הרבה שנים עברו מאז יצא אקסמן בשנת 2000, הסרט ביצאתו כוון להצלחה בינונית פוקס אז נתנו לו תאריך יציאה של אוגוסט עם תקציב יחסית מזערי (50 מליון דולר, מי אמר דדפול?) ובמאי שבא מתחום סרטי המתח\ סרטי אוסקר בריאן סינגר שהיה מעומד לאוסקר על סרטו "החשוד המיידי". מה שפוקס וכל שאר העולם לא ידעו או לא הבינו אז, היה כוחו של קורא הקומיקס ועם תקציב מזערי ותקציב פרסום יותר קטן הסרט הצליח להכניס 54 מליון דולר בסופשבוע הראשון ולהוכיח שסרט קיץ לא חייב להתחיל בפיצוצים (מי אמר מייקל ביי ?).

הזמן עבר וסדרת הסרטים של אקסמן ראו את הירידות (וולרין המקור, אקסמן 3) והעליות שלהם (אקסמן : ההתחלה, אקסמן ימים של עתיד עבר), הבמאי בריאן סינגר עבר לביים את סופרמן חוזר וחזר חזרה לעולם שהוא ייצר, לאחר ההצלחה המסחררת של אקסמן ימים שעבר הצייפה הייתה גדולה ואקסמן אפוקליפקסה הביא את אחד האוייבים הגדולים ביותר של האקסמן.

הסרט הוא השלישי בטרילוגיה של הפריקוליים של אקסמן שהתחיל עם "אקסמן: ההתחלה" והמשיך ל"אקסמן: ימים שהיו" הסרטים גם קופצים בעשורים והסרט שהתחיל בשנות השישים המשיך לשבעים ועכשיו אתם יכולים לנחש הגענו לשנות ה80.

העולם גילה את קיומיים של המטוציות, מגנטו נעלם לאחר התקרית של הסרט הקודם ופרופסור אקסיוור הקים את בית הספר שתמיד חלם אך שום דבר טוב לא נשאר לנצח והתעוררת של כוח חדש, מטוציה חזקה ועתיקה ביותר שהעולם הכיר מביא לשינוי בכוחות – המטוציה אתם יכולים לנחש (קול תופים) אפוקליפסה.

המאמין של אפוקליפסה הוא די פשוט החזקים שורדים החלשים נכחדים הוא מאגד מסביבו את ארבע פרשים שתפקידם לסייע לו בלהפוך את הסטטוס קוו של העולם והמטוציות יחזרו למקום הטבעי כפי שהיה במצריים העתיקה, לתקן של אלים. האקסמן מתאגדים מחדש עם מסטוויק וצוות חדש, ג'ין גריי, ציקלופ, נייט קרולר לעצור את האיום החדש.

הבעיות עם הסרט התחילו עם התמונות הראשונות של אפוקליפסה שנראה יותר כמו אויב של הפואר ריינגרס מאשר אויב של סרט קומיקס\ מדע בדיוני, אוסקר אייזק כמה שהוא שחקן מוכשר לא הצליח לסחוף את המעריצים אך הצרות של פוקס לא הסתיימו שם והביקורות החלו להגיע חודש לפני היציאה של הסרט והם לא היו טובות.

hqyqxvfnbce8jfpwptqn

הבעיות הרבות שהתללנו היו שהסרט לא עקבי, מאבד פוקס ומתעסק יותר מדי בלעקוב אחרי הדמויות החדשות ומאבד קשר עם הדמויות הישנות ובכן לצערנו הכל די נכון אך לא רק כך.

הסרט של האקסמן נשאר סרט אקסמן בכך שהוא לא שם תפקיד חשוב רק לאקשן ומתעסק עדיין בדיון על מקומם של מוטציות בעולם, הבעיה היא שבשונה בסרטים אחרים של אקסמן הבעיה היא לא רק החוסר פוקס בעלילה אלא בעיקר על כך שרוב הדיאלוגים מסתכמים בקלישאות אחת אחר השניה, הסרט לא מצליח לסחוף אותנו בדיוניים עמוקים לפני שמגיע הזמן להשתמש בכוח מה שהיה הקסם של סרטי האקסמן.

בנוסף לכך ההפתעה הגדולה של הסרט שמגיע באמצע שלה די נחשפת בטריילים האחרונים ומבוזבזת על הייפ, הסרט מצליח לבסס הייטב את הצוות החדש שימשיך את הטרילוגיה החדשה לאחר שכל השחקנים הקודמים בצוות די סיימו את החוזה שלהם.

קוויקסילבר עדיין גונב את הופעה וכך מגנטו ואקסיוור, לורנס בתפקיד מסטוייק מבוזבזת יותר מאשר כל הפעמים שהיא קראה פיטה בסרטי "משחקי הרעב", אז האם כן כדאי ללכת לראות ? בהחלט שכן.

כל סרט של אקסמן הוא עדיין סרט טוב יותר מכל סרט ממוצע קיים ופי 100 אם זה סרט של מייקל ביי (כן אנחנו מדברים עליכם צבי הנינגה), הסרט מצליח עדיין לתת הופעות חזקות מצוות שרובו מורכב משחקני אוסקר והפתעה באמצע הסרט מצליחה לשלהב כל אוהד של הסרטים.

אז בהחלט כדאי ללכת אבל כדאי להנמיך קצת ציפיות כי סינגר קצת פספס כאן ומביא סרט קצת יותר טוב מסופרמן חוזר אך סינגר הוא סינגר והוא יודע מה הוא עושה.

אקס - מן אפוקליפסה
הסרט מצליח עדיין לתת הופעות חזקות מצוות שרובו מורכב משחקני אוסקר והפתעה באמצע הסרט מצליחה לשלהב כל אוהד של הסרטים.
במאי62%
תסריט64%
משחק66%
אפקטים64%
ההפתעה וקוויקסילבר80%
67%Overall Score

תגובות

תגובות