הגיע הזמן לאכול מוח

מי לא אוהב זומבים? היצורים המתים חיים הללו מהלכים בינינו וצורכים מוח כבר עשרות שנים על המסך הגדול, עם הרבה סרטים נשכחים ומספר טובים.

עם חזרתם למסך של מחסלי הזומבים שאנחנו הכי אוהבים בעולם "המהלכים המתים", אנחנו החלטנו לבדוק את סרטי הזומבים הטובים ביותר שנעשו אי פעם.

מלחמת העולם Z.

מלחמת העולם Z מבוסס על ספר באותו שם וזה הקשר היחיד שיש בין הסרט לספר ואולי עוד מספר קווי עלילה מטושטשים מאד, העלילה מספרת על בראד פיט… סליחה גארי ליין אשר החליט לפרוש מה CIA ולהיות האבא הטוב ביותר בעולם אך הפתעה הזומבים פולשים לכל עבר.

זה לא הזומבים שאתם רגילים לראות, הם לא איטים או אפילו רצים מהר, הם ערב רב של נשכנים הרץ הנע כגוש אדיר, במהירות ובמטרה להפוך את כל מי שעדיין חי לזומבי.

אל אף שאת החלק האחרון של הסרט החליטו לצלם מחדש בגלל שהוא לא היה רואי בכלל לצפייה, "מלחמת העולמות Z" הוא סרט אקשן מעולה, שמציג כמה רעיונות חדשנים לזומבים.

הבמאי מארק פוסטר שביים את הסרט הראשון לא ממשיך לסרט ההמשך ולטרילוגיה שהאולפנים מתכננים להפיק.

מידע כללי "מלחמת העולמות Z" הוא הסרט הרווחי ביותר של בראד פיט עד היום.

הרכבת לבוסן.

לא הרבה מכירים את הסרט מדרום קוריאה אך הוא אחד מסרטי הזומבים הטובים ביותר שיצאו בשנים האחרונות, הסרט מספר על גבר גרוש הלוקח את ביתו ברכבת לאמא שלה הגרה בעיר בוסן. האבא הוא מנהל חברה גבוהה שלא באמת מתעניין באנשים מסביבו והדבר היחיד שחשוב לו הוא כסף והבת שלו. כהרגלו של כל סרט זומבים הם מוצאים את עצמם במתקפה אינסופית של המהלכים המתים וצריכים למצוא את הדרך לשרוד ובדרך מגלים אנושיות.

האויב שבפנים.

סדרת הסרטים המבוססת על משחק המחשב באותו שם מציגה את הזומבים שאנחנו אוהבים ומכירים, נשכנים רעבים למוח ובעיקר מלא דם, מה שעושה את הסדרה הזו כל כך טובה היא דמותה של מילה ג'ובוביץ המשחקת את אליס. אליס היא חלק האדם האחרון שעומד בינינו לבין הארגון המרושע אומברלה והיא עושה את זה עם הרבה אקדחים, סלטות באוויר ואקשן ללא הפסקה. פשוט ללעוס פופקורן ולהנות.

ביקורת על הסרט האחרון אתם יכולים לקרוא כאן

איך אנחנו מדרגים הסדרה? לחצו כאן לקרוא את הדירוג.

מת על המתים

"מת על המתים" הוא קומדיה רומנטית המספרת על הבחור בשם שון שאוהב את החברה שלו, אוהב לבלות עם החבר שלו בבאר השכונתי ובעיקר לשתות בירה. לצערו הרב של שון החברה שלו רוצה יותר והיא נפרדת ממנו בכעס, הדרך הטובה ביותר להעביר את הערב היא לשתות עם החבר שלו ולגלות בבוקר שהוא עשה טעות נוראית והוא רוצה לחזור אליה. הבעיה היא שהאפוקליפסה פרצה והוא צריך לעבור עיר מלאה זומבים, להישאר בחיים ולהשיג את החברה שלו בחזרה.

מידע כללי הסרט "מת על המתים" הוא הסרט הראשון בטרילוגיית הקורנטו של הבמאי  אדגר רייט וסיימון פג, הסרטים בסדרה הם "מת על המתים", "שוטרים להוטים" ו"סוף העולם". רייט המשיך בדרכו כבמאי ועומד מאחורי "האקסים של החברה שלי (סקוט פילגרים נגד העולם)", אנט – מן" לתקופה קצרה ולאחרונה הסרט המעולה "בייבי דרייב".

 

28 ימים אחר כך

בדומה מאד לפתיחה של הסדרה "המהלכים המתים",  קיליאן מרפי משחק גבר שמתעורר אחרי 28 ימים של קומה ומגלה שאין אף אחד בבית חולים, דמותו של קיליאן מרפי משוטטת ברוחות לונדון עד שהוא מהרה מגלה שכל העיר ננטשה בעקבות התפרצות מחלה הנודעת בשם "זעם". המחלה הופכת את כל מי שאפילו נחשף טיפה של דם לזומבי חסר רחמים.

הסרט מציג לנו זומבים מהירים, חסרי רחמים שכל מה שמעניין אותם הוא לפגוע בכל יצור חיי הנמצא בסביבתם, כמו כל סרט זומבים טוב בסוף היום האויבים האמיתים הם בני האדם.

 

שחר המתים 2004

הסרט שבויים ע"י זאק סניידר לעתיד "באטמן נגד סופרמן" ו "ליגת הצדק", הוא רימייק לסרט באותו השם ע"י אחד מחולצי זאנר הזומבים ג'ורג' רומרו . זוג הגר  פרברים מתעורר בוקר אחד לגלות את הילדה של השכנים נמצאת בתוך הבית שלהם ומדממת.

הילדה קופצת על הבעל שרק התעורר משינה ומחסלת אותו תוך שניות. האישה מצליחה לצאת מהבית במזל ומגלה שכל השכונה שלה הפכה להיות אזור מלחמה, האישה מוצאת מחסה בקניון נטוש עם עוד מספר ניצולים והם צריכים לנסות לשרוד ערב רב של זומבים המנסים להשמיד אותם.

הסרט הזה הוא אחד הסרטים הטובים ביותר בכל מה שקשור לזומבים מכוון שהוא התחיל את הטרנד של הזומבים המהירים, חסרי הפשרות שנעים כמו ארבה והורסים כל דבר בדרכם.

עוד איזכורים

REC – צוות של חדשות נכנס לבניין עם מכבי האש רק לגלות שהבניין נסגר בעקבות מגפה של זומבים והם צריכים לנסות לשרוד איכשהו.

זומבילנד – קומדיה שחורה המספרת על קבוצה של ניצולים המוצאים דרך להעביר את הזמן כאשר כל העולם מוקף בזומבים, עם הופעת האורח בלתי נשכחת של ביל מארי.

גאווה דעה קדומה וזמובים – הסיפור הקלאסי של גי'ן אוסטין מקבל טוייסט כאשר הנערות בסיפור צריכות להתמודד לא רק עם הבדלי המעמדות אלא עם זומבים רצחניים.

מת עליה warm Bodies – מספר על זומבי המגלה את הלב שלו מחדש כאשר הוא נתקל בנערה יפיפה וסיפור אהבה מתפתח בין הזוג.

ליל המתים החיים – ג'ורג' רומרו מחלוצי זאנר הזומבים מספר על זוג אחים ההולכים לבקר את אביהם בבית הקברות רק לגלות שהאפוקליפסה פרצה. (את הסרט אפשר למצוא בנטפליקס ועוד סרטים טובים ברשימה כאן )

תגובות

תגובות