האווירה מתחממת.

אין ספק שבשנים האחרונות דסני הפכה להיות מעצמה אדירה בתחום הקולנוע עם הרכישה של "מלחמת הכוכבים" ו"מארוול" בית העכבר מצליח לעשות כל כך הרבה כסף שאפשר לרצף את כל העולם בזהב.
אך יש משהו אחד שדיסני שאפשר לזקוף לזכותם של דיסני חוץ מאהבה לכסף זה העובדה שהם עושים סרטים גם עם מחשבה על דור העתיד, הסרט "מואנה" הציג לנו גיבורה שיצאה למסע לבדה כדי להציל את האי שלה בלי צורך בנסיך שיעזור לה.
הסרט הראשון של "לשבור את הקרח" (שם נורא) הוכיח שאהבה של אחיות חזקה וחשובה כמו כל סרט אהבה האחרים.

סודות העבר

בסרט החדש "לשבור את הקרח 2" הגיבורים שלנו חיים בשלווה ואושר עד לנקודה שבה אלסה שומעת קור שקורא לה מרחוק והיא מחליטה לעזוב את החמימות של הבית ולרדוף אחרי סודות של העבר.
המסע של אלסה מעמיד את ארנדל בסכנה וכל הגיבורים יוצאים ליער האפל כדי להבין מה קרה.

"לשבור את הקרח 2" הוא בהחלט סרט מעולה, האנימציה מדהימה, הקולות (באנגלית) עושים את העבודה ואין ספק שבסרט נמצא עשרות רגעים של הומור וכל זה השילוב המנצח של דיסני. הסרט לא מצליח להתעלות אומנם על הצלחה של הסרט הקודם ו"לשבור את הקרח 2" כמה שהוא מדהים עדיין לא מתעלה על הקודם שלו.

שיעור חשוב לילדים.

הסרט כן מפתיע בנקודה אחת חשובה מאד, באחד הרגעים הקרטים ביותר של הסרט אחת הדמויות בלי יותר מדי ספוילרים מוצאת את עצמה בנקודה נואשת, בדרך כלל היינו מצפים מסרט בסגנון כזה שאיזה כוח עליון יבוא ויציל את הדמות שלנו.
לדוגמא סוף הסרט של "הנוקמים סוף המשחק" קפטן אמריקה מוצא את עצמו נגד תאנוס לבדו, פתאום משום מקום כל הגיבורים מופעים לסייע לקפטן באחד הקטעים המרגשים ביותר של הסרט.
כאן הדמות שלנו מוצאת את הכוח לבד, לא מגיע אף אחד לסייע לה, לא שום כוח עליון הדמות שלנו יוצאת לבדה לפתור את הבעיה היא מסתמכת רק על עצמה.
אין ספק שזה שיעור חשוב לילדים וכאן דיסני מקבלים 10 על 10 על הרגע הזה.

לסיכום

"לשבור את הקרח" כבר עשה את המילונים על המילונים שלו, אין ספק שהמכירות יעלו עוד ועוד ואנחנו נקבל גם סרט מספר 3, דיסני מוכחים שהם יכולים לייצר סרט שעושה גם מיליארד דולר וגם לשנות אתה החברה וללמד את הילדים שיעור חשוב על עצמאות ועל היכולת שלהם להתבסס רק על עצמם.
האנימציה מדהימה, ההומר במקום אך הסרט בסוף היום לא מצליח לשבור את ההצלחה של הסרט הראשון.
זה לא אומר שזה סרט רע להיפך זו הבחירה הטובה ביותר שלכם בקולנוע בזמן הקרוב ואנחנו ממליצים עד מאד ללכת לראות אותו אך הוא בסוף היום פחות מוצלח מהסרט הראשון.

תגובות

תגובות