מספר עובדות על סדרת הסרטים של שודדי הקאריביים

עם צאת הסרט החדש של שודדי הקאריביים: ישבנו לכתוב מספר עובדות על הפיראטים הכי שייקים הקיימים בהוליווד, כל מה שאתם צריכים לדעת לפני ואחרי שראיתם את הסרט החדש בסדרה.

לקרוא את הביקורת לחצו כאן

נשתדל להמעיט את הספויילרים אבל מי שלא ראה את ארבע הסרטים הקודמים ראו הוזהרתם.

נתחיל עם עובדות החשובות

 

הסרט הראשון שיצא ב2003 תוכנן לצאת עם כוכב אחר לגמרי, השחקן רוברט דה נירו היה אמור לשחק את התפקיד של ג'יק ספארו אך בגלל שהוא לא האמין בסרט הוא החליט לוותר על התפקיד, כנראה שהוא מתבאס על זה עכשיו.

רוברט דה נירו בתפקיד גי'ק

רוברט דה נירו בתפקיד גי'ק

 

השחקנית קירה ניטטלי הייתה בת 17 כאשר קיבלה את התפקיד לככב בסרט והיה עליה להסתובב  עם מלווה לכל הצילומים של הסרט.

 

הקטע המפורסם מהסרט הראשון שוב האסירים קוראים לכלב להביא להם את המפתח הוא נקלח מהנסיעה שעשועים שעליה מבוסס על הסרט בפרק של שדיסנילנד.

אזכור לאטרקציה של הפארק

אזכור לאטרקציה של הפארק

ג'וני דפ  הפך את ג'יק ספארו לתפקיד שהוא האמין בו, לפי ראות עיניו של של ג'וני דפ הפיראטים היו כמו כוכבי רוק ולכן הוא הוסיף איפור שחור מתחת לעיניים ושיני זהב, לפגישה עם האולפנים של דיסני הוא הגיע כבר עם שיני הזהב במטרה שיהיה לו על מה להתמקח.

האולפנים חששו מאד מהצורה שבה שג'וני דפ רצה לקחת את התפקיד של ג'יק ספארו, תוסיפו על כך שהשחקן ידעו בזה שהוא  מאלתר חלק מהקטעים שלו כולל הטקסט בסיום הסרט הראשון שבו הוא אומר "Now, Bring me that Horizon".

בסרט השני שודדי הקאריביים : תיבה של איש מת, כריסטופר וולקן היה בדיבורים לתפקיד של דיווי ג'ונס אך בגלל זמני צילומים לא הסתדר והשחקן בייל ניל קיבל את התפקיד.

כריסטופר וולקן כמעט היה ג'ונס

כריסטופר וולקן כמעט היה ג'ונס

הסרט השני בסדרה לא שודר בסין בגלל סצנת הפתיחה עם הקניבילים.

ג'וני דפ הודה מספר פעמים שהוא ביסס את דמותו של ג'יק ספארו על קית ריצארדס לכן זה היה טבעי שבסרט השלישי בתפקיד אביו של ג'יק ספארו קית ריצראדס הופיע. בסרט החמישי בסדרה הוא לא היה זמין להגיע אך במקומו הופיעו אגדת רוק אחרת.

קית ריצארדס הוא הבסיס לגי'ק ספארו

קית ריצארדס הוא הבסיס לגי'ק ספארו

הצוות של ההולנדי המעופף היה אמור להיות רוחות רפאים אך הבמאי רצה שהם יהיו יותר ריאלסטים והם הלכו על שילוב של יצורי הים והפיראטים, בסרט החמישי דרך אגב אנשי הצוות של סאלאזר הם רוחות רפאים.

הקראקן הוא מפלצת ימית המיתולוגיה הנורווגית, החוקר קארולוס ליניאוס שחיי בשנות 1700 תיאר בהרחבה על המפלצת הימית בספרו מערכת הטבע" (1735).

זה לא הופעה היחידה של הקראקן בקולנוע, ניתן לראות אותו גם בסרט "מפגש הטיטאנים" למרות שהסיפור שם מתבסס על המיתולוגיה היוונית המפלצת מופיעה.

הקראקן במפגש הטיטאנים

הקראקן במפגש הטיטאנים

האי טורטוגה נקרא על שם צב בגלל הדמיון שלו לצב, במאה ה17 הוא היה ידוע על כך שהוא מקום מפלט לשודדים.

קליפסו היא דמות מהמיתולוגיה היוונית, היא ביתו של הטיטאן אטלס, ביתה של קליפסו שכן באי המיוער אוגיגיה, ששימש כמרכזם של כל המים.

כל הגברים שדמותה של אליזבית מנשקת מתים, ג'יק ספארו, וויל טרנר, סאו פנג, ג'יימס ווירינגטון.

וויל טרנר בסוף הסרט השלישי מקבל קללה שהוא יכול ללכת על אדמה רק פעם בעשר שנים, הסרט מתרחש בשנת 2007 והסרט החמישי הרואה את חזרתו של וויל מתרחש בשנת 2017.

הבמאי של הסרט הרביעי "זרמים זרים" אמר שלתפקיד הנשי הוא ראה תמיד את פנלפי קרוז.

זרמים זרים

זרמים זרים

אלפרד מלוניה נשקל לתפקיד של בלק יברד אבל לבסוף לא נבחר.

מייגן פוקס נשקלה לתפקיד של בת הים בסרט הרביעי אך לבסוף הוחלט ללכת עם שחקנית אחרת .

 

 

תגובות

תגובות