הנשים החדשות

הספר "נשים קטנות" של הסופרת לואיזה מיי אלקוט הוא אחד מספרי הקלסיקות של כל הזמנים, הספר שעוקב אחרי בנות משפחת מארץ והרצון שלהם מצד אחד לקחת חלק בחברה ומצד שני להתבלט ולא ליפול תחת המסכמות החברתיות של אותם זמנים הפך את אותו לספר חשוב ובלתי נשכח.
הדמות של ג'ו מארץ' הבלתי נשכחת מציגה דמות מהפכנית לזמן יציאת הספר, ג'ו לא רוצה להתחתן בגלל שצריך להתחתן, לא חושבת שכסף יגרום לאושר והכי חשוב נלחמת בכוח בחברה כדי לבטא את עצמה והעצמאות שלה.

 

דור חדש ספר חדש? או עדיף שלא

הסרט החדש מבויים ע"י הבמאית גרטה גרוויג עומדת מאוחרי הסרט "ליידי בירד" וכאן נמצאת הבעיה והצלחה של הסרט, מצד שני הבמאית גרטה גרוויג מצליחה להביא מבט חדש על הספר את הסגנון שלה והדמויות המיוחדות שלה אשר נעות בין דרמה לקומדיה אך באותה מידה היא גם הבעיה לקח שהסרט לא מתרומם לשיאים חדשים.
הבחירה לא לספר את העלילה בצורה לינארית כמו הספר עצמו אומנם מעניינת כרעיון אך בעלת פגם חשוב מאד, אנחנו מפספסים את היכולת לגדול עם הדמויות ולהבין למה הם נמצאים במצב הרגשי שהם בו באותו רגע.
קווי העלילה של הסרט נעים מעבר לעתיד ללא הפסקה והדרך היחידה של הצופים לזהות את זה היא לרוב שינוי בפלטת הצבעים של הסרט או שינויים קטנים של הדמויות עצמם.
הבחירה הזו מצד שני מרחיקה את הצופים מהדמויות עצמם ומחסירה את המסע הרגישי שהם עוברים.

"נשים קטנות" של שנת 2019\2020 תלוי באיזה מדינה הוא יצא הוא סרט מסוגנן בצורה יוצאת דופן, בעל עיצובים של התקופה שהם בלתי נשכחים ותלבושות של הדמויות שלא מביישים סרטי ענק (Vסרט נעשה בתקציב הזעום של 40 מיליון דולר להוליווד).

מסירשה רונן היא תופעה בלתי נשכחת

מסירשה רונן היא תופעה בלתי נשכחת

אנסמבל של שחקנים מדהים

השחקנים החל מסירשה רונן המשחקת גם בסרט "ליידי בירד", לשחקן המוכשר טימותי שאלאמה המשחק את לורי, פלורנס פיו ואמה ווטסון. הם הלב של הסרט והם בסוף היום מצליחים להעביר אותנו דרך המסע של הדמויות.
האנסמבל של השחקנים מצליח לשחק הייטב אחד עם השני ולגרום אפילו לשחקנית ענקית מריל סטריפ להיות חלק מהצוות ולא להיבלט בצורה יוצאת דופן, אין ספק כמובן שבסוף היום שסירשה רונן המשחקת את ג'ו וטימותי המשחק את לורי הם הגרעין של הסרט.

אין ספק שהחוזק של הסרט מושתתת על משחק באיכות הגבוהה ביותר ודור של שחקנים צעירים המוכיח שיש להם עוד הרבה מה לתת לנו ולעולם הקולנוע. (שימו את סירשה רונן ו טימותי שאלאמה בסרט של מארוול כבר!!).

לפעמים לא צריך לחדש מה שנחשב כבר חדשני

לקראת סופו של הסרט הבמאית והכותבת מחליטות קצת לסטות מהקו העלילה של הספר על מנת לתת לגיבורות בחירות המתאימות יותר לשנת 2020 ובחירה זו היא תמוהה מכוון שהספר עצמו נכתב בשנת 1868 והוא היה מספיק מהפכני לזמנו ואין צורך להוסיף עוד שינויים לעלילה כדי לגרום לנו להבין את המהפכנות שבדמויות לאותה עת.

לסיכום

"נשים קטנות" החדש הוא סרט מרהיב בנראות שלו שמורכב מצוות של שחקנים בלתי נשכח אשר מוכיח שלעתיד של הוליווד יש עדיין דור חדש של טאלנטים בלתי נשכחים, בחירות שנובעות בעיקר מלקפוץ מעבר לעתיד כדי לספר את הסיפור ושינויים בעלילה פוגמים בסרט ובמקום לפוך אותו לגרסה חדשה ומיוחדת הוא הופך להיות סרט בינוני אשר היה יכול להיות בלתי נשכח.

תגובות

תגובות