הסוף כאן

הסרט "הנוקמים סוף המשחק" הגיע, אחרי שנה שהמתנו הנוקמים חוזרים על מנת לנסות לתקן את מעשיו של הטיטאן המטורף תאנוס, כזכור בסיום הסרט "הנוקמים מלחמת האינסוף" תאנוס הצליח להשיג את כל אבני האינסוף ובהקשה של האצבעות שלו הוא מחק את חצי מהיצורים החיים ביקום.

קשה מאד לכתוב על הסרט בלי להיכנס לטרטוריה של ספויילרים אך אנחנו נמנע מלהיכנס לקווי העלילה של הסרט עצמו ורק נספר את מה שכבר ידוע לכולם, הנוקמים במצב לא טוב אחרי הפסד שלהם, הם שוברים ומרוסקים בעקבות ההקשה של תאנוס, חצי מהיקום נמחק, טוני סטארק זרוק בחלל איפשהו והגיבורים מנסים למצוא דרך איכשהו לשנות את המצב.

סטארק תקוע בחלל

סטארק תקוע בחלל

אם מסתכלים בכללי על הסרט החדש והסרט הקודם אפשר בקלות להבין שמה שמארוול עשו זה לקחת את הנוסחה הרגילה של הסרטים שלהם ופשוט לחתוך באמצע.

לרוב הגיבור מגיע לנקודת  משבר שבה הוא מפסיד  לרוב בעקבות עקב איזה פגם באישיות שלו, אם אנחנו מסתכלים על הסרט "הנוקמים מלחמת האינסוף", הנוקמים נמצאים במצב שהם שבורים אחרי "קפטן אמריקה מלחמת האזרחים" טוני וקפטן אמריקה לא מדברים, האלק נמצא איפשהו בחלל וכדור הארץ נמצא ללא הגנה.

תאנוס תוקף את הנוקמים ומצליח להביס אותם בעיקר בגלל הפגמים שלהם, העובדה שטוני קפטן אמריקה לא משתפים פעולה, הענק הירוק סבל תבוסה בפעם הראשונה ולא מוכן לצאת החוצה. ובגלל העובדה שהם לא מתמודדים עם השדים הפנימים שלהם הנוקמים סובלים את הפסד הגדול ביותר מול תאנוס.

כאן הסרט נגמר שאם אפשר להסתכל על זה מבט אחר זה חצי סרט של מארוול, אנחנו מגיעים ל"נוקמים : סוף המשחק", אחרי התבוסה הנוראית הם איבדו כל אמונה בעצמם, כאן מתחיל החלק השני של הסיפור הגאולה ההבנה שהם צריכים להתמודד עם השדים שלהם כדי לתקן את מה שהיה.

אוונס מפתיע בסרט

אוונס מפתיע בסרט

איך מתקנים את הסרט הקודם?

"הנוקמים סוף המשחק" הוא בהחלט אחד הסרטים הטובים ביותר של מארוול מכוון שהוא מציג את הנוקמים בנקודה שלא ראינו אותם עד היום, הם שבורים, הם איבדו תקווה והפסד של הסרט הקודם הוא גדול יותר ממה שהם יכולים לסבול.

אין ספק שהסרט עצמו בחלקו הראשון מצריך מהשחקנים להוציא את כישורי המשחק שלהם ובשונה מהרבה סרט סופר גיבורים אנחנו לא רק באים כאן בשביל האקשן אנחנו כאן בשביל המסע של טוני וסטיב, אנחנו כאן כדי לראות את הגיבורים השבורים שלנו מצליחים למצוא פתרון.

רוברט דאוני ג'וניור המלווה את היקום הקולנועי של מארוול מהסרט הראשון נותן כאן את אחת ההופעות הטובות ביותר שלו, זה שהוא עטוף בשריון העשוי מגרפיקה ממוחשבת כנראה תגרום לאוסקר להתעלם ממנו אך אין ספק שטוני סטארק אחרי ההפסד מול תאנוס הוא טוני הכי מעניין שפגשנו היום עוד מהסרט הראשון.

כריס אוונס וכל שאר הצוות עושים עבודה מדהימה ואין ספק שהם הצליחו להביא חיים בדמויות הללו שאנחנו נבכה, נצחק ובעיקר נריע להם בהצלחות שלהם, השחקן שהכי פחות מעורך כאן הוא כריס המוסוורת' המשחק את תור', עד לסרט "תור' ראגנרוק" תור' היה דמות חסרת נפח והעובדה לכך "תור' העולם האפל" נחשב אחד הסרטים הכי פחות מוצלחים ביקום של מארוול, כאן המוסוורת' מוכיח שיש לו כל כך הרבה מה לתת כשחקן ותור' הוא ההפתעה של הסרט.

 

פחות אקשן יותר דמויות

הסרטים של מארוול לרוב נבנים על דמויות בעלי שכבות רבות באישיות שלהם וכאן בהחלט הדמויות שאנחנו למדנו להכיר בשנים האחרונות הם הופכים להיות מרכז הסרט, מרכז העניין של הצופים. אחרי 11 שנים של סרטים אנחנו רוצים לדעת מה יהיה עם הגורל של הדמויות שלמדנו כל כך לאוהב ונכון שקטעי האקשן מעולים ומרגשים אך הם מרגשים רק בגלל שאנחנו כל כך קשורים לדמויות הללו.

"הנוקמים סוף" המשחק הוא שילוב של 11 שנים 20 סרטים ובעיקר אנשים מאחורי המצלמה שאוהבים את מה שהם עושים, הבחירה של האולפנים לקחת את האחים רוסו שהוכיחו את היכולת שלהם בסרט "קפטן אמריקה חייל החורף" להמשיך לסרטים "קפטן אמריקה מלחמת האזרחים" ו"הנוקמים מלחמת האינסוף" הוכיח את עצמו.

הסרט עצמו מלא אזכורים למעריצים וזה בעיקר מראה שמארוול מבינים שהם הגיעו להצלחה שלהם בגלל המעריצים של הקומיקס והסרטים, הם נותנים כל כך הרבה קריצות עין למעריצים הללו שהיו שם עוד מימי הקומיקס ומגיע להם.

כריס המוסוורת' מפגין כישורי משחק

כריס המוסוורת' מפגין כישורי משחק

 

לסיכום

"הנוקמים סוף המשחק" הוא סרט שנבנה על דמוית שנכנסו עמוק ללב שלנו, דמויות שאנחנו עם השנים ראינו משתנים ומתפתחים והפכו להיות חלק מחוויה קולנועית שלא הייתה קיימת עד היום, הסרט האחרון שיצא הוא בהחלט אחד הסרטים הטובים ביותר שיצאו ביקום של מארוול ובשנה האחרונה וסיום הסדרה הזו מזכיר סרטים בלתי נשכחים כמו "שר הטבעות שיבת המלך".

 

 

ביקורת לסרט "הנוקמים סוף המשחק"
סוף המשחק הוא בהחלט סיום מתאים לסאגה של אבני האינסוף
עלילה 94%
רוברט דאוני ג'וניור100%
משחק100%
אקשן100%
סיום לסאגה96%
98%Overall Score

תגובות

תגובות