התרשמות ראשונה

מאחד מהקונסולת המסקרנות ביותר שיצאו בשנים האחרונות

האם Nintendo הצליחו היכן שכל האחרים נכשלו?

ב – 20 לאוקטובר 2016 חברת NINTENDO פרסמה סרטון באורך 3 וחצי דקות ואימתה את מחול השמועות שהתרוצץ כבר שנים לגבי קונסולה מהפכנית חדשה מבית החברה שהמציאה את קונסולות המשחק הביתיות.

בזמן שצפיתי בסרטון כמו שאר העולם עברה בראשי מחשבה אחת בעיקר והיא איך לא חשבו על זה קודם? כל גיימר אמיתי תמיד רצה להמשיך את המשחק שהוא משחק שעות בבית גם בדרכים, זה לא שחברות מסוימות ניסו לעשות זאת אבל זה לא היה זה.

לאחר כיותר מחודש עם ה – NINTENDO SWITCH אני יכול לומר לכם בבטחה של- NINTENDO יש את הנוסחה המנצחת והפיתרון הזה לקהילת הגיימרים אבל זה לא אומר שהקונסולה מושלמת.

ליגה אחרת

דבר ראשון ומאוד חשוב שעליכם להבין חברת NINTENDO לא באה להתחרות במשחקי הכוח שמתנהלים בין SONY ו- MICROSOFT למי יש מעבד חזק יותר ולמי יש זיכרון מהיר יותר וכו', ממש לא הם באים ממקום של לחדש משהו לקהילת הגיימרים והם אכן עשו זאת.

הקונסולה בעל צג של 6.2 אינץ' ברזולציית P720 לא באה לתת לנו גרפיקה שמעולם לא ראינו אבל עדיין המשחקים שבדקתי על הקונסולה רצו בצורה חלקה והמסך המשובח שהם התקינו בעל ציפוי מט נותן לנו תמונה מעולה ואפילו ניתן לשחק בו בתאורה גבוהה או לחלופין מחוץ לבית בתנאי תאורה חזקים.

מבחינת מעבד NINTENDO בחרו לשים מעבד של חברת NVIDIA שיש לו ביצועים לא רעים בכלל וצריכת חשמל יחסית נמוכה דבר שהכרחי לקונסולה ניידת ואכן נכון לעכשיו הבחירה שלהם נכונה ולא מאכזבת.

חיי הסוללה של הקונסולה נעים בין 3 שעות ל-6 שעות תלוי במשחק בו אנו משחקים, לדוגמא עם המשחק ZELDA גירדתי כמעט 4 שעות משחק אבל עם משחקים אחרים הקונסולה עבדה בקלות מעל ל-5 שעות משחק.

בינתיים זה מרגיש לכם כמו ביקורת לקונסולה משחקים ניידת נכון? אז לא.

מעבר בין המסך הקטן לגדול לא מורגש

מעבר בין המסך הקטן לגדול לא מורגש

באריזה של הקונסולה מגיע DOCK שאליו אנו מחברים את הטלויזיה ואז משחילים את הקונסולה והקסם מתחיל…הנקודה שבה חיברנו ממשיכה באופן רציף וחלק למסך הטלוויזיה שלנו וכל מה שנשאר לנו לעשות הוא לנתק את בקרי ה-JOY CON ולהנות מרזולציה של עד P1080 במסך הטלוויזיה שלנו, זה פשוט עובד נפלא ובצורה חלקה ולא מגושמת של להגדיר דברים וכו' פשוט להחליק את הקונסולה ל-DOCK וזהו.

גולת הכותרת בעיני של ה- NINTENDO SWITCH היא בקרי ה-JOYCON , חברת NINTENDO  באירוע ההשקה של המכשיר טענה שהעיצוב שלהם נעשה בהשראת כל הבקרים של הקונסולות הישנות שלהם וזה אכן כך.

יכולת של בקר תנועה כמו ב- WII יש לנו, פירוק השלט ל-2 יחידות נפרדות ל-2 שחקנים כמחווה ל-NES יש לנו,פונקציית NFC ומצלמת אינפרא אדום כמחווה ל- WII U גם יש לנו בקיצור יש לנו את בקר המשחקים הכי טוב שנגעתי בו וזה עוד לפני שדיברתי על מנוע הרטט המדהים שהוטמע בבקר כל כך קטן וקל.

 

מה עם משחקים?

הכל טוב ויפה אבל קונסולת משחקים תקום או תיפול לפי מבחר המשחקים שלה ופה ל-NINTENDO צפויים חיים קצת קשים.

הכל טוב ויפה שיש להיטים שמבוססים על העולם של MARIO או משחק מושלם,כן משחק מושלם(צפו לביקורת בקרוב) כמו ZELDA אבל מה לגבי חברות צד שלישי שיוציאו משחקים לקונסולה?

אז לגבי זה העתיד קצת מעורפל למרות הכרזות של חברת EA ש – FIFA הבא ייצא ל-SWITCH בגרסה זהה לגרסה של PLAYSTATION ו-MICROSOFT וחברת K2 אפילו הייתה בין הראשונות להראות את NBA 2K18 רץ על ה-SWITCH בסרטון ההשקה שלו.

יש אפשרות לדעת כיצד המשחקים ירוצו על קונסולה חלשה יותר מ-PLAYSTAION ? יש אפשרות לדעת האם אכן המשחקים ייצאו בגרסה זהה ולא בגרסה חלקית? והכי חשוב יש אפשרות לדעת האם זה אכן יקרה?

התשובות לשאלות הללו קריטיות לעתיד של הקונסולה המצויינת הזו,כי לא משנה כמה טובה הקונסולה בלי LINEUP מובחר של משחקים היא חסרת משמעות במיוחד שכרגע מערכת ההפעלה שלה רק בשלבי התפתחות וחסרת דברים בסיסיים כמו דפדפן אינטרנט או אפילו אפליקציות כמו YOU TUBE או NETFLIX.

הjoy con הם חוויה חדשה

הjoy con הם חוויה חדשה

 

מחשבה אחרונה

לסיכום, כמי שגדל על קונסולתNES  שדי הכניסה את עולם ה-ARCADE לביתנו אני שומר חסד נעורים לחברת NINTENDO ומעבר לכך אני מפרגן להם בגלל האומץ שיש להם להתמודד מול מעבדים מפלצתיים של החברות המתחרות באמצעות חידושים.

השנה הקרובה היא קריטית ל-NINTENDO SWITCH בגלל הרבה בחינות ויהיה מעניין לעקוב ולראות האם באמת NINTENDO חזרה להתמודד מול השחקניות הגדולות, לפי המכירות המטורפות בינתיים של המכשיר נראה שכך אבל רק הגיבוי המלא של חברות המשחקים ייתן להם את כרטיס הכניסה חזרה למועדון של השחקניות הגדולות.

 

 

 

תגובות

תגובות