא חדשני וגם הסיפור שעומד מאוחרי העיצוב החדש הוא מעניין, בנקודה בסרט בני האדם חוזרים לכדור הארץ להתמודד שוב עם המפלצת הנוראית ואנחנו לומדים יותר על המקור החדש של המפלצת.

דיאלוגים חברים דיאלוגים

הבעיה הגדולה ביותר של הסרט היא דווקא בדיאלוגים שאולי הם סובלים בגלל התרגום לאנגלית אך הם בהחלט בעייתים בצורה קשה ולרוב אפילו מרגישים ילדותיים, נראה היה שיש צורך בשיפור משמעותית בפן הזה.

בנוסף לכך היה כמה שגודזילה יפיפה היא לא מופיעה מספיק בסרט ורוב הסרט אנחנו סובלים מבעיות של פוליטיקה פנימית בין הדמויות, מנעים שונים שמנסים להחליט אם לחזור לכדור הארץ או להישאר.

הסרט תופס תאוצה בחלק האחרון שלו והאקשן מתגבר וידביק אותכם במסך אך לצערנו הרב זה לא מפסיק כדי להפוך את הסרט לסרט מספיק טוב ושני החלקים הראשון של הסרט הם עדיין בעייתים מספיק לכך שלא משתלם לראות רק את החלק האחרון.

לסיכום

גודזילה הוא סרט בינוני הוא סובל מעלילה משעממת ברוב הסרט ודיאלוגים מטופשים, הסרט כן מצליח להביא למסך אנימציה מדהימה וסיפור רקע מסקרן שלא מספיק מנוצל. המערכה האחרונה היא מהפנטת אך לא מספיקה כדי להציל את הסרט מלהצליח להיות יותר טוב ממה שהוא צריך להיות

 

תגובות

תגובות