UNCHARTED בלי ניית'ן עדיין עובד?

לאחר שחברת NAUGHTY DOG הוציאה לפרישה את ניית'ן דרייק , לא נשאר לנו אלא לתהות האם זה הסוף של אחת מסדרות המשחקים היותר טובה שיצא לנו לשחק בה הרי היא כמובן סדרת UNCHARTED. ההפך הוא הנכון ויחסית מהר מאוד אנחנו מקבלים משחק חדש בסדרה ואמנם הוא לא בכיכובו של דרייק אבל הוא כניסה חדשה לסדרה ויותר מכך אולי התחלה חדשה בעולם הכל כך אהוב של UNCHARTED.

משחקיות

מה נאמר ומה נגיד על מנוע המשחק שנוגע בשלמות של NAUGHTY DOG? משחקים שבנויים כל כך טוב ונכון אנחנו לא נתקלים בהם הרבה ולכן לא היה פה צורך מיוחד של שיפור במנוע כל כך מושלם. לאחר שטעמנו מיכולות העולם הפתוח ב – UNCHARTED 4 באזור מדגסקר , שם שוטטנו בחופשיות במפה עצומה שבנויה מפרטים רבים ואלמנטים חדשים ושונים בסדרה אנו מקבלים זאת שוב ובגדול ב- LOST LEGACY בצורת שוטטות במפה ענקית של הג'ונגלים הרבים בהודו. רמת החידות נשארה טובה ולא מעיקה ונותנות כמו בשאר המשחקים מעיין רגעי מנוחה בין הקרבות הרבים. החיפוש לאחר האוצרות החבויים שמוכרת לנו מהמשחקים הקודמים הוחלפה כאן בחיפוש מקומות צילום שבה הדמויות שלנו מצלמות אתרים שונים ומגוונים.ה- AI המצויין של האוייבים שלנו כמובן שנשאר גם ועבר כיוונונים קטנים שרק משפרים את מה שכבר מושלם.

גרפיקה

משחק שנראה יותר יפה מ – LOST LEGACY קשה למצוא בייחוד שמריצים אותו על קונסולת PS4 PRO וצג תומך HDR בעל רזולוציית 4K. רגעים רבים במשחק אתם פשוט תעצרו ותתפעמו מהנוף שייראה לכם כאילו צולם עבור מגזין NATIONAL GEOGRAPHIC. התאורה במשחק מדוייקת להפליא וכל אפקט ואפקט מלוטש בצורה שבלתי תאמן, חיפשתי הרבה פגמים אבל הם פשוט לא שם. SONY עם המשחקים הבלעדיים שלה שרצים על ה-PS4 PRO פשוט נותנים נוק אאוט למיקרוסופט ואנחנו לא רואים שום מענה או משחק שיכול להתחרות בכוח האדיר של המכונה הזו ובמשחקים שפותחו בייחוד עבורה.

לא היה פה צורך מיוחד של שיפור במנוע כל כך מושלם

לא היה פה צורך מיוחד של שיפור במנוע כל כך מושלם

עלילה

ל – NAUGHTY DOG היה מבחר די גדול של דמויות מהן היא יכלה לבחור על מי היא רוצה לבסס את משחק ה-SPIN OFF בעולם של UNCHARTED וכמעט כל בחירה הייתה בחירה טובה אבל עדיין שהמשחק הוכרז הבחירה בקלואי ונדין גרמה למספר אנשים להרים גבה אבל במבחן התוצאה קיבלנו פשוט צמד גיבורות אדיר , עם כימיה מצויינת ועלילה שמתפתחת מרגע לרגע עם מספר רב של רמיזות וקשרים לעולם של UNCHARTED. העלילה שלנו פוגשת את קלואי בחיפושיה אחר השנהב של גנש ברחבי הודו , היא שוכרת את עזרתה של שכירת החרב נדין המוכרת לנו מהמשחק האחרון של UNCHARTED ואנו מלווים את המסע שלהם להשגת האוצר הנכסף של גנש שברקע אנו נתקלים בכוחות עויינים שגם מחפשים אחר האוצר. מרגע לרגע אנו מתחברים יותר ויותר לדמויות ואפילו למספר רגעים שכחתי לגמרי מניית'ן מיודענו. אם בכוונה או לא NAUGHTY DOG יצרה גיבורה חדשה שנותנת פייט די רציני לשליטה ללא עוררין של לארה קרופט כגיבורה הנשית האולטימטיבית בעולם המשחקים ועם קצת כיוונונים קטנים קלואי בדרך לעקוף אותה ולהפוך לציידת האוצרות הנשית המובילה בתחום.

 

משחק שנראה יותר יפה מ – LOST LEGACY קשה למצוא

משחק שנראה יותר יפה מ – LOST LEGACY קשה למצוא

ציון כללי

למרות ש UNCHARTD LOST LEGACY הוא משחק קצר באורכו (מעט מעל ל-10 שעות לשחקן ממוצע אבל זה בא בחשבון גם במחיר הזול שלו יחסית) אנו מקבלים משחק מצויין שבנוי טוב מבחינת עלילה ומשחקיות ונושק לשלמות מבחינה גרפית. ל NAUGHTY DOG יש קלף מנצח ביד ואני מקווה שהם ימשיכו לספר לנו את הסיפור של קלואי ונדין במשחקים נוספים ואולי אף נזכה למיזוג של שלל הדמויות מהעולם של UNCHARTED במשחקים הבאים. הדבר הכי חשוב הוא ש – UNCHARTED עדיין פה וממשיך לענג אותנו במשחקים נהדרים.

ביקורת למשחק :UNCHARTED : LOST LEGACY
ל NAUGHTY DOG יש קלף מנצח ביד ואני מקווה שהם ימשיכו לספר לנו את הסיפור של קלואי ונדין במשחקים נוספים ואולי אף נזכה למיזוג של שלל הדמויות מהעולם של UNCHARTED במשחקים הבאים. הדבר הכי חשוב הוא ש – UNCHARTED עדיין פה וממשיך לענג אותנו במשחקים נהדרים.
משחקיות 9
גרפיקה 10
עלילה 8.5
9.2Overall Score

תגובות

תגובות