LOADING

Type to search

ביקורת לסדרת HBO RUN עונה ראשונה פרק 1

Share

יש אהבה שנשארת לנצח?

התכנון של רובי הוא לעשות יוגה ולהיות בבית בזמן כדי לקבל את הרמקולים של בן הזוג שלה, הכל משתנה כאשר היא מקבלת הודעה עם הטקסט RUN, רובי עוזבת את הכל עולה על הטיסה הראשונה לניו יורק ולרכבת הראשונה אחרי השעה חמש.
כך מתחילה הסדרה החדשה של HBO פגישה של זוג אוהבים מגיל צעיר אשר התחייבו אחד לשני שכאשר יקבלו את הודעה עם הטקסט RUN יעזבו את הכל ויברחו לפגוש אחד את השניה.
הסדרה שהיא שילוב של קומדיה ודרמה המציבה במרכז העלילה את השאלה האם אנחנו באמת שלמים עם אהבה שאנחנו נמצאים בה? והאם קיימת האהבה הזו שאנחנו מרגישים, שיכולנו להיות מאושרים בה? ומה קורה כאשר יש לנו את הזדמנות לחזור לאותה אהבה?
למרות האהבה הגדולה של רובי ובילי לשני הדמויות יש חיים אחרים מחוץ להרפתקה הזו שהם נמצאים בה ולבחירה לעזוב את הכל ולברוח יש השלכה על החיים שלהם, האם אהבה של העבר חזקה כל כך כדי להרוס את כל מה שהם בנו עד היום?

שחקנים רבותי שחקנים

השחקנים מריט וויבר המשחקת את רובי והשחקן דומנל גליסון המשחק את בילי הם הלב של הסדרה, הסדרה מתבססת על כימיה של הדמויות והיכולת שלהן להחביא מאיתנו את הסודות שהם מביאים לרכבת ולהרפתקה הזו.
השחקנית מריט וויבר זוכת פרס האמי על תפקידה בסדרה "האחות ג'קי" מוכיחה שוב שיש סיבה לכך שהיא זכתה באמי וגם כאן מדהימה ביכולת המשחק הסוחפת שלה.
השחקן דומנל גליסון הוא השחקן הזה שכולם מכירים אבל לא יודעים מאיפה, גליסון ידוע מסרטים קטנים כמו "כל הזמן שבעולם" או "אקס מכינה" (המעולה), בשנים האחרונות הוא נכנס ליקום של מלחמת הכוכבים בתפקיד הנבל גנרל האקס.
אין ספק ש HBO בחרו נכון!
שני השחקנים הם מהשורה הראשונה ביכולות המשחק שלהם ומפצצים בכימיה ומשיכה שיוצאת מעבר למסך, מה שעובד אפילו יותר לטובתם היא העובדה ששני השחקנים הללו הם שחקני תפקיד איכותיים.
בזכות יכולת המשחק של שני הדמויות אפשר ממש להרגיש את המתח, ההיסוס והסודות שמתחבאים מאחורי החיוכים והרצון שלהם להיות ביחד.

HBO בונה על סיפור טוב

בלי הרבה ספויילרים על העלילה עצמה אפשר רק לנחש שבפרקים הבאים האהבה של הדמויות תעמוד במבחן הרצון שלהם להיות ביחד. הסודות שהביאו איתם לרכבת גם יתגלו ואנחנו נלמד וגם נצטרך לשפוט אותם על ההחלטה שמצד אחד יכולה לפגוע בחיים הקודמים שלהם אך נאמנה לתשוקה שלהם.
HBO היא מומחית להפיק סדרות איכותיות וזה מה שעומד מאחורי ההצלחה הבלתי נגמרת שלהם (אם נסלח להם על הסוף של "משחקי הכס"), הסדרה RUN עומדת בסטנדרטים הגבוהים של הפקה מבית HBO. והעובדה הכי ברורה מאליו ההתחייבות לכך שלאו דווקא נקבל סדרת קומדיה או דרמה אנחנו מקבלים סיפור וHBO מתחייבים לעמוד מאחורי סיפורים מעניינים ומיוחדים.

לסיכום

אם אתם מחפשים עוד סדרה על זוג שעובר לדירה חדשה בעיר גדולה וכל פעם מתמודד עם בעיה חדשה אך על דאגה עד סוף הפרק הם איכשהו מסדרים את כל הבעיות שלהם (תוך 25 דקות פחות או יותר) אז לא חסר סדרות כאלה.
אם בא לכם לנסות סדרה חדשה מיוחדת שנותנת דגש לבחור שחקנים איכותיים שלאו דווקא יצאו מקטלוג של חברת אופנה וסיפור שמעמיד את הדמויות הללו לא כטובות או לא כרעות פשוט כאנושיות הסדרה RUN היא הסדרה בשבילכם.
 
את הפרק הראשון של הסדרה RUN אפשר לראות באתר סלקום TV בחינם עוד היום ועוד פרקים סדרות אחרים של HBO.