לפני שנתחיל את הביקורת הזו אני חייב לציין עובדה חשובה מאד, אני לא מעריץ של משחקי המחשב של האיוב שבפנים. שיחקתי אולי בכמה הראשונים ולא יותר מזה, לא שיש לי משהו נגד משחקי המחשב אבל ברגע שהייתי צריך לבחור בין Halo להאיוב שבפנים העדפתי את הצי'ף הירוק בחלל. אחרי שההברנו את הנקודה הזו אני חייב לציין שאני כן חובב גדול של זומבים, אני צופה באדיקות במהלכים המתים ואפילו נהנהתי מחלק מהסרטים שיצאו בסדרה של האיוב שבפנים.
אך לכל דבר טוב מגיע סוף (סוף זמני) וגם הסוף של הסאגה הזו הגיע לאחר שישה סרטים, עשרות זומבים, אלפי דקות של סלו מושיין הגיע הזמן שמילה גו'ובביץ תניח את הנשק ותסיים את מסעה כאליס ומלחמתה בתאגיד הנורא אומרבלה.
מי שלא מכיר את סדרת הסרטים של האיוב שבפנים או שלא ממש חובב את הסדרה כנראה שגם לא ימצא את עצמו מתאהב עכשיו בסדרה או בסרט הזה ספציפית, הסרט הוא המשך ישיר של הסרטים הקודמים (שכול סרט מלא חורים בהמשכיות של מהסרט הקודם) והפעם אנחנו פוגשים את אליס כבר בלי כוחות העל מהנגיף הוירס T ובדרך לקרב האחרון נגד תאגיד אומברלה על מנת להציל את התיישבות האנושיות האחרונות.
סדרת הסרטים ידועה בעובדה שהמבקרים נהנהים לקטול אותה, שאין לה הרבה מה להציע חוץ מהפאם פייטל בועטת בזומבים בסטייל אקשן\אימה בסיסי ושסגנון הסרט לרוב תלוש מהסרט היותר מצליח של אותה תקופה, הפעם הבמאי פול וו. ס. אנדרסון הנשוי גם לשחקנית מילה בוחר לקחת את רוב ההשראה שלו ממקס הזועם וחצי הראשון של הסרט אנחנו מקבלים חיקוי דהוי ואפילו עלוב של מרדפי מכוניות במדבר שנוצר בעקבות המלחמה של הסרט הקודם. להאשים רק את פול בעובדה שהסרט הוא נורא זה יהיה לא הוגן כי אפשר להאשים אותו בכך שרוב הסדרה היא נוראית בגלל הבחירה שלו בתסריט, בימוי כושל, אפקטים בינונים ולרוב פשוט עבודה חצי אפויה.
אפשר למלא דפים שלמים על מה לא בסדר בסרט אם זה המשחק, החוסר היגיון בתסריט, העובדה שבחלק הראשון של הסרט אליס מתעלפת בערך שלוש פעמים וכל פעם מתעוררת על מנת לקדם את העלילה אך כן אפשר לתת להם כמה נקודות שהם חזרו במספר רגעים של העולם של האימה ודואגים עדיין להפחיד את הצופים בהקפצות של זומבים ומפלצות שונים על המסך, העובדה שיש עדיין עיצובים של חלק מהסצנות ומהתלבושות שלא ניראים כל כך נוראים ואפילו מצולמים לפעמים הייטב (אני לא מוכן לתת להם יותר קרדיט מזה) ובעיקר העובדה שהסרט עושה את מה שכל הסדרה עשתה עד היום וזה לתת למילה לכסח זומבים עם הרבה אקשן ומעט דיאלוג שמשמש בעיקר להעביר בין קטעי האקשן.

כמה דברים על סיום הסדרה, אני מבין שהסדרה כבר נמצאת בעולם אחר לגמרי מסדרת המשחקים והסיום של הסדרה של הסרטים נמצא במחוזים אחרים לגמרי אך עדיין אפשר לתת קרדיט שהם כן מנסים לתת סוף לסדרה ולסגור כמה שיותר קצוות למרות שזה לא בצורה הכי אלגנטית אך הם דואגים לעשות משהו אחד חשוב ולהשאיר מקום להמשך.

האויב שבפנים הפרק האחרון ביקורת לסרט
הסרט השישי בסדרה והאחרון נשאר נאמן לכל הסרטים האחרים וזה לא דבר טוב או רע, זה פשוט מה שהסדרה יכולה לתת.
בימוי 23%
תסריט 29%
אקשן77%
זומבים ומפלצות 46%
אימה52%
אפקטים55%
47%Overall Score

תגובות

תגובות