מי שמכיר את הדמיות של לגיון מהקומיקס הוא בנו של פורפסור אקס ואחד המטוציות החזקות ביותר בעולם של האקס מן, ליגיון הוא גם אחד משחקני המפתח באחת העלילות היותר טוב של האקסמן שנכתבו בשנות ה90. עידן אפוקליפסה  Ago of apocalypse. כאשר הכריזו על הסדרה אני הייתי מראשון הנלהבים לצפות בה, קודם כל אני חייב לצפות בכל דבר שקשור לאקסמן, דבר שני אני חייב לצפות בכל דבר שקשור לאקסמן.

דויד האלר הוא נער בעייתי הוא שומע קולות, דברים נהרסים ומתפוצצים מסביבו והוא משוכנע שהכל בראש שלו, האלר אפילו מאושפז בבית חולים למשוגעים לוקח תרופות ומנסה להתשפר אך הזמן הגיע שדיויד עומד לגלות שהכל לא דווקא בראש שלו.

"רגע אתה חושב שאתה יכול לשלוט בדברים לפי הראש שלך?" החוקר שואל את ליגיון ואז אנחנו מבינים שאנחנו כבר לא בעולם הקולנועי של אקסמן, אנחנו צעדנו ליקום מקביל סדרה חדשה שקצת מזכירה בקיום שלה את מטוציה אקס משנת 2001 אשר סיפרה על אנשים בעלי יכולת מיוחדים הדומים לאקסמן אבל הם לא נולדו כך הם קיבלו את זה כוחות.

חזרה במכונת הזמן ל2017 ואנחנו צופים בליגיון סדרת המבוססת על האקסמן החדשה בעולם הזה המוטציה החזקה ביותר בעולם לא יודעת שהיא מוטציה והיא כלואה בבית משוגעים מזויף וסוכני הממשלה מנסים לשכנע אותה שהכל בראש שלה.

אם יש משהו אחד שמרגישים בליגיון מהרגע שהסדרה מתחילה היא בעיקר המוח של הבמאי שכותב את הסדרה, זו לא עוד סדרה רגילה והיא מזכירה בסגנון הבימוי את הסגנון של דארן ארונופסקי, ארונופסקי ממוחה בלקחת את הצופה בחוויה דרך מטאפורות סגננות צילום של סצנת הבריאה במובל היא אחת הקטעים הטובים ביותר בסרט והיא גם סוג הסגנון שהבמאי והמפיקים של ליגיון בחרו לקחת.

כוכב הסדרה ליגיון הוא דן סטיבנס והוא גם הבחירה המושלמת לשחק את דמותו של המוטציה החזקה ביותר בעולם שאפילו לא יודעת שהיא מוטציה, הכריזמה של דן היא הסדרה עצמה בסוף היום הצד הנשי שלו סידני, רייצ'ל קלר מתחוורת מול דן.

הסדרה רצה ברשת FX  בשיתוף עם מארוול, FX היא רשת כבלים  והיא לא מוגבלת להגבלות הגיל הסטנדרטיות של הטלויזיה בדומה לסדרות כמו המתים המהלכים ומשחקי הכס, יוצר הסדרה נואה הולי מביא איתו ניסיון של שנים ושלל תגיות של הצלחה בדגש על אחת הסדרות הנפלאות ביותר שיצאו בשנים האחרונות פארגו

legion-photo-pic

הבעיה העיקרית שלי עם ליגיון זה הטרנד שיוצר אבודים התחיל איתה האינספור שאלות שאין להם מענה. השאלות זה  גם מה שיכול לעבוד בעבור הסדרה ולכל צופי יש אלפי שאלות שהם אחרי צפיה של עשר דקות של סדרה, סקרנות זה דבר בריא אך עד לנקודה מסויימת וכאשר אתה צופה בצסנה אחרי סצנה שהיא פשוט ערמה של שאלות על שאלות, חלקים חסרים שאנחנו צריכים להשלים בעצמנו ולקוות שהסדרה יום אחד תשלים בשבילנו או שהיא פשוט תערים עוד שאלות.

באותה נשימה אפשר לומר שהעריכה המיוחדת, הבחירה של הצילום אינספור השאלות והדמויות שמופיעות הם גם מה שעשות את ליגיון סדרה כל כך מיוחדת ומה שיכול להפוך אתה להיות אחת הסדרות הטובת ביותר שיצאו בזמן האחרון.

le.0.0

בוא נדבר רגע על פס קול בסדרה, פס קול גם בסרטים הוא כוח חשוב ובעל יכולת לשנות את הסדרה והסרט. פס הקול בליגיון הוא מדויק על הנקודה לכל סצנה בסדרה הפס קול מניע אותה בצורה מדהימה.

ליגיון בשונה מסרט היא סידרה והוכחה לטיבה של הסדרה לא נמדד על פרק אחד, בסוף היום מה שיקבע את הצלחה שלה ברמה המסחרית ושל המבקרים יקבע על משך הריצה של הסדרה ולא על הפרק הראשון והפרק הראשון הוא יצירה מעולה, הוא מלא מיסתורין מה שיכול להיות גם הנפילה שלה, מצולם בצורה מרהיבה וחוויה מענינת וחדשנית על העולם האקסמן שהוא לא דווקא הצד של הסופר גיבורים, סצנת הסיום של הפרק  לא מבייש אפילו סרטים אקשן הגדולים ביותר.

 

ליגיון עונה 1 פרק 1 - ביקורת
ליגיון לוקח את הסיפור המוטציות שאנחנו כבר מכירים ועוטף אותו בבמאי מוכשר, סצונות מיוחדת ונותן טעם של עוד.
משחק75%
צילום וביום90%
תסריט80%
מוזיקה83%
82%Overall Score

תגובות

תגובות