ביקורת לסרט "מחברת המוות"

לאט לאט כאשר לא שמתם לב קרה משהו נפלא בנטפליקס וזה צאת הסרט "Death Note", עכשיו לפני שכל המעריצים השרופים של המאנגה יוצאים בצעקות עם לפידים וכקילשונים מוכנים ללכת לשרוף את את המשרדים של נטפליקס צריך להבין משהו אחד חשוב, אומנם זה קשה להפריד אבל שסרט יוצא מבוסס על חומר מקור מסוים אם זה ספר, סרט, קומיקס, צעצוע או מאנגה אפשר בקלות לקרוע אותו לגזרים בהשוואה לחומר המקור שלו אבל לא כל חומר מקור עובד היטב במסך הגדול, לא מאמינים לכו תקראו את הקומיקס "השומרים" ותראו את הסרט, הסרט הוא כמעט פאנל לפאנל תואם את הקומיקס (פחות או יותר) אך עדיין לא עובד יש דברים שלפעמים לא עוברים היטב למסך הגדול.

מחברת המוות

מחברת המוות

"מחברת המוות" כסרט

אז צריך לקחת צעד אחורנית ולנסות לתת לסרט את הבמה ולהתייחס אליו כיצירה בעצמה באותה נשימה אנחנו כן ניתן משקל למאנגה והאם הסרט עובד כעיבוד למאנגה אך זה לא ישפיע על הציון שלנו כלפי הסרט עצמו.
“Death Note” או בתרגום חופשי “מחברת המוות", מספר על נער בשם ליייט טרנר השחקן נאט וולף, יום אחד נופלת לידיו מחברת משמים, הוא למד שכל שם שהוא כותב בזמן שהוא מדמיין את האדם הזה האיש הזה ימות בדרך שהוא יכתוב במחברת.
לייט לומד להכיר את אל המוות ריוקו המשחק אותו בתפקיד ווליאם דפו, ריוקו הוא סוג של המדריך למחברת אך אנחנו לאט לאט למדים שיש בו יותר ממה שהוא מציג, לייט וחברתו מתחילים להשתמש במחברת על מנת לחסל טרוריסטים ופושעים ברחבי העולם מה שמביא את הצומת הלב של חוקר מיוחד בשם אל, אל מתחיל במשחק של חתול ועכבר עם לייט.

 

נטפליקס וסרטי הקולנוע

נטפליקס כבר הרבה הזמן לקחה על עצמה להפיק סרטים באורך מלא ולאחרונה היא החלה להגדיל את גודל השחקנים שמשתתפים בסרטים שלה אם זה בראד פיט בסרט "מכונת מלחמה" או וויל סמית בסרט "בוהק" שאמור לצאת לקראת סוף השנה. הבחירה היא מעולה כסרטים של נטפליקס הם לרוב מבדרים ובהחלט אך מעט בשונה מהסדרות שלהם מצליח לגרום לצופים ולמבקרים לצאת מגדרם.
אז האם Death Note מצליח לעשות את זה?

על הסרט

הסרט עצמו מבויים ע"י הבמאי אדם ווינגרד אשר ביים מספר סרטי אימה והוא בהחלט מנסה לתת לסרט את הסגנון שלו ומנסה לקחת אותנו לסגנון אחר של סרט וזה בהחלט מורגש בהרבה רגעים ויזואלים ובדרג על תפקידו של ווילאם דפו כהאל ריוקו.
לצערו של אדם כמה שהוא מנסה לעשות משהו שונה הוא עדיין נופל לתוך הקלישאות הבלתי ניתנות לעצירה של הקולנוע הוליוודי ובמקום ללכת ולחקור יותר את מה שעושה את הסרט הזה מעניין אנחנו נופלים לפעמים להחלטות שהדמויות מבצעות שהם מרגישות מטופשות עד טמטום.
ל Death Note כפי שציינו יש מספר דברים טובים שעובדים בעברו השחקן והדמות של אל היא אחת מהם גם האל ריאקו עושה עבודה נפלאה, הרבה מהדמויות המשניות מצליחות להפתיע בתפקידים הקטנים שלהם ועדיין משכנעים. אך שני הדמויות הראשיות של נייט וחברתו מיה הם ליהוק שגוי שמצליח להוסיף לדמויות שלהם לאבד את כל מה שמעניין להם עם התסריט שנשחק, בהחלט אפשר לראות שעם שחקנים יותר מוצלחים אפשר היה לסלוח על החלטות העלילה מטופשות.

לסיכום

הסרט עושה הרבה דברים שונים מהמאנגה אך הוא עדיין לוקח את התמצית של הסיפור והוא בסוף היום הרעיון של מחברת המוות, האל ריוקו ונותן לנו סוג של עיבוד למאנגה הפופלארית, הסרט כעצמו הוא מבדר לרוב עם חלק אמצעי מאד חלש אך התחלה טובה וסוף טוב.
הוא לא הסרט הטוב ביותר שנטפליקס הוציאו עד היום אך הוא בהחלט שווה צפיה ובעיקר בגלל ווילאם דפו בתפקיד ריוקו.

תגובות

תגובות