בחורים רעים לתמיד וקצת יותר זקנים

יש לי יחסים של אהבה שנראה לסדרת הסרטים "בחורים רעים", הסדרה שהחלה כבר יותר מלפני כמעט 20 שנה הייתה הפריצה הגדולה של השחקן וויל סמית' מהמסך הקטן למסך הגדול. וויל הפך להיות מהנסיך המדליק מבל אייר לכוכב אקשן.

בסרט הראשון הסרט הציג קומדיית אקשן שבה שני שוטרים אחד מהם איש משפחה השחקן מטרין לורנס מחליף זהות עם הפלייבוי השחקן וויל סמית'. השוטרים עושים זאת על מנת ללכוד סוחר סמים אך כל זה לא באמת חשוב כאשר הבמאי מייקל ביי עומד מאחורי הסרט.

הסרט מלא במרדפי מכוניות, אקשן לא הגיוני ללא הפסקה ובעיקר הרבה רגעים של בסלאו מוטשיין, אך גם מייקל ביי לא מצליח לקלקל הפעם את הסרט ו"בחורים רעים" הראשון הוא בסוף היום סרט עם הרבה סטייל שני כוכבים כריזמטיים ועיקר מבדר.

אחר כך הגיע הסרט השני בסדרה ומייקל ביי כבר הפך להיות יותר קרוב למייקל ביי שאנחנו מכירים והסרט הוא מנופח על יתר המידה, אקשן שלא באמת ברור בגלל שיטות צילום שלא ברור למה נבחרו ובעיקר עלילה משעממת ונשכחת.

שני הסרטים הצליחו לעשות מספיק כסף כדי לעשות את כל המעורבים בהפקה מרוצים אך לא מפסיק כדי לעשות סרט נוסף.

כמעט 20 אחרי הסרט הראשון אנחנו מקבלים את הסרט השלישי בסדרה.

העלילה שוב מתמקדת על המערכת היחסים בין שני השוטרים מייק לאורי ומרקוס ברנט האחד רוצה להמשיך להיות שוטר לנצח והשני רוצה לפרוש לראות טלויזיה. הפעם זוג השוטרים צריכים להתמודד עם רוח מהעבר שחוזרת לנקום בהם בצורה של ארמנדו ארמס, ראש קרטל סמים הידוע כרוצח קר דם.

כמעט מייקל ביי

 

הסרט הפעם מבויים ע"י עדיל אלערבי ובילאל פלאח שהם מנסים לחקות את הסגנון של מייקל ביי מה שגורם לכך שהסרט אומנם לפעמים נראה ומרגיש כמו סרט של מייקל ביי אך בצורה טובה יותר.

האקשן אומנם מגוחך אך כל זה פחות משנה שיש דינמיקה מוצלחת בין מרטין לורנס לוויל סמית'. שני הכוכבים באו להנות והם מצליחים לעשות את זה.

 

הסרט "בחורים רעים לנצח" מלא בעיות ויש כל כך הרבה שיקח לנו את כל האינטרנט וחזרה כדי לציין אותם, אבל אם אתם כבר בחרתם ללכת לראות את הסרט "בחורים לתמיד" אתם לא באים לחפש את הבעיות אתם רוצים לראות את וויל סמית בתפקיד מייק לאורי ומרטין לורנס כמרקוס ברנט מספרים בדיחות ומדי פעם הורגים כמה פושעים לא יהיה אכפת לכם שהדמויות מוצאת את עצמם באופנוע עם תת מקלע וכלב ענקי מחסלים רכבים בכביש מהיר (בגלל שלמי זה לא קרה).

 

"בחורים רעים לנצח" עובד מעולה בעיקר בגלל שהבמאים עדיל אלערבי ובילאל פלאח מנסים לחקות את הבמאי מייקל וביי ובכך לרוב מייצרים סרט שהוא נוסטלגיה למה שאהבנו אבל מדולל ובעיקר יותר מבדר ופחות כל מה שעשה את הסרטים הקודמים בעייתי.

לסיכום

לכל מי שחובב את הסדרה או פשוט רוצה לראות סרט מבדר ומהנה ימצא הנאה רבה לראות "בחורים רעים לנצח" שמחזיר את וויל סמית' ומרטין לורנס לתפקידים שהם אוהבים ונותנים לחובבי הסדרה שעתיים של הנאה ובעיקר הרבה הומר.

תגובות

תגובות