הובס,שו, מהיר, ארוך ועצבני

סדרת הסרטים "מהיר ועצבני" הוכיחה כבר לפני שלושה סרטים שהיא עושה הרבה כסף לאולפנים, מה שאומר שאנחנו עומדים לראות עוד הרבה סרטים של "מהיר ועצבני".

הבעיה הייתה שבסרט האחרון מערכת היחסים בין השחקנים דווין ג'ונסון ווין דיזל הדרדה לריב ברשתות החברתיות כאשר כל אחד מעליב את השני על המקצועיות שלו כשחקן.

האולפנים לא רצו להפסיק להשתמש בדמותו של ג'ונסון הרי הוא הובס והם יצאו ברעיון יצירתי סרט חדש עם הדמות שלו והדמות של שו  השחקן ג'ייסון סטיית'האם (שבנקודה מסוימות היה הרע בסיפור).

על מנת שהמיתוג יעבוד כמו שצריך הסרט יצא אפילו בחלק מהמדינות בשם "מהיר ועצבני 9 : הובס ושו"

אז מה אפשר לומר על סדרת הסרטים שבעיקר מתמחה בלהראות מכוניות מהירות, פיצוצים אדירים והרבה נשים חצי ערומות?

עוד סרט נוסף

הסרט החדש בסדרה לא סוטה מהזאנר הידוע ששאר הסרטים נבנו עליו ואפילו מרחיב את יותר את המגוחכות של הסיפור בכך שהנבל הפעם הוא סוג של סופר נבל, השחקן אידריס אלבה מקבל כוחות על ע"י טכנולוגיה (הרי זה עושה את זה גיוני) והוא מחליט שהוא צריך להשמיד חצי מכדור הארץ בעזרת איזה וירוס (כמובן).

השחקנית ונסה קירבי משחקת סוכנת שנשלחת להשיג את הוירוס הזה מוצאת את עצמה באופציה אחת להכניס את הוירוס לגוף שלה על מנת שהיא תוכל למנוע מהנבל להשתמש בוירוס (הגיוני מאד). אנחנו מהר מאד מגלים שהסוכנת הזו היא גם אחות של שו והוא משתף פעולה עם הובס על מנת להביס את הנבל של הסרט ולהציל את האנושות מוירוס קטלני.

מה שכן עובד לסרט זה העובדה שהוא לא באמת לוקח את עצמו ברצינות,  "הובס ושו" הוא סרט שנועד להיות מבדר מסוג הסרטים שהיו יוצאים בשנות ה90 תחילת שנת ה2000 שהגיבור בערך חסין כל דבר ולא משנה מה קורה לו הוא עדיין יוצא נקי וללא פגע.

סדרת הסרטים של "זהות בורן" עשו קצת שינוי והציגו לנו גיבורים יותר חשופים רגשית ויכולים להיפגע גם גופנית וההשפעה של הסרטים הללו הגיע גם לסרטים כמו "ג'יימס בונד" שבהם ראינו אותו קשור לכיסא וחוטף מכות ע"י חוט לאשכים.

מטופש, ריקני אך מבדר

מטופש, ריקני אך מבדר

הסרט עצמו הוא קשקוש אחד גדול של דיאלוגים מטופשים כמו העלילה עצמה, "הובס ושו" מצליחים כן לבדר בגלל שהם לא לוקחים את עצמם ברצינות ומבינים שכל הסיפור הזה הוא בדיחה אחת גדולה ומי שמבין את זה יצליח להנות מהסרט.

כל מי שגם ככה מעריץ של סדרת הסרטים של "מהיר ועצבני" יהנה בהחלט מהסרט עצמו כל שאר הצופים יצטערו בכלל שנכנסו לקולנוע עצמו.

בעיה נוספת בסרט היא זמן הריצה שלו שמגיע קרוב לשעתיים עם סצנת אקשן אחת אחרי השניה זה יכול להיות מתיש, יותר מכך יש נקודה בסרט שבה יש סצנת אקשן ענקית ואתה בטוח שאנחנו בסוף הסרט אך משום מה הם מחליטים להמשיך את הסרט לעוד 45 דקות ולהפוך אותו להיות יותר כמו סרט מצויר שבו רכבת של רכבים הקשורים אחד לשני מנסים להוריד מסוק.

לסיכום

"הובס ושו" הוא סרט אקשן מטופש ולא מנסה להיות יותר מזה, הסרט הוא מצחיק לרגעים, מבדר ובעיקר זמן טוב לכבות את הראש ולהנות. עם סצנת אקשן אחת יותר מדי ושחקנים בעלי כריזמה גבוהה אפשר להנות מהסרט אם זה מה שאתם מחפשים. לכל מי שחשוב שהוא עומד לקבל משהו אחר הוא עומד לסבול שעתיים.

תגובות

תגובות