טריאז׳ איקס ביקורת סדרה

נכתב ע"י עומרי קמיונר‎
כדור בראש וגם לפמיניזם טריאז׳ איקס היא אנימה יפנית המבוססת על מנגה באותו השם.
הסדרה מגוללת את סיפורה של סוכנות הביון מטרה שחורה, סוכנות שהמטרה שלה היא למצוא ולהרוג את המאפיונרים והרוצחים הגדולים של יפן שדרך המשפט הרגילה לא מספיקה כדי לעצור אותם.
הרעיון שעומד מאחורי הסדרה הוא שבכול פרק היחידה יוצאת אחרי ארגון פשע , הקבוצה מקבל את הפקודות מהמנהל שלהם שמורה להם והם מטפלים בארגון הפשע מהפושע הקטן עד לראש.
הכל טוב עד שיום אחד הם מגלים סם מיוחד שהוא נסיוב שמי שמקבל אותו ניחן ביכולות על אנושיות כמו ריפוי מפציעות של מוות בטוח ועד כוחות על, בעקבות הסם סוכנת הביון מקבלת את המשימה לטפל גם בעבריינם המשתמשים בסם

הרבה יותר מסופר גיבורים

למרות שהעלילה נשמעת די פשוטה הסדרה בעלת עומק עלילתי והרבה רבדים, הסדרה מעלה מספר שאלות פילוסופיות שנשאלו במהלכה כמו האם להרוג את הרוצחים בלי משפט זה צדק ? או האם כאשר אני נשארתי בחיים הייתה לזה מטרה ? הסדרה לא מתביישת לבדוק את הנושאים הפילוסופים הללו ואחרים.

טריקים זולים

הדמויות בסדרה הם עגולות ובעלות הליך למידה מסיום אך אי אפשר להתכחש לעבודה שכדי להפיץ את הסדרה לקהל יותר רחב הם הפכו אותה לבוטה במיוחד מבחינה מינית ואלימות בצורה חסרת משמעות מבחינה עלילתית ומוגזמת במיוחד עד רמה שלא הייתה שם אישה פרופורציונלית אחת או בעלת התנהגות נורמטיבית.
מבחינה הזו יש כאן תחושה של הזולה של האיכות של הסדרה והרמה של הסדרה שמבחינה עלילתית הייתה כתובה הייטיב אך עם סצנות עירום מיותרות וביטוי מוגזם מבחינה מינית של הדמיות אי אפשר שלא להבחין בהחפצה הנשית לאורך הסדרה שלא תרמה כמעט בכלל לעלילה ולא תאמה את הטון היותר רציני והאפל שלה.

האנימציה

האנימציה בסדרה הייתה נהדרת ובעלת סגנון ויזואלי מעניין אך לא באמת מחדשת משהו בתחום המגנה או האנימה. כפי שציינתי מיקודם השימוש בעירום היה גם פוגעני בגלל העיצוב המוגזם של הנשים, כל הנשים בעלות חזה גדול וכל הזדמנות שאפשר הם מוצגת כאובייקט מיני ומשפיל.

לסיכום

לסיכום על אף העלילה המעניינת והעמוקה שלה "טריאז׳ איקס" נופלת על ניסיון זול למכור את הסדרה כאילו זה פורנו בשביל לתפוס קהל צופים נוסף וזה בהחלט גורע ממה שיכולה להיות סדרה להיות הרבה יותר ממה שהיא.

תגובות

תגובות