באטמן נגד סופרמן ובעצם כולם נגד כולם

ב-2013 חברת WB בשיתוף פעולה עם חברת הקומיקס DC יצרו לנו מציאות חדשה בעולם הקומיקס של DC בצורה של משחק מכות קלאסי וכך הגשימו לכל מעריצי גיבורי העל חלום ילדות שבו הם יכולים להכריע ביניהם את הויכוח מיהו גיבור העל החזק ביותר (כמובן שבטמן). INJUSTICE GODS AMONG US הביא לנו משחק מכות טוב (WB השתמשה בחברת NetherRealm Studios שהביאה לנו את סדרת מורטל קומבט המוצלחת) אבל בעיקר המשחק הצליח בגלל הסיפור הייחודי ש-DC יצרו ונתנו לו עומק נוסף בסדרת קומיקס מוצלחת גם.
אז כאשר INJUSTICE 2 הושק זה יצר ציפייה אדירה למשחק ההמשך והוא אכן לא מאכזב בכלל ואפילו עולה על קודמו בכל פרמטר.

גרפיקה

מנוע המשחק של MORTAL KOMBAT X חוזר אלינו בגרסה משופרת על סטוריאידים ולכן אנחנו מקבלים את אחד מנועי משחק המכות היותר טובים שבהם נתקלתי, המשחקיות מהירה מאוד שזה אחד הדברים היחידים שמעריצי המשחק הראשון ביקשו לשנות והוא משחק מהיר ודינמי. הדמויות מלוטשות מאוד מבחינה גרפית עם מתן תשומת לב לכל פרט ופרט בייחוד בשל העובדה שהדמויות במשחק ניתנות לשינוי ע"י שלל אביזרים שאנו מרוויחים במשחק (נגיע לזה מאוחר יותר).תשומת הלב לפרטים בזירת הקרב מדהימה,החל משימוש כמעט בכל רכיב שנמצא באזור הזירה בשלל צורות ואזורי תאורה שונים בזירה.
דבר אחד שלא עבר אלינו ממנוע המשחק של MKX הוא מהלכי ה – X RAY המצויינים אבל כנראה זה משהו ששמור לסדרת MKX אבל אם אכן היה עובר גם ל-INJUSTICE היינו מקבלים משחק מושלם מבחינה גרפית.

Injustice 2 סופרמן

Injustice 2 סופרמן

עלילה

עלילת המשחק הראשונה עוררה הדים בעולם הקומיקס מכיוון ש-DC לקחו אותנו למקומות אפלים ביותר. עולם שבו הג'וקר מרמה את סופרמן וגורם לו לרצוח את אהובתו לויס ואף להרוס את מטרופוליס הוא לא משהו שאנו נתקלים בו כל יום וכמובן העובדה שסופרמן נשבר, רוצח את ג'וקר ובונה שלטון טרור שמחפש לחסל את כל הפושעים, הנבלים ואפילו את גיבורי העל שעומדים בדרכו.
אמנם בסוף (כרגיל) בטמן מגיע ומסדר את הכל ואפילו כולא את סופרמן העריץ. עלילת המשחק לוקחת אותנו כמה שנים קדימה שאיום חדש מופיע בצורתו של הנבל בריניאק וגורם לשלל גיבורי העל לקבל החלטות ולגבש את עמדותיהם. לא אהרוס לכם את העלילה כמובן אבל הסיפור שוב מוצלח ואפילו יותר מקודמו,דיבוב הדמויות כמובן ברמה הכי גבוהה שיש,קטעי המעבר מבויימים טוב ויש לנו אף קבלת החלטות שמשנות את העלילה, דבר שיגרום לנו לחזור מספר פעמים למצב המשחק הראשי של המשחק.

משחקיות

למרות שהנוסחה של משחק מכות היא יחסית פשוטה , חברות כמו NetherRealm Studios ו- NAMCO ממשיכות לשכלל אותה ולהוכיח לנו שאכן כל משחק מכות הוא שונה ומגוון יותר מקודמו.
כל מי ששיחק ב-MKX ירגיש ישר בבית מבחינת מהירות המשחק ואף מבחינת צבירת האנרגיה למהלכים המיוחדים. שיפור מהירות המשחק לעומת המשחק הראשון הוא דבר שמעריצים רבים חיפשו ואכן קיבלנו את זה כאן ובגדול.
המשחק INJUSTICE  פשוט כיפי וזורם, הוא לא מרגיש מסורבל עם שום דמות למרות שה – SUPER MOVES מוציאים לפעמים את השחקן משטף המשחק אבל עדיין הם שווים את זה מבחינת קטע המעבר החביב שהם מספקים לנו שבו אנו רואים את היריב שלנו בתפקיד סמרטוט רצפה שאיתה אנו מנקים את הזירה.

מעבר למצב המשחק הראשי שהוא סיפור המשחק , NetherRealm Studios יצרו מצב משחק שבו תבלו את רוב זמנכם והוא ה-MULTIVERSE, מצב המשחק הזה הוא בעצם מצב משחק שמשתנה ומתפתח לנו כמעט כל יום עם טורנירים ייחודיים, הצטרפות לקבוצות שחקנים אחרות שבו נרוויח ניקוד וציוד לדמויות שלנו.
הדבר העיקרי שמצב המשחק הזה נותן לנו הוא האפשרות לפתח כל דמות ודמות במשחק ע"י צבירת נקודות XP , צבירת ציוד חדש שנשתמש בו על הדמויות שלנו שישנה להם כמובן את המראה ובייחוד את יכולות הקרב שלהם ולכן אנו מקבלים מעבר לסוג אחד של סופרמן , כמה עשרות סוגים של סופרמן (לא דבר טוב בעיני) שבו נוכל להשתמש לפי הצורך שלנו בקרבות הבאים.
MULTIVERSE גם נותן לנו השלמה מבחינת עלילת המשחק עם עומק נוסף של הסיפור של כל דמות ולכן זהו מצב המשחק המושלם של מי שמחפש נגיעה קטנה של משחק תפקידים אפילו במשחק מכות קלאסי.

לסיום

השנה אנחנו צפויים לקבל לאחר שנים את שיבתו של מלך משחקי המכות TEKKEN 7 כמובן,אבל לאחר מספר רב של שעות משחק ב – INJUSTICE לא כל כך בטוח שאחפש משחק מכות אחר השנה. INJUSTICE 2 הוא משחק חובה לכל חובב משחק מכות באשר הוא, מצבי המשחק המגוונים וכמובן העונג של לפוצץ את הפרצוף הזחוח של סופרמן עם בטמן שווה כל רגע…

ביקורת למשחק INJUSTICE 2
גרפיקה9
עלילה9
משחקיות10
9.3Overall Score

תגובות

תגובות