ביקורת לסרט "אקס-מן 3" סליחה "אקס-מן הפיניקס האפלה"

יש החלטות שהם הזויות ביותר בהוליווד, יש החלטות שלא ברור מי האיש שעומד מאחורי ההחלטה הזו. הסרט "אקס-מן: הפניקס האפלה" הוא החלטה מסוג זה.
חבורת הגיבורים של האקס- מן כבר נמצאת במסך קרוב ליותר מעשרים שנים, עם קרוב ל11 סרטים עם סופרים את דדפול גם, אין ספק שהיקום של של האקס-מן מלא סיפורים אך ככמות הסיפורים יש גם בעיות.

האקס-מן בבלאגן

קווי הזמן של האקס-מן הם מסובכים, לרוב לא ברורים ובדרך כלל מלאים חורים, כל הבלאגן הזה מגיע מסרט אחד "אקס-מן 3", בסרט הזה הבמאי בריאן סינגר החליט ללכת לביים את "סופרמן חוזר" ובמקמו פוקס לקחו את הבמאי בראט רטנר, הסרט הפך להיות אחד מהסרטים הגרועים ביותר בסדרה והרג חצי מהצוות בסרטים כולל את הפרופסור, ג'ין גריי ו ציקלופ. בנוסף לכך הסרט דחף בערך כל סיפור אפשרי של אקס- מן על הדרך – הפיניקס האפלה, התרופה, איינגל, קייטי פרייד ועוד קווי עלילה אחרים שלא הגיעו לסיפוקם.

פוקס קיבלו כל כך הרבה מכתבי שנאה בגלל הסרט שמיהרו לצאת עם צוות חדשה ולהוציא למסך את הסרט "אקס -מן ההתחלה" מה שנחשב לדעת רבים הסרט הטוב ביותר של אקס- מן עד היום, אחר כך הם המשיכו עם הסרט "אקס – מן העתיד שהיה" שבו הם איפסו את כל האירועים של "אקס – מן 3".

הכל היה נראה ורוד וטוב בעתיד של "אקס – מן" ואז בא הסרט "אקס-מן אפוקליפסה" שהוא הרבה יותר גרוע לדעתנו מ"אקס- מן 3" ושוב פוקס נכנסו לפאניקה, אז מי שהוא שם באולפנים אמר לעצמו –

" נכון שהסרט האחרון של האקס- מן היה כישלון, מה שיצל אותנו עכשיו זה לקחת את התסריט של אקס-מן 3 ולהביא אותו שוב למסך" – רגע זה לא אחד הסרטים הגרועים בסדרה?? למה שתירצו לעשות אותו שוב??.

אז אנחנו כאן ופוקס מנסים לייצר שוב סרט אקס-מן עם העלילה של הפיניקס האפלה…. וזה לא טוב.

סופי טרנר לא מצליחה להחזיק את הסרט על הכתפיים שלה

סופי טרנר לא מצליחה להחזיק את הסרט על הכתפיים שלה

נתחיל מהרע ויש הרבה ממנו

מהטריילר הראשון של "אקס-מן: הפניקס האפלה" היה אפשר לראות שהסרט עצמו הוא די שכפול של הסרט "אקס-מן 3", אנחנו שוב חוזרים על העלילה שבה ג'ין גריי מתמודדת עם כוחות שבתוכה אך הפעם מה שגורם לה להפוך להיות אפלה זה כוח קוסמי אשר פוגע בה והיא מתחילה להשתנות.

האקס- מן מנסים לסייע לה להשתלט על עצמה אך כוחות נוספים רוצים לשלוט בה ואז אנחנו מקבלים בעיקר הרבה קווי עלילה לא ברורים, משחק בינוני עד גרוע וסיפור שהוא די אותו סיפור אך קצת שונה.

אפשר לומר הרבה דברים רעים על הסרט עצמו, המשחק הוא לא הטוב ביותר שנראה על המסך של האקס-מן, הדמויות של ג'ין גריי, ציקלופ ובעיקר כל הצוות החדש של הגיבורים לא מספיק מבוססים כדי שבאמת יהיה אכפת לנו מהגורל שלהם ובסוף היום העלילה בעיקר לא הגיונית כלפי הצופים ובעיקר כלפי עצמה.

דמויות חדשות מדי בלי הרבה חיבור אנושי לצופה

דמויות חדשות מדי בלי הרבה חיבור אנושי לצופה

במאי מתחיל עם תקציב מאות מיליוני דולרים, מה כבר יכול להשתבש??

רוב האשמה עומדת על הבמאי המתחיל סיימון קינברג, כבמאי אומנם אין לו הרבה ניסיון אך הוא עומד מאחורי הרבה תסריטים מאד מוצלחים אך כל זה לא משנה את העובדה שבסוף היום הסרט סובל מבימוי לא מאוזן, עריכה שגויה ובעיקר הרבה צילומים חוזרים שנעשו כדי לתקן את מה שהיה אך ללא הצלחה.

השחקנית סופי טרנר לא מצליחה בסוף היום להחזיק את הסרט על הכתפיים שלה, אולי בעיקר בגלל שהדמות שלה היא די חדשה בנוף של היקום של "אקס-מן" ובעיקר בגלל העובדה שיש לה כריזמה בערך בשווי של מלפפון בסרט.

הסרט "אקס-מן: הפניקס האפלה" עם כל הבעיות שלו בסוף היום הוא גם כיפי, הוא בלאגן אך בלאגן מהנה, קטעי האקשן לרוב מבוימים בצורה מקצועית וטובה, השחקנים מייקל פסבנדר המשחק את מגנטו וג'יימס מקווי המשחק את פרופסור אקסיוויר תמיד גונבים את ההצגה עם הנוכחות שלהם במסך ומצליחים להשכיח מכל הבעיות שהסרט סובל מהם.

השחקנית ג'סיקה צ'סטיין המשחקת את הנבלית בסרט עושה עבודה מעולה עם כל כך מעט שניתן לה ועל כך בהחלט צריך לתת לה קדיט.

הסצנה האחרונה שצולמה מחדש בגלל שטענו שהקטע המקורי היה דומה מדי לסרט אחר של גיבורי על (קפטן מארוול) בסוף היום יוצר סוף קטן וסגור ובכך גם יותר אינטמי ומבדר, לא כל סוף של סרט צריך להיות מעורב באור ענקי מהשמים שיורד לאדמה.

אין ספק שלסרט האחרון של האקס-מן בידים של פוקס הסרט הוא בלאגן מהלך ועכשיו שדיסני קנו את פוקס אפשר לקוות שהאקס – מן יקבלו טיפול מוצלח יותר ביידים של מארוול ואולי נזכה לראות את כל הסיפורים הללו מסופרים בצורה טובה יותר ואמינה יותר לקומיקס.

לסיכום

"אקס-מן: הפניקס האפלה" הוא סרט מלא בעיות מהתחלה עד הסוף, אפשר להאשים את הבמאי וכותב סיימון קינברג והצדק כנראה שם אך שחקנים חסרי כרימזה כמו כוכבת משחקי הכס סופי טרנר והשחקנית גניפר לורנס שנמצאת שם רק בגלל שהיא מחוייבת בחוזה מוסיפים עוד לבלאגן הזה.
מצד שני הסרט הוא גם סרט קיץ מהנה, מלא קטעי אקשן מבדרים ושחקנים שנמצאים בסדרה הזו מספיק זמן כדי לגרום לנו להרגיש חמימות בלב וגעגועים לאקס-מן שכבר לא נראה.

ביקורת לסרט "אקס-מן: הפניקס האפלה"
"אקס-מן הפיניקס האפלה" הוא סרט מלא בעיות מהתחלה עד הסוף, אפשר להאשים את הבמאי וכותב סיימון קינברג והצדק כנראה שם אך שחקנים חסרי כרימזה כמו כוכבת משחקי הכס סופי טרנר והשחקנית גניפר לורנס שנמצאת שם רק בגלל שהיא מחוייבת בחוזה מוסיפים עוד לבלאגן הזה. מצד שני הסרט הוא גם סרט קיץ מהנה, מלא קטעי אקשן מבדרים ושחקנים שנמצאים בסדרה הזו מספיק זמן כדי לגרום לנו להרגיש חמימות בלב וגעגועים לאקס-מן שכבר לא נראה.
סופי טרנר47%
תסריט34%
בימוי39%
אפקטים68%
אקשן82%
54%Overall Score

תגובות

תגובות