מה קורה שאמא היא רובוט ?

נטפליקס הנחיתו את סרט המדע הבדיוני "אני אמא", הסיפור מספר על ילדה הגדלה בבונקר תת קרקעי ומטופלת ע"י רובוט שהיא קוראת לו אמא, הסרט מציג את מערכת היחסים בין הרובוט לבין הילדה והדרך שבה היא גדלה.

הילדה גדלה כל החיים שלה בידיעה שרוב בני האדם נכחדו ווירוס קטלני שורר ברחבי העולם לכן היא חייבת להישאר בתוך הבונקר, הילדה לומדת כל מה שהיא צריכה כדי להיות העתיד של האנושות.

הכל מושלם בחיים של האמא והבת עד ליום שבו פולשת מבחוץ חודרת לתוך הבונקר ומערכת היחסים שבין הילדה לאמא מתחיל להישבר.

השחקנית מיכאל לויד גרין מדהימה בתפקיד שלה

השחקנית קלרה רוגאארד לארסן מדהימה בתפקיד שלה

במאי מתחיל עם יכולות מדהימות

הסיפור עצמו של "אני אמא" נכתב ע"י הסופר דיטרליצי, טוני העומד מאחורי ספרי הילדים המופרסמים "עלילות ספיידרוויק", הסיפור עובד למסך הגדול ע"י הכותבים מיכאל לויד גרין.

הסרט מבוים ע"י הבמאי המתחיל גרנט ספאטור שזה סרטו המלא הראשון והוא מפתיע בצורה מדהימה, אנחנו לא יכולים לחכות לראות מה הוא עומד לעשות עוד בעתיד.

הבמאי מצליח לבנות מערכת יחסים מדהימה בין הבת לרובוט שאליה היא מתייחסת כאמא, היכולת שלו להצליח להפוך את הרובוט לאנושי היא יכולת מדהימה ומגיעה בהצלחה מהשחקנית קלרה רוגאארד לארסן המשחקת את הבת ומי שהיא הקול של אמא השחקנית רוז ביירן.

יכולת המשחק של קלרה רוגאארד לארסן מצליחה לעלות על השחקנית הילרי סוונק המשחקת את הפולשת וזה אומר הרבה על השחקנית הצעירה. הסרט עצמו הוא לא גרנדיוזיי בשאיפות סיפור שלו והוא בעיקר מתמקד בתוך הבונקר ונע בין המערכת היחסים של האמא, הבת והפולשת.

הסרט כן סובל מרגעים של עייפות קלים והיה אפשר להעמיס יותר שאלות פילוסופיות לתוך העלילה עצמה, גרנט ספאטור  לרוב עושה עבודה טובה ברמה הוויזואלית והבעיה העיקרית שלו היא כאשר הוא מגיע לשימוש נרחב באפקטים ממוחשבים שאולי הם אשמת חברה שעשתה את האפקטים הללו אך הם לא נראים אמינים.

השחקנית  הילרי סוונק זוכת האוסקר לא מפגינה כישורים מיוחדים וכמו שכבר אמרנו השחקנית קלרה רוגאארד לארסן מצליחה לרוב להתעלות על כשרון המשחק שלה.

"אני אמא", הוא לא סרט אקשן, לא סרט על אפוקליפטי על סוף העולם. הסרט בעיקר מנסה לשואל שאלות על היחסים שבין אדם למכונה, היכולת של מכונה לגדל ילדים והאלמנט האנושי שתמיד מפר את המערכת היציבה הזו.

אמא מצד אחד היא מכונה לוגית ובעלת מחשב שמצליח להביא אותה תמיד להחלטה הטובה ביותר גם בגידול ילדים, דמותה של הילרי סוונק היא הפך הגומר ממנה היא אנושית שחי בעולם שכמעט נכחד וצריכה לשרוד הרגשות שלה והפראות שבה הם הצד השני המוחלט לעומת אמא.

שני הכוחות הללו מנסים למשוך את האמון של הבת והיא נקרעת בין החינוך שלה ומערכת היחסים שיש לאמא שהיא מכונה לבין הרצון שלה להשתייך לגזע האנושי.

אמא היא בהחלט אחד הרובוטים המיוחדים כיום על המסך הגדול

אמא היא בהחלט אחד הרובוטים המיוחדים כיום על המסך הגדול

 

לסיכום

"אני אמא" הוא בהחלט אחד הסרטים הטובים ביותר שנטפליקס הוציא בזמן האחרון למסך הגדול, הוא לא מצליח אומנם לעמוד יחד עם סרטים כמו "אקס-מכינה" או "בלייד ראנר" אך כסרט ראשון לבמאי הוא בהחלט חוויה מהנה, מלווה במספר שאלות פילוסופיות ושחקנית טובים.

 

 

ביקורת לסרט "אני אמא" I Am Mother
"אני אמא" הוא בהחלט אחד הסרטים הטובים ביותר שנטפליקס הוציא בזמן האחרון למסך הגדול, הוא לא מצליח אומנם לעמוד יחד עם סרטים כמו "אקס-מכינה" או "בלייד ראנר" אך כסרט ראשון לבמאי הוא בהחלט חוויה מהנה, מלווה במספר שאלות פילוסופיות ושחקנית טובים.
שחקנים88%
עלילה89%
בימוי88%
בעיות קלות של קצב 77%
86%Overall Score

תגובות

תגובות