שחררו את המפלצות

נטפליקס שחררו את לאחרונה את הסדרה "Day Break" הסדרה עוקבת אחרי נער בשם ג'וש (קולין פורד) אשר מנסה לאתר את החברה שלו בעולם שבו התפצצו פצצות ביולוגיות שהפכו את רוב המבוגרים לזומבים (סוג של).

סוף העולם לא כל כך נורא לדמותו של ג'וש והוא מצליח לרכב על הסקייטבורד שלו, להילחם בחרב סמוראית ולהיות הגיבור בסיפור שלו, החיים הטובים של ג'וש מופרעים בגלל סטודנטים אחרים.

אחד הדברים המיוחדים ביותר בסרט היא היכולת של הדמות לדבר אלינו הצופים, כמו בסרטים "שמתי ברז למורה" ו "דדפול" השחקנים שוברים את הקיר הרביעי ופונים אלינו הצופים על מנת להשלים פערים בעלילה.

העולם הפוסט אפוקליפטי של "Day Break" מורכב ממה שכל סרט נעורים בהוליווד יכול להיות  מורכב מ- שזה הספורטאים שהם מתעללים בחנונים, המעודדות, הגיקים ועוד כל גווני הקשת שהוליווד אוהבת לתת לה דגש בכל סרט נערים אי פעם.

הטוויסט בסדרה שאנחנו מקבלים לראות מה היה קורה כאשר הקבוצות הללו יתנהגו ללא מורים שינהלו אותם, מה שמזכיר ואנחנו מדגישים רק מזכיר את "בעל זבוב".

עוד סדרת זומבים?

הדמויות שמלוות את הגיבור שלנו במסע הם ספורטאי לשעבר שהפך להיות סמוארי, ילדה גאונה שהפה שלה לא מפסיק לקלל ואילי שהצליח להשיג את הקניון לפני כולם ורק רוצה לשמור לעצמו את המקום.

הסדרה קופצת בין עבר להווה ולאט לאט פורשת את הסיפור של כל הדמויות וכך אנחנו לומדים להכיר את אחת הדמויות היותר מסקרנות בסיפור והיא מנהל בית הספר השחקן מתיו ברודריק שהוא כוכב הסרט "שמתי ברז למורה". באותו סרט דמותו של מתיו מנסה לברוח כל הסרט ממנהל בית הספר וכאן התפקידים מתחלפים.

הסדרה מורכבת מתשע פרקים ולרוב מתמקדת במסע של ג'וש להגיע לאהבה שלו, אך מדי פעם אנחנו קופצים לדמויות שמלוות את ג'וש חלק מהפרקים מוצלחים כמו הפרק על הסמוראי וחלק פחות מוצלחים כמו הפרק על המנהל.

הסדרה לא מנסה להיות עוד "המהלכים המתים" ובעיקר עושה זאת בכך שהיא נוטשת את הזומבים שאנחנו מכירים ומייצרת סוג של מפלצות חדשות, בנוסף לכך הסדרה נותנת דגש חזק על סיפור הנעורים בה ולפעמים כך מפספסת קהל יותר בוגר.

צבעוניות ומוזיקת פופ הוא הסגנון של סוף העולם בסדרה

צבעוניות ומוזיקת פופ הוא הסגנון של סוף העולם בסדרה

מכוונת לנוער

אין ספק שהפקה של הסדרה ""Day Break" היא מוצלחת עד מאד, הבחירה לצלם את הסדרה במקומות אמתיים ולא באולפנים מוסיפה המון לאווירה של הסדרה ולחוויה.

בהיותה סדרת נעורים נראה שמישהו לקח את כפתור הצבע ומשך אותו הסוף, הסדרה צבעונית מאד (אומנם לא צבעונית יותר מדי) אך צבעונית בצורה חריגה לסדרה המספרת על סוף העולם.
לרוב סדרות או סרטים מהסוג הזה בוחרים בצבעים יותר אפורים שמטרתם להכניס את הצופה לייאוש ודיכאון כאן הצבעים צועקים נעורים ואושר מה שמצד שני מבטל את הרעיון של סוף העולם וזה לא דבר כזה רע.

חייבים גם לציין את פס הקול של הסדרה שהוא אחד הדברים החביבים ביותר ב "Day Break", המוזיקה בסדרה כמו הצבעים מכניסה חיים לסדרה שהייתה יכולה להיות גנרית באלמנטים של ההפקה שלה.

התסריט עצמו של הסדרה הוא די צפוי לרוב כמו כל סרטי הנערים שתראו במסך הגדול או הקטן אך מצליח עדיין להפתיע מדי פעם את הצופים אפילו הוותיקים ביותר.

לסיכום

הסדרה "day break" בהחלט מכוונת לנוער והיא עושה את זה בצורה הכי בוטה, להתחיל להשתמש באחד מסרטים הכי אייקונים של הנערים "שמתי ברז למורה". הסדרה צבעונית, מלאת מוזיקה ובעיקר כיפית ומבדרת. מי שרוצה להתחבר לנוערים שלו עם זומבים (או משהו דומה לזה) יקבל את כל מה שהוא רוצה מהסדרה.

 

תגובות

תגובות