ככל שהם גדולים ככה נופלים גדול יותר

גודזילה והוליווד מעולם לא ניהלו מערכת יחסים מוצלחת, הניסיונות של הוליווד להביא את המפלצת הענקית למערב לא הצליחו רוב הזמן, הגרסה של שנת 1998 נחשב כישלון טוטאלי ומתיו ברדיוק והכובע הנורא שלו בהחלט לא הוסיפו לסרט.

בשנת 2014 הוליווד ניסו שוב את מזלם להביא את המפלצת הגדולה למסך הגדול והבמאי גארת' אדוורדס עשה עבודה מעולה ברמה של הדמויות, ויזואליים ואפילו האקשן היה מוצלח רק שאת המפלצת עצמה לא ראו מספיק.

מכותב תסריט לבמאי

גארת' אדוורדס ידוע בכשרון הויזואלי אפשר לראות את זה בסרט "מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי" שנודע כהסרט שנראה הכי טוב בסדרה של מלחמת הכוכבים אך גם הכי בעייתי ברמה של הסיפור והמעריצים הלא מרוצים.

ההצלחה של הסרט "גדוזילה" גרמה למפיקים לא להגיע למסקנה שצריך לעשות רק סרט המשך, המפיקים הגיעו למסקנה שצריך להקים עולם של מפלצות, לשלב את קינג קונג ולהביא את כל המפלצות ביחד לסרט ולתת להם ללכת מכות.
אחרי "גודזילה" קיבלנו את הסרט "קונג: אי הגולגולת" בו נחשפנו לארגון בשם מונארך, הארגון שעוקב אחרי כל הטיטאנים הענקיים שקיימים ביקום המורחב של "גודזילה" ו "קינג קונג".

הרצון לייצר עולם מורחב של מפלצות הוא גם המפתח לבעייתיות של הסרט "גודזילה מלך המפלצות", במקום להתמקד בסרט הבא של "גודזילה" נראה שההפקה ישבה וחשבה הרבה יותר על היקום החדש ואנחנו בנתיים אחרי חמש שנים קיבלנו את "גודזילה מלך המפלצות", הפעם גודזילה לא נלחם נגד מפלצת אחת או אפילו שניים הוא נלחם נגד שישה או שבע מפלצות ועל הדרך יש לנו בני אדם שונים שמנסים פעם להרוג את גודזילה ופעם להציל אותו.

לא חסרים מפלצות בסרט

לא חסרים מפלצות בסרט

פשוט לא טוב

בלי להיכנס ליותר מדי ספויילרים על הסרט אפשרו לומר בוודאות אחת ברורה "גודזילה מלך המפלצות " הוא לא סרט טוב, יש מעט מאד דברים שעובדים בצורה טובה בסרט הזה והם כל כך מעטים שקה לראות איך לקח להם חמש שנים להפיק את הבלאגן הזה.

הבמאי מייקל דוהרטי שידוע בעיקר ככותב סרטים כמו "אקסמן" ו"סופרמן חוזר" בשנים האחרונות עשה מהפך לתפקיד במאי, הבימוי דוהרטי לא מצליח לתפוס את כל היופי שבמפלצות הנלחמות אחת בשנייה אך חמור יותר זה החוסר היכולת לראות שהתסריט שהוא כתב בעצמו לא עובד.
התסריט בעייתי בדיאולגים גרועים ועלילה שלא מתחברת הייטב, הדיאלוגים היו כל כך גרועים לרמה שיש קטעים שלמים שבהם כל דמות מקבלת משפט אחד לומר באותה סצנה, עשרה דמויות כל אחד מהם משלים משפט שכל המטרה של הקטע זה רק להסביר על אחת המפלצות.

לבני האדם יש פחות אישיות מהמפלצות בסרט

כל הדמויות האנושיות התפקידים שלהם הם רק למלא את החלל בין המפלצות, קרבות המפלצות הם מהנות ומבדרות אך ברגע שאין לך באמת עניין בעלילה של הסרט אז כל הקרבות המדהימים ביותר שתראו על המסך הגדול לא יענינו את הצופה.

צוות השחקנים שהופיעו בסרט הם אומנם לא דווקא הכי מוכרים אך בהחלט מוכשרים אם זה השחקנית ורה פרמיגה או מילי בובי בראון מהסדרה "דברים משונים", השחקנים עושים את העבודה הכי טובה שהם יכולים לעשות אך עם תסריט כל כך נוראי, דיאלוגים מביכים כל כשרון המשחק שבעולם (אולי חוץ משל דנזל וושינגטון) לא יכול לסייע לסרט עצמו.

דמויות חלולות

דמויות חלולות

לסיכום

"גודזילה מלך המפלצות" הוא סרט בינוני ואפשר לומר גרוע, הוא מכיל סצנות אקשן מבדרות, אפקטים מיוחדים בערך בכל סצנה של הסרט אך בסוף היום בלי תסריט מוצלח, דיאלוגים מביכים אנחנו מקבלים כשלון טוטאלי עד להגדרה של תאונה.
עדיף שהפעם תוותרו על הסרט.

ביקורת לסרט "גודזילה מלך המפלצות"
"גודזילה מלך המפלצות" הוא סרט בינוני ואפשר לומר גרוע, הוא מכיל סצנות אקשן מבדרות, אפקטים מיוחדים בערך בכל סצנה של הסרט אך בסוף היום בלי תסריט מוצלח, דיאלוגים מביכים אנחנו מקבלים כשלון טוטאלי עד להגדרה של תאונה. עדיף שהפעם תוותרו על הסרט.
תסריט37%
דיאלוגים5%
בימוי63%
אפקטים85%
גודזילה73%
53%Overall Score

תגובות

תגובות