חוזרים לטבעת

אחת ההפתעות היותר נעימות בשנת 2014 הייתה היציאה של SHADOW OF MORDOR משחק תפקידים משולב פעולה בעולם שר הטבעות,כמו כל משחק שמבוסס על סדרת ספרים או סרטים נגשתי אליו בחשש אבל החשש הזה התרסק מהר מאוד ופשוט נהנתי מכל רגע ורגע במשחק שחידש לנו יחסית הרבה על איך לוקחים עולם עשיר בדמויות וסיפורים ועושים ממנו משחק מעולה.

לכן מאז אני ממתין בציפייה למשחק ההמשך והשנה לאחר המתנה ארוכה ושלל עיכובים (מהלך קלאסי של WB(  SHADOW OF WAR נפל לידי.

גרפיקה

SHADOW OF WAR לא מביא לנו חידוש משמעותי במנוע הגרפי של המשחק הראשון,אנו מרגישים ליטושים רבים אבל אין הבדל מהותי לעומת SHADOW OF MORDOR אבל אסור לנו לשכוח שהמשחק הראשון היה בין המשחקים הראשונים שהוציאו לנו עדכון די מרשים ביציאת ה- PS4 PRO ועוד אז היה נראה מעולה ולכן ל-WB לא היה כל כך הרבה עבודה יחסית לשאר המשחקים בשוק. הדבר המרשים ביותר ב SHADOW OF WAR הוא גודל המפות העצום לעומת המשחק הראשון וזה בא לידי ביטוי בשלל נופים ואזורים שמפורטים ברמה גבוהה מאוד וזה שינוי עצום מהמשחק הראשון שדי כלל את אותו סגנון של נוף.

עלילה

אנו מצטרפים לגיבור הראשי שלנו הרי הוא טאליון מחוזק ברוחו של האלף קלברימבור די איפה שסיימנו את המשחק הראשון. תחילת המשחק מכינה אותנו לתקיפה הקרבה של סאורון על ממלכת מורדור שעליה אנו מקבלים אזהרה ממכשפה בשם שילוב שלוקחת לנו את טבעת הכוח שיצרנו במשחק הקודם.

נכון זה הרבה מידע שנופל עלינו ממש על תחילת המשחק אבל אל דאגה הכל מתאזן לאחר מכן ומוסבר בצורה יותר איטית ומורכבת. העולם הספרותי של טולקין הוא עשיר ומורכב לכל הדעות ואנו מקבלים פה שלל טעימות ממנו זה דבר חיובי אבל ישנם רגעים שהעלילה מרגישה מאולצת ולכן אין כל כך סבלנות להתעניין בכל הפרטים.המשחק מחולק ל 3 מערכות שונות של העלילה וכפי שציינתי החלוקה הזו לא עושה חסד עם המשחק ובייחוד המערכה האחרונה.

משחקיות

SHADOW OF MORDOR בשלל חידושיו הציג לנו מערכת משחק חדשה במשחקי תפקידים מבוססי פעולה והיא מערכת הנמסיס שבקצרה היא מערכת היררכית של האורקים שמסתובבים להם שממלכת מורדור ומשליטים טרור בה, לנו יש גישה בכל רגע נתון לכל אחד מהם בין אם הוא המפקד הכי זוטר ועד לשר המלחמה שלהם.

ברגע שאנו מחסלים או משתלטים על אחד מהם אנו מפרקים ומערערים להם את ההיררכיה עד שאנו נפסלים ואז המערכת משלימה אוטומטית אורקים אחרים למקומות הפנויים.

המערכת הזו הייתה מהפכנית במשחק הראשון כי כל שחקן ושחקן היה במרדף אחר שליטה מלאה על כל מערך האורקים או השמדתו ובדרך היינו צוברים לנו יריבויות עם אורקים שברחו לנו או ניצחו אותנו בשדה הקרב דבר שהמשחק זוכר ומזכיר לנו בהיתקלות הבאה איתם.SHADOW OF WAR לקח את המערכת הזו כמה צעדים קדימה ובכל אזור במפה העצומה של המשחק יש לנו היררכיה כזו והחידוש המשמעותי הוא שיש מערכת כזו גם לכל מצודה אותה אנו רוצים לכבוש.WB עשו עבודה מדהימה עם הגיוון הנפלא של האורקים החל מאורק ממוצע שהרי הוא מגושם,מכוער וגס רוח ועד אורקים מנומסים שעדיין מעוניינים לחסל אותנו אבל בקלאס.

איכות הדיבוב ושלל המשפטים אותם האורקים אומרים לנו במפגש איתם מעולה ומבדר במיוחד ואפילו יש לנו הופעת אורח של הכוכב העולה בהוליווד קומיל ניאנג'יאני (כוכב הסדרה המצויינת עמק הסיליקון) שמוסיף את ההומור הציני שלו לאחד האורקים במשחק. משחקיות הקרב מאוד דומה למשחק הראשון ואין בזה שום דבר רע בכלל, נוספו מספר מהלכים חדשים ליכולות הלחימה והדבר המרכזי ביותר הוא הוספת מערכת ה-LOOT המוכרת לנו ממשחקי התפקידים ובמשחק הנוכחי אנו במרדף לאחר השריון  וכלי הנשק הטובים ביותר לנו שנמצאים על שלל האורקים שמולנו שרק לאחר תבוסתם יפילו לנו את הנשק או השריון הנחשק.

ציון כללי

SHADOW OF WAR הוא משחק מצויין והכי חשוב הוא לא יאכזב את המעריצים של המשחק הראשון, הגדלת מפת המשחק, הוספת שלל אורקים חדשים, מערכת ה-LOOT החדשה וכמובן מערכת ה-NEMESIS המשודרגת הם הדברים שלקחו את המשחק הראשון צעד קדימה ומבטיחים לנו שככל הנראה נראה משחק נוסף בסדרה המצויינת הזו.

ביקורת למשחק SHADOW OF WAR
SHADOW OF WAR הוא משחק מצויין והכי חשוב הוא לא יאכזב את המעריצים של המשחק הראשון, הגדלת מפת המשחק, הוספת שלל אורקים חדשים, מערכת ה-LOOT החדשה וכמובן מערכת ה-NEMESIS המשודרגת הם הדברים שלקחו את המשחק הראשון צעד קדימה ומבטיחים לנו שככל הנראה נראה משחק נוסף בסדרה המצויינת הזו.
גרפיקה8
עלילה 8
משחקיות9
8.3Overall Score

תגובות

תגובות