הזיהרו ספויילרים בדרך

הפרק הראשון אחרי ההפסקה הוא הכרזה גם על השינוי שכל כך המתנו לו מסוף עונה שעברה. לכל מי שלא זוכר  נעשה תזכורת קצרה, בסוף העונה הקודמת ריק והחבורה שלו היו בטוחים שהם השמידו את כל המושעים אך להפתעם הם גילו שהם רק נכנסו למארב והמושעים הם צבא הרבה יותר גדול ממה שהם חשבו, הקבוצה  לבסוף נכנעת כאשר הם נפגשים סוף סוף עם האיוב הגדול ביותר בסדרה ניגן והמחבט הקטלני שלו הנודע בשם לוסיל.

 

אחרי שהכרנו את ניגן הפרק הסתיים בכך שהוא מבטיח להרוג מישהו מהחבורה של ריק וכך הסתיימה העונה, בתחילת העונה החדשה הכתובים של הסדרה עבדו בצורה מאד יעילה בכך שהם הרגו את כל האמונה שהפעם החבורה עומדת לצאת מזה, כל סיכוי לצאת מהאיום שהוא ניגן בכך שהם הרגו את אברהם ואת גלן, חטפו את דירל והשאירו את החבורה שבורה והרוסה.

במשך שמונה פרקים צפינו בריק השבור מנסה להתמודד עם העובדה שהוא סוף סוף פגש איוב שהוא לא יכול להתמודד איתו וניגן המשחק אותו ג'פרי דין מורגן בצורה כל כך יעלה של שילוב של קסם ואכזריות, ברמה מסויימת ניגן  מתעלל בנו ומנשק אותנו באותה צורה.

ניגן שבר את רוחו של ריק והצופים והמשיך בכל פרק להמטיר את האימה שלו על הצופים והחבורה של ריק. בסוף פרק השמיני של העונה ריק סוף סוף מאבד את זה ומחליט לפעול נגד ניגן בלאחד את שלושת המחוזות המוכרים בסדרה.האתגר של ריק הוא לנסות לשכנע את הממלכה להצטרף למרד נגד המושעים, הממלכה היא המקום היחיד שבו ניגן לא דרך באמת ויש להם הסכם סודי עם המושעים וכך הם שומרים על האנשים שלהם ועדיין מצליחים להחזיק נשק וצבא.

התאגדות של הישובים לא מתקבלת בכזו קלות כאשר בממלכה ריק מציג את הטיעון שלו למלך איזיקיל באנלוגיה אגדית ובכך קונה את התשומת הלב של המלך אך בסוף היום מי שקובע את החלטה של המלך הוא מורגן החבר הוותיק של ריק והוא בוחר לא לפועל נגד המושעים ובכך מנטרל את הסיכוי של ריק.

הדבר המשמעותי ביותר בפרק הזה שאנחנו קיבלנו חזרה את ריק שאנחנו אוהבים סומכים עליו, ריק קיבל חזרה את הסמכותיות שבו את היכולת שלו להנהיג את החבורה שלו והכי חשוב להאמין בעצמו.

המהלכים המתים בעונות האחרונות התקדמו מעבר האיום הרגיל של הזומבים והציגו לנו את העולם החדש, את העובדה שבני האדם הם הכוח הקטלני והמרושע ביותר ובפרק החדש החזירנו לנו חזרה את הזומבים שאנחנו כל כך אוהבים.

יש משהו טוב ומנחם בכך שריק חזר לעצמו שהחבורה מתאחדת ומתכוננת לצאת לקרב ובכך להחזיר לנו את האמון אחרי שלקחו מאיתנו את הכל בתחילת העונה.

המהלכים המתים היא אחת הסדרות הטובות ביותר כרגע בטלויזיה והכי ממכרות והעונה הזו הייתה גם העונה שהיא הכי הרבה חטפה ביקורת על האלימות והעינויים שהדמויות עברו בתחילת העונה אך במציאות מי שעבר עינוי זה אנחנו ולא בגלל שהסדרה לא אכותית או לא טובה בגלל שהיא כל כך טובה שהיא הצליחה לשבור את הרוח של הצופים והפרק הזה היא החזירה לנו אותו.

 

 

המהלכים המתים עונה 7 פרק 9
פרק הראשון אחרי ההפסקה הארוכה מביא איתו הבטחה לדברים טובים, אנחנו עדיין לא שם אבל יש ריח של שינוי באוויר.
85%Overall Score

תגובות

תגובות