נכתב ע"י ‎עומרי קמיונר‎

כמה פלא יש בסדרה?

אחת מסדרות האנימציה הפופולריות שמשודרות כיום היא "המופלאה : הרפתקאות ליידי באג" ואחרי מספר המלצות החלטתי לצפות בה בעצמי ואני חייב להודות שגם אני נשבתי בקסמיה אז בכתבה הזו אני הנסה לשכנע אתכם לתת לה הזדמנות ולמי שכבר צפה אולי אוכל להפתיע עם מספר נקודות שאולי פספסתם מוכנים?

נקודות!

אז בואו נתחיל מהדבר הבסיסי ביותר הרקע וכמובן ביקורת על העונה הראשונה
כנראה שכול מה שצריך כדי להציל את העולם זה תכשיט יפה העלילה עוקבת אחרי מרינט נערה צעירה שחייה בפריז ומנהלת חיים רגילים אך זה לא הכול מרינט היא גם החיפושית (או ליידי באג במקור) גיבורת על שנלחמת לצידו של החתול השחור בנבל עש לילה.

עש הלילה מנסה לקחת מהם את כוחותיהם בעזרת אנשים תמימים שהוא הופך לנבלי על, מרינט מקבלת את הכוחות שלה מטיקי שהיא יצור קסום מגזע הקוואמים וברגע שהיא נכנסת לעגילים שלה היא מקבלת את הכוחות גם לשותף שלה חתול שחור.

לחתול השחור יש משהו דומה הקוואמי שלו פלאג נכנס לתוך הטבעת שלו ובכך הוא מקבל את כוחות העל שלו זהותו של החתול השחור הוא אדריאן חבר לכיתתה של מרינט וגם אהוב ליבה, מטרתו של עש לילה היא להשיג את העגילים של החיפושית ואת הטבעת של החתול השחור בכך לזכות בכוח האין סופי שנוצר מהשילוב של שני המופלאים הללו.

דמות נשית חזקה

דמות נשית חזקה

אפקט הפאוור ריינג׳רס

בכל פרק עש לילה מאתר אדם מתוסכל או כועס ומעניק לו כוחות בתמורה לזה שהוא יביא לו את התכשיטים של החיפושית והחתול השחור, דומה לסדרה "פאוור ריינג׳רס.ף שבה כול פרק נבל אחר מטיל אימה על הצוות ועד סוף הפרק הם כבר מביסים אותו.

במילים אחרות העלילה הראשית מאוד דלילה והיא משרתת כרקע שמאפשר ליצור מיני סיפור לכול פרק ולא יותר, כפי שכבר אמרתי עש לילה כול פעם שולח נבל אחד לנסות לתפוס את החיפושית ואת החתול השחור.

באף אחד מהפרקים לא קיבלנו הסבר מדוע הוא לא פשוט יוצר פשוט צבא שלם כדי להביס אותם ובנוסף זה גם הופך את כול העסק לדי מתסכל כי ברגע שהעלילה הראשית לא מספיק דומיננטית התפתחות של הדמיות והסיפור לא עומדת במרכז הבמה וזה מצליח לפגום גם במטח שגורם לך לחכות בקוצר רוח לראות את החלק הבא.

חתול בסגנון אחר

חתול בסגנון אחר

אז מדוע הסדרה כן שווה צפייה?

על אף החולשה שלה בעלילה הראשית הסדרה רחוקה מלהיות רע להפך היא מאוד משעשעת ומצחיקה, דמותה של מרינט היא גיבורת על שמנסה להציל את היום אך גם לשרוד אותו בבית הספר (בדומה לידידינו איש העכביש), מריינט היא מגושמת ולפעמים חסרת ביטחון היא אינה מושלמת בתפקידה וזה הופך אותה לדמות שניתן להזדהות אתה.

על אף שהחיפושית והחתול מוגדרים כשותפים עדיין הסדרה בוחרת להתמקד במרינט וזה פשוט נהדר לראות סדרה שהגיבור הראשי היא אישה בלי שתהיה מזוהה עם קהל צופים נשי בלבד.

כולנו מכירים לפחות עוד שני גיבורי על המזוהים עם החתול או יותר נכון שני גיבורות על קאט וומן של די.סי והחתולה השחורה של מארוול ועל אף ששניהם מתוארות כנשים חזקות הם בדרך כלל לציידו של הגיבור וגם מושא אהבתו.

כאן קיבלנו משהו הפוך הפעם החתול הוא גבר לצידה של גיבורת על נשית ועדיין הרומן בניהם קצת יותר מורכב מהרגיל ואני אינני מעריץ גדול של רומנים או של רומנטיקה בכול המדיות השונות (סרטים סדרות קומיקס וספרים) חייב להודות שזה די משעשע שמרינט מאוהבת באדריאן והחתול השחור מאוהב בחיפושית מה שאומר שהם מאוהבים זה בזה בצורה די הרואית כי שניהם פשוט אוהבים את החצי השני של האחר בלי לדעת כי הם אינם גילו זה לזו את הזהויות הסודיות שלהם.
מבחינת הנבל (עש לילה) אני מניח שיש לו פוטנציאל רק עם יתחילו לכתוב אותו לתוך הסיפור כמו שצריך כי כפי שכבר ציינתי כרגע הוא לא יותר מכלי מחבר בין כול הפרקים בסדרה.

דיברנו מוקדם על העלילה הראשית שלושת הפרקים האחרונים של הסדרה פתחו לנו מספר שאלות והשאירו לנו מספר רמזים מעניינם לגבי הסיפור הראשי אז אולי בעונה השנייה ניכנס יותר לאובי הקורה של העלילה המרכזית.
האנימציה התלת ממדית שהסדרה נוצרה בה והעיצוב של כול הדמיות נותנת לה מראה מיוחד מעניין ומאוד צבעוני שמצליח לתת לה כמה נקודות בונוס מעל לרוב סדרות האנימציה שמשודרות היום

לסיכום

העונה הראשונה של "המופלאה הרפתקאות ליידי באג" הכירה לי זוג גיבורים נהדרים בעלי כימיה נהדרת והצליחה להשאיר לי טעם של עוד ואני מחכה לראות לאיפה הם ייקחו את זה בעונה השנייה.

 

 

העונה השנייה של "המופלאה: הרפתקאות ליידי באג" תעלה לשרותיי נטפליקס במהלך חודש דצמבר ואני כמובן מצפה לה בקוצר רוח

תגובות

תגובות