האם FIFA 18 עומד בצפיות

כל חובב כדורגל בעולם מצפה בכיליון עיניים לסוף חודש ספטמבר שבו אנו מקבלים את המנה השנתית של משחקי הכדורגל שיעבירו לנו שעות מרובות מול הקונסולה או המחשב שלנו,בין אם אנחנו נמנים על המחנה (הקטן משנה לשנה) של סדרת PES או על המחנה של משחק הכדורגל הטוב בעולם הרי הוא FIFA.

חברת EA מספקת לנו בשנים האחרונות את משחקי הכדורגל הטובים ביותר שנראו זה שנים לאחר מספר קטן של שנים בהם PES היווה תחרות של ממש ואף אפילו שלט לזמן קצר.

אז כמו בכל שנה וכמו כל אוהד כדורגל שיש לו קונסולה או מחשב אישי גם אני חיכיתי ליום שבו אחזיק בעותק הנכסף של FIFA 18.

הכל יותר גדול הפעם

הכל יותר גדול הפעם

משחקיות

"ההגנה הטובה ביותר היא התקפה" הוא ציטוט נפוץ ביותר בשלל ספרי אסטרגיה וכנראה הוא גם מה שהיה חקוק על קירות הסטודיו שפיתח את FIFA 18. לאחר הגנת הברזל שכולנו סבלנו ממנה או נהננו ממנה בשנה הקודמת, הדבר הראשון שכל שחקן FIFA ישים לב אליו וייקח לו זמן להתרגל אליו הוא משחק ההגנה השונה מאוד השנה.

במשחקים הראשונים שבהם שיחקתי אני פשוט הרגשתי שפשוט ההגנה שלי לא קיימת ולהתקפה של השחקן שמולי וגם שלי היא פשוט ליגה אחרת לעומתה, התוצאה של דבר שכזה הוא מספר רב של שערים בכל משחק שזה דבר מבורך כמובן אבל עדיין זה מרגיש קצת כמו תוצאות של משחק כדוריד ולא משחק כדורגל אמיתי.

"ההגנה הטובה ביותר היא התקפה"

"ההגנה הטובה ביותר היא התקפה"

לאחר מעל ל-100 משחקים ב-FIFA התחלתי לתפוס את עניין ההגנה וכמובן שזה משנה את המצב אבל עדיין לטעמי המשחק לא מאוזן בנושא הזה וזה הדבר הראשון שכל שחקן ושחקן ירגיש ויתלונן עליו (שוב עלינו לזכור כי זה דבר מבורך לשנות את מנוע המשחק כי הרי אם לא היה שינוי מהותי מהמשחק של שנה שעברה אז למה לנו להתחדש במשחק חדש?).

FIFA 18 הוא משחק הכדורגל הכי טוב שיצא לטעמי בדור הנוכחי של הקונסולות ולא בגלל שינויים מהפכנים שהוא מציג אלא בגלל שינויים קטנים שהיו דרושים בשנים האחרונות בין אם זה שהמשחק יותר איטי משמעותית ונותן לנו הרגשה שזה אכן משחק כדורגל ויש לנו זמן להגיב לכל פעולה ופעולה על המגרש ועד למנוע AI משופר בכמה רמות מהשנים הקודמות שסוף סוף מבין אותנו ונותן לנו את העזרה הדרושה לשלוט בקבוצה שלנו ולשחק כפי שאנו רוצים.

גרפיקה

EA מחזיקים באחד המנועים הגרפיים היותר טובים בעולם הרי הוא FROSTBITE המצויין שמככב גם בשנה הקודמת וגם בסדרת המשחקים של BATTLEFIELD וזה אכן מורגש ובגדול גם השנה.

האטמוספרה במגרשים פשוט מדהימה,הקהל הוא לא כבר העתק הדבק של קבוצת אנשים סטטית אלא כולל שלל דמויות דינמיות שמגיבות בצורה שונה לכל מהלך ומהלך במגרש.

גם ל FIFA 18 הגיע מהפכת ה – HDR ורזולוציית ה-4K ואנחנו מקבלים את זה במלוא ההדר ב – PS4 PRO , המשחק פשוט נראה מדהים ואפקט האור של כל מזג אוויר שונה ומיוחד וזה פשוט נפלא לראות את זה.

האנימציות של השחקנים שודרגו כמובן והתנועה נראת חלקה מתמיד, הגליצ'ים של FIFA מופיעים מדי פעם אבל זה אך טבעי שזה יקרה במגרש שבו 22 אנשים רודפים אחרי כדור וזה גם תמיד משעשע לראות את האוסף החודשי של הדברים ההזויים שקורים לנו במהלך המשחקים בסרטוני YOUTUBE.

EA טוענים שמנוע המשחק "תודלק" ע"י הנפשה של השחקן הטוב בעולם ומשום מה מראים לנו את כריסטיאנו רונאלדו בכל מקום אפשרי ולא את ליונל מסי (גילוי נאות , הכותב הוא אוהד ברצלונה שרוף!!!).

האנימציות של השחקנים שודרגו כמובן והתנועה נראת חלקה מתמיד,

האנימציות של השחקנים שודרגו כמובן והתנועה נראת חלקה מתמיד,

מצבי משחק

מצב המשחק המשוחק ביותר עולם ב-FIFA ובכלל בכל משחקי הספורט הרי הוא ה – ULTIMATE TEAM חוזר שוב השנה ובגדול.

בקצרה למי שלא נמצא בשנים האחרונות על כדור הארץ ULTIMATE TEAM הוא מצב משחק שבו אנו מרכיבים את הקבוצה האולטימטיבית שלנו ומשחקים איתה כנגד הקבוצות של שאר המשתמשים בעולם שבדרך אנו במרדף לאחר השחקנים הטובים ביותר,התלבושות היפות ביותר והמגרש הרועש ביותר.

השנה EA הביאו לכל הקונסולת את שחקני העבר שהיו עד עכשיו זמינים רק בקונסולת ה-XBOX ONE בחיזוק משמעותי של אגדות כמו רונאלדיניו , מארדונה ורונאלדו המקורי.

מצב המשחק הזה הוא פשוט חובה לכל שחקן כדורגל, המרדף היום יומי לאחר השחקן שאנו כל כך רוצים בעזרת משחקים בקונסלה או מצבי משחק שמאתגרים אותנו לפתור שלל אתגרים אפילו בטלפון האישי שלנו או באתר האינטרנט פשוט מהנה.

THE JOURNY ממש השתפר השנה ונותן לנו מבחר הרבה יותר גדול של אפשרויות

THE JOURNY ממש השתפר השנה ונותן לנו מבחר הרבה יותר גדול של אפשרויות

המסע שלנו עם אלכס האנטר ממשיך גם השנה לאחר ההצלחה של שנה שעברה שבו EA שילבו לראשונה מצב משחק מבוסס סיפור במשחק ספורט ואנו נתקלים באלכס מתכונן לעונה החדשה שלפניו והוא צריך להחליט לאיזה מועדון כדורגל גדול הוא עובר וההחלטה כמובן בידנו.

THE JOURNY ממש השתפר השנה ונותן לנו מבחר הרבה יותר גדול של אפשרויות בין אם זה עיצוב המראה של אלכס או בחירה של קבוצה חדשה בשלל הליגות הגדולות באירופה. ל-EA יש עוד הרבה עבודה בשביל להגיע למצב המשחק המדהים של חברת 2K ה-MYPLAYER שבו אנו יוצרים דמות משלנו כולל סריקת הפנים שלנו למשחק ובו אנו מתפתחים משחקן רחוב עד לכוכב NBA אבל הם בדרך הנכונה וזה כבר דבר טוב.

שלל מצבי המשחק השונים גם קיבלו טיפול וגם כמובן מצב הקריירה שעבר שינויים גדולים ביותר שנותנים לנו ממש הרגשה של ניהול קריירת מועדון כדורגל, ממליץ לכם לקחת מועדון כדורגל קטן ולנסות לטפס עד הליגה הבכירה ולזכות שם באליפות ואף בדרך לנסות להחתים את אחד הכוכבים הגדולים בעולם (טיפ קל – ניימאר ידוע כחובב כסף מושבע אז תתחילו לחסוך).

 

ציון כללי

FIFA 18 הוא משחק הכדורגל הכי טוב שקיים כיום בשוק והוא משחק הכדורגל הטוב ביותר שיצא לדור הנוכחי של הקונסולות, נכון שייקח לשחקן הממוצע כמה שעות טובות של משחק על מנת להתרגל לשינויים החדשים אבל לאחר מכן אתם תהיו מוכנים לנסות ולהשפיל את חברכם הכי טוב עם תוצאה גדולה (2-6?) ולרוץ לספר לחבר'ה.

אתם עדיין פה? רוצו לקנות את המשחק הזה כל עוד הוא זמין על המדפים…החבר'ה כבר בדרך לעוד טורניר לילי עד שעות הבוקר.

ביקורת לFIFA 18
FIFA 18 הוא משחק הכדורגל הכי טוב שקיים כיום בשוק והוא משחק הכדורגל הטוב ביותר שיצא לדור הנוכחי של הקונסולות.
משחקיות8.5
גרפיקה 9
מצבי משחק 9
8.8Overall Score

תגובות

תגובות